Sari la conținut

Trasee Enduro! Prin Zona C-lung/rucar


Postări Recomandate

Salut,

 

Cine-mi poate recomanda niste trasee de enduro (medii) prin zona C-Lung, Rasnov?

 

Duminica trecuta am fost pe urmatorul traseu:

 

C-Lung, Leresti,M. Portareasa, M. Iezerul Mic, si am coborat pe M. Vacarea, prin padure pana in spatele Cabanei Voina.

 

Am inteles ca un traseu interesant e tot in zona: Cuca, Vf. Papusa apoi coborare in Rucar.

 

Merci de ajutor!!!!

Lucian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am inteles ca un traseu interesant e tot in zona: Cuca, Vf. Papusa apoi coborare in Rucar.

 

Merci de ajutor!!!!

Lucian

 

nu ai nici o sansa sa urci de la cuca pana pe papusa cu motorul.

 

eu am cutreierat aproape tot iezerul cautand un drum care sa ma scoata in nucusoara si...nimic! dar STIU CA EXISTA UNUL :baldy:..trebuie sa fie. daca il gasesti te rog sa ma luminezi.

 

daca o sa intrebi prin leresti de unul "tony" o sa aflii ca e un nebun pe cross care te poate ajuta cu trasee. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite poze de la urcarea/coborarea noastra.

 

http://poze.uplink.ro/main.php?g2_view=cor...g2_itemId=26256

 

Am inteles ca se urca pe la Cuca, spre Vf. Papusa. Tu ai incercat? Ma uit pe harta si... vad traseul, am mai vb cu un tip care tot face drumetii, mi-a zis ca e ok, e un pic mai "greu" dar.. putem incerca .

 

Lucian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare traseul ! La stana aia parasita v-ati invartit mult pana ati gasit din nou traseul?? La Bucata aia si noi le-am luat de coarne cu singura doferenta ca ale noastre erau de 170 de KG si a trebuit in doi sa le caram. Mai este un flacau Marius care se da cu Tony are o Huqvarna si el Tony are doua XT 600 ,mai este un flacau mecanicul orasului TEO care se da si el numai sa aibe timp si mai sunt si niste "flacai" trecuti de prima tinerete care sunt cei mai tari au Kawe de 125 si 250 2T

uite aici :TURA IEZER

Mai sunt dar de lene nu le-a mai pus pe forum sunt pe un ftp Oricum e o zona super frumoasa si ca trasee si ca peisaje. Daca dati de Tony el va poate explica cel mai bine pe unde ce si cum el este la Salvamont si merge cu ochii inchisi dar cred ca e un pic inconstient parerea mea !!! In rest e un baiat super si merge bine si cu mobra saraca de ea!! Si tot odata va pune in legatura cu Marius care si el merge si stie trasee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Cine-mi poate recomanda niste trasee de enduro (medii) prin zona C-Lung, Rasnov?

 

Duminica trecuta am fost pe urmatorul traseu:

 

C-Lung, Leresti,M. Portareasa, M. Iezerul Mic, si am coborat pe M. Vacarea, prin padure pana in spatele Cabanei Voina.

 

Am inteles ca un traseu interesant e tot in zona: Cuca, Vf. Papusa apoi coborare in Rucar.

 

Merci de ajutor!!!!

Lucian

 

Traseul pe vacarea e frumos, ne-a scos mie si lu ducu cativa stropi de transpiratie da mai vreau sa-l fac cel putin inca o data :baldy:

Cat despre Cuca-Papusa eu am incercat sa-l fac (de unul singur) si nu merge ... Am gresit ce-i drept traseul si am cazut cu mobra de la fo 4 metri intr-o albie de rau ... Fiind si singur mi-am dat si sufletul sa o scot d-acolo ... Am inteles ca totusi s-ar putea face invers, din Rucar in Cuca da nu e testat ... Testam cu prima okazie :cheers:

Cel mai bine pt. trasee vorbeste cu Tony, Marius&co iti dau baietii cate vrei acolo :cheers:

Editat de Marcos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum dau de tony in cazul in care mai ajung pe acolo?

 

Unde sa intreb de el? un nr de tel ceva?

 

merci!!

Intreaba-l pe Marcos el stie 0788655373 si al lui Marius si al lui Teo si cred ca si pe al lui Tony oricum pe cine intrebi il stie pe Tony la fix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ionut73 Te-ai intors prea devreme in Bucuresti si ai ratat o tura interesanta astazi. Mateias-Priseaca si retur prin Dragoslavele. Am pus si ceva poze.

 

Lasa ca mi-a ajuns tura de sambata de la targoviste :)

Vin si pe acolo. Arata bine stancarisul ala. :peace: Cine e razvan? Ce motor are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca mi-a ajuns tura de sambata de la targoviste :lol:

Vin si pe acolo. Arata bine stancarisul ala. :peace: Cine e razvan? Ce motor are?

:) :D ;)

io n-am venit nici d-al dracu la cursa :P ..... M-am saturat de "cursele" lui Cristi prin argila imediat dupa ploi sanatoase

de cateva ori am stat cu orele sa facem 2-3 km.....

 

Ai poze d e la targoviste?? Te-ai distrat? mai vii??

tura interesanta dar simplutza este cea de la cabana Brusturet pana in prapastiile zarnestilor sau cea din Fundatica pana in Podul Dambovitei

mai ai varianta sa faci creasta leaotei cu intrare din Cetateni...e un sat cam la 13 km de rucar(spre targoviste)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cateva ori am stat cu orele sa facem 2-3 km.....

 

Ai poze d e la targoviste?? Te-ai distrat? mai vii??

 

Mie mi-a placut mult tura cu Cristi si vreau sa mai vin pe-acolo. E misto zona si Cristi pare sa stie toate gaurile. Nu s-a pierdut deloc timp cu orientarea. A fost o tura rapida - din cauza ploii pauzele au fost f scurte, in rest s-a mers. Nici nu stiu cand am consumat benzina.

De poze nu a stat nimeni pe ploaia aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...