Sari la conținut

Vf. OMU


REA
 Share

Postări Recomandate

Vizitator litlle wayne

Marfa....ma gandeam sa imi cumpar un cross,doar imi doream.Acum sunt 100% hotarat sa imi cumpar unul

Frumoase poze,banuiesc ca si distractia a fost pe masura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era inchisa cabana?

Si totusi, pe cand o iesire in Taul Negru - Gemenele?

PS Era sa uit: frumosi munti!

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos! toate respectele pt traseu mai ales moieciu-saua strunga mie unul s-a parut foarte dificil pe anumite poriuni. bravo! frumoase si pozele!

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marfa....ma gandeam sa imi cumpar un cross,doar imi doream.Acum sunt 100% hotarat sa imi cumpar unul

Frumoase poze,banuiesc ca si distractia a fost pe masura

 

Eu zic ca ai vrea sa iti cumperi enduro, nu cros.

 

REA stiu ce o sa fac cand sunt mare: vin la Brasov sa ma duci pe Vf Omu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REA stiu ce o sa fac cand sunt mare: vin la Brasov sa ma duci pe Vf Omu!

Poate vreodata Andrea o sa isi faca mila si de astia mai mici, si ne invita si pe noi la o plimbare de-asta.Pana atunci adaptez un troliu la motor, sa pot sa ma tin dupa voi.

Editat de siadimet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Andreea, fain traseul ales, in sfarsit ai avut timp de asa ceva!-noroc cu vremea asta si cu absenta oricarui eveniment enduristic organizat! :) Am vazut ca multi din "racerii" nostri au luat o pauza de genul asta in noiembrie, f. frumos!

Cred ca ti-a placut si asa (ca pe vremuri), nu numai in ritm de competitie, cateodata merge si cate o chestie lejera de genul asta, de antrenament, nu ? Data viitoare dati si voi un semn! Duminica, un traseu, ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne
Eu zic ca ai vrea sa iti cumperi enduro, nu cros.

 

REA stiu ce o sa fac cand sunt mare: vin la Brasov sa ma duci pe Vf Omu!

 

Vreau un KTM EXC in 4t sau unul 2t de doi jumate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andrei belcic

Nu era inchisa cabana. Taul Negru-Gemenele? Poate la anul. :)

@Angi

Frumos. De unde ati urcat?

@adiy

Multumesc. Traseul nu este foarte dificil,ci mai degraba sustinut. Jnepenii presarati cu bolovani din golul alpin solicita destul de tare antebratele,dar daca ar fi fost forestier nu mai era la fel de frumos....nu? :laugh:

@dragos lz

Erau pe acolo niste cadre de ungeau la suflet orice pozar... Din pacate nu le prea am eu cu facutul pozelor,dar cand vei fi mare vei avea ocazia sa vezi chiar prin lentila propriului tau aparat.

@siadimet

Merge si fara troliu. :laugh: Anul acesta slabe sanse,dar la anul poate facem o iesire prin zona noastra.

@andrei c

Multumesc.

@Bogdan Secelean

Dar de la Dumnezeu a fost vremea in noiembrie si noi am profitat pe deplin. M-a uns la inima tura aceasta,cand am ajuns sus in golul alpin,am zis ca pentru zile ca aceasta merita sa traiesti!

We acesta nu sunt in zona,merg la tura pe langa Buzau.

@little wayne

250 in 4 timpi sau 125-200 in 2 timpi sunt alegerile cele mai bune. Bafta la achizitie.

 

 

Andrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Angi

Frumos. De unde ati urcat?

 

Eeee, eu sunt amator. Atunci eram singur si am venit dinspre Babele, traseu de incepatori pentru voi :laugh: M-au mai fotografiat si uneori ajutat biciclistii care apar in poza. A fost dragut, ca eu treceam pe langa ei in viteza si nu dupa mult timp ramaneam blocat. Ma ajungeau, ma ajutau si plecam la drum. Iar o luam in fata, iar aveam nevoie de ajutor si-i asteptam. Si tot asa :) A fost o tura simpatica.

Imi aduc aminte cu placere de plimbarea aia si d-aia am postat si eu pe topicul tau. Sper ca nu te-ai suparat.

Oricum, felicitari pentru poze si plimbare. Frumoase toate :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte cu placere de plimbarea aia si d-aia am postat si eu pe topicul tau. Sper ca nu te-ai suparat.

 

Topicul este deschis de mine,dar asta nu inseamna ca e proprietatea mea. Motiv de suparare chiar nu am,ba dimpotriva,imi face placere sa vad poze cu locurile pe unde au pasit rotile mele dar cu alte personaje principale. :)

 

 

... ,ok star andreea,ati venit prin curmatura fiarelor in Fundatica sau ati coborat direct in Moeciu inapoi?

 

Andrea sunt,star in niciun caz. :P

Initial vroiam sa o luam prin grohotis si sa dam ori in Valea Bangaleasca,ori in Simon,dar din pacate timpul nu ne-a permis,deci am coborat exact pe unde am urcat.

Vizavi de Curmatura Fiarelor in aceeasi propozitie cu Fundatica m-ai bagat in ceata. Curmatura Fiarelor pleaca din Valea Cheii si este un traseu foarte-foarte greu. L-am incercat acum vreo 2 ani,dar de abia am reusit sa parcurgem un sfert din el,poate nici atat. Singurul lucru comun intre Fundatica si Curmatura Fiarelor este ca amandoua dau la bancuta,de unde se urca in Saua Strunga. Stii,bancuta aceea de care aminteai intr-un alt topic. :)

 

si presupun ca preferinta ta, proprie si personala, e WR-F-ul, nu? :duel:

 

Bineinteles!

Stii cum e.....prima dragoste nu se uita niciodata.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles!

Stii cum e.....prima dragoste nu se uita niciodata.... :)

 

 

cu riscul de a-l mania pe Soso si a-mi lua un sut in posterior si un 10% warn...

 

Andrea, parca aud genericul de la "Din dragoste", cu Mircea Radu

 

 

On topic:(sa scot camasa cu nenea Soso, nu de alta)

 

Faina tura, domne, de exceptie...o carte postala n-ai trimis si tu d-acolo...mi-ai frant inimioara

 

Cum a fo temperatura? :) acum mi se pare ideala de enduro pe la 10 grade.

Cred ca o sa urc si eu pe platou in week-end...la zapadaaaaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Din pacate nici macar Mircea Radu nu mi-l mai poate aduce inapoi pe WeRica...cu toate ca stiu ca langa mine i-a fost cel mai bine...

Si acum gata caterinca,daca vrei glume treci draga pe mess,aici se discuta o discutie serioasa despre o iesire cu motoarele! :)

 

Temperatura a fost undeva in jur de 15-18 grade. Numai bine pt endureala. Nici prea-prea nici foarte-foarte.

Nu cred ca mai poti sa urci pe platou,a cazut zapada destul de mare,pana si poalele Bucegilor sunt albe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai poti sa urci pe platou,a cazut zapada destul de mare,pana si poalele Bucegilor sunt albe.

 

 

da, dar pot incerca :)

N-am mai iesit de mult cu porcul la zapada...(mai exista vreun amator??)

 

Da, sefa...trec pe mess

Bate-ma stapana, nu ma ignora :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...