Sari la conținut

Dakar 2011


Postări Recomandate

BMW-istii au abandonat?

(la moto intreb, bineinteles)

 

In etapa a 6-a Verhoeven a ajuns pe locul 10.

Dupa primele sase etape, la general BMW ocupa locul 8 prin Verhoeven, respectiv 9 prin Goncalves.

Mesaj completat

In clasamentul general ai nostri sunt pe locurile 21 - Gyenes si 67 - Butuza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe Verhoeven il vad pe locul 8. Dar ma uit degeaba dupa Gonzalves si Rodrigues Filho care erau pe 4, 5 dupa etapa 3. Eram curios daca stie cineva de ce au abandonat. Accident? Le-a crapat mobra?

Fretigne de ce nu a luat startul in raliu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Verhoeven il vad pe locul 8. Dar ma uit degeaba dupa Gonzalves si Rodrigues Filho care erau pe 4, 5 dupa etapa 3. Eram curios daca stie cineva de ce au abandonat. Accident? Le-a crapat mobra?

Fretigne de ce nu a luat startul in raliu?

 

Ai dreptate, Goncalves a avut probleme la instalatia electrica aproape intreaga ultima etapa iar Verhoeven si Pedro Bianchi Prata au avut la randul lor probleme tehnice. Cel mai nasol a patit-o Ze Helio, pentru care Dakar 2011 s-a incheiat - a avut un accident si si-a rupt clavicula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Verhoeven il vad pe locul 8. Dar ma uit degeaba dupa Gonzalves si Rodrigues Filho care erau pe 4, 5 dupa etapa 3. Eram curios daca stie cineva de ce au abandonat. Accident? Le-a crapat mobra?

Fretigne de ce nu a luat startul in raliu?

Fretigne s-a retras cu cateva sapt inainte de raliu....s-a accidentat.Eu pe mana lui mergeam anul asta'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WTF is wrong with Eurosport ???

Imi arata 2 ore niste baieti care arunca la tinta cu sagetele (f_ _king DARTS), iar cand vine vorba de Dakar inghesuie totul in 30 min !? ;)

 

 

S-au tampit complet, noile sporturi cu multe ore in direct sunt darts , snooker si fotbal de masa!!! :banana: mai trebuie sa bage table, pocher si alte d-astea ... Bine macar ca ne dau jumatea aia de ora dupa care tanjim toti. Aseara m-au facut iara cu nervii aia de la darts, ce dracu de sportivi sunt aia prin baruri si aproape obezi ??? si cand in sfarsit incepe, il aud pe Cobilanschi sau cum il cheama pe comentator ca totusi Butuza e tare, e mai sus decat Califano :banana: !! Ok, Califano e o vedeta dar din alt domeniu !!! In primul rand ca e o distanta imensa intre ei, Marcel cand facea motocros acum 30 ani la Torpedo Zarnesti, Califano era la pitici la rugby la el...tare de tot comparatia ! saracul Califano, s-a chinuit anul trecut sa termine Dakarul, a reusit pe ultimul loc si acum e tot pe acolo ! oricum ,si el merita felicitat, e al dracu de nasol cu nisipul si mai ales praful ala, unii au terminat etapa de vineri dupa 24 ore, ati vazut ! Aseara pe la 12 cand am i-am vazut pe biliardidsti luptandu-se in jurul mesei, am cedat si m-am dus sa ma culc ! azi cica e la 21.15 si la 23.30 ! Daca n-or fi halbere, coniac-canoe si popice subacvatice in direct, ca sa intarzie transmisia dupa ce se termina cele mai tari sporturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au tampit complet, noile sporturi cu multe ore in direct sunt darts , snooker si fotbal de masa!!! :banana: mai trebuie sa bage table, pocher si alte d-astea

 

va recomand DVR cu inregistrare de la UPC :banana: Cu toate ca aseara mi-am furat-o si eu - am stat pana la 12.15, am pus sa inregistrez de la 12.30 la 2 si dimneata la micul dejun am dat drumul la inregistrare pe fast forward ca sa ajung la reportajul Dakar ..... am inregistrat doar snooker ;)

 

gasiti montajele eurosport pe site-ul australienilor http://www.sbs.com.au/dakar/

 

Mesaj completat

_________________________________

 

Mani pe 24 in WP2. Azi e o special lunga si grea

 

Goncalves out :banana:

9:52 Bikes: Broken collar bone for Goncalves!

The provisional stage leader after 42 km, Portugal’s Paulo Goncalves (BMW) suffered a serious crash just before the 55 km point of the day’s special and arrived at CP1 complaining of pain in the shoulder. After a brief examination by the medical team at CP1, the diagnostic is a broken collar bone. As a result, ride No. 17’s race ends there, and he is now waiting to be evacuated.

Mesaj completat

______________________________

 

Verhoeven a spart motorul. Asteapta camionul de asistenta ca sa schimbe motorul.

Ghinion dupa ghinion la BMW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WTF is wrong with Eurosport ???

Imi arata 2 ore niste baieti care arunca la tinta cu sagetele (f_ _king DARTS), iar cand vine vorba de Dakar inghesuie totul in 30 min !? ;)

 

E mai ieftin sa filmeze intr-un bar decat sa dea banii pe elcoptere pentru Dakar.

In plus emisiunile sunt facute pentru ca specttatorii sa se identifice cu personajele si sa aiba audienta.

Sportul nu mai este de mult timp difuzat pentru promovarea performantei. Acum sportul este difuzat ca sa aduca bani.

Daca televiziunile obtin bani din publicitete pe emisiunile de halbere pai halbere or sa difuzeze.

Cati oameni se indetifica cu motociclismul de la Dakar? Cati oameni ar fi dispusi sa faca asemenea efort? Vorbeau cativa de banii lui Marcel. In fond, oricum a facut acei bani macar e dispus sa faca un efort pentru performanta.

Eu de exemplu nu as fi despus a fac un asemenea efort cum este Dakarul chiar daca as avea bani. Oare cei care il critica si-ar sacrifica timpul pentru a se antrena ca sa participe la Dakar? Eu nu reusesc sa imi rup dein timp ca sa ma duc la o amarata de sala cu toate ca platesc abonamentul lunar in speranta ca o sa ajung. Mereu intervine cate ceva si uneori chiar si lenea de a merge pana acolo.

 

In concluzie hai sa ii dam dracu pe toti cu toate televiziunile lor. Hai sa fim mandrii de romanii nostrii. Hai sa viasam ca o sa ajungem si noi candva macar sa ne plimbam prin desertul ala cu toate ca eu cel putin nu sunt nerebdator sa respir in casca aerul incins si sa inspir praful fin care se depune prin toate crapaturile.

Speram sa se intoarca amandoi sanatosi. Sa dea interviuri unde sa ne povestesca cum a fost si ce au simtit in cele mai grele etape. Clasamentul nu prea conteaza mai important este concursul.

 

Tin sa le multumesc si celor care ne tin aici la curent cu desfasurarea cursei. Nici macar sa caut clasamentele nu am timp. Asa ca va sunt recunoscator.

De gagica noastra preferata ce mai stiti? Daca aflati ceva de ea va rog sa scrieti aici. Sunt tare curios cum se descurca daca nu a abandonat.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dracu sa i ia ...nici macar pe eurosportu' original nu au transmis...am stat pana la 1 jumate ;)

si chiar asa...cu bmw e ceva ce nu ii convine...nici macar la masini...sau la smart'uri, ati vazut ce s-a intampalt cu country'man-ul lui chicherit

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dracu sa i ia ...nici macar pe eurosportu' original nu au transmis...am stat pana la 1 jumate ;)

si chiar asa...cu bmw e ceva ce nu ii convine...nici macar la masini...sau la smart'uri, ati vazut ce s-a intampalt cu country'man-ul lui chicherit

 

:banana:) beei !!!! Countryman e (era) :banana: MINI !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana:) beei !!!! Countryman e (era) :banana: MINI !!!

 

nu conteaza. E aceeasi masina cu BMW-ul X3 CC.

de fapt, sunt niste prototipuri facute de BMW X Raid http://www.x-raid.de/

Poti sa pui ce "coaja" vrei. Poti sa o faci sa semene si cu dusteru daca vrei.

 

 

Mesaj completat

_________________________________

 

Marcel in finish pe 64 ;)

Mesaj completat

_____________________________________

 

un film interesant care spune multe despre lupta celor din spatele plutonului

 

post-1160-1294693688_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De gagica noastra preferata ce mai stiti? Daca aflati ceva de ea va rog sa scrieti aici. Sunt tare curios cum se descurca daca nu a abandonat.

 

Sanz n-a abandonat... e prin zona 45 + / - o pozitie.

 

Jenifer Morgan ( JMo&Piglet de pe ADV ) - a cazut, rupt piciorul in doua locuri, e out de ( cred ) 2 etape.

Mesaj completat

Annie Seel a ramas inca, Silvia Giannetti a ramas, Christina Meier a ramas, Maria Pol la fel. Din 6 au ramas 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marcel Butuza la minutul 10:12

you're right

nu m-am uitat atent si nu il vazusem

Mesaj completat

Jenifer Morgan ( JMo&Piglet de pe ADV ) - a cazut, rupt piciorul in doua locuri, e out de ( cred ) 2 etape.

 

te rog nu o pune la fete. JMo e un transsexual; adica la origine e baiat. E ditamai ursu/ursoaica ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...