Sari la conținut

ElefantenTreffen 2011, DE


Alexxus
 Share

Postări Recomandate

Site-ul oficial: http://www.bvdm.de/index.php?id=47&lang=3

 

Pe scurt: se intampla in 28-30 ianuarie 2011, in Thurmansbang, Germania (aproape de Munchen si Linz). Taxa de participare 20Euro. E posibil sa fie zapada foarte mare!

 

Ma intereseaza daca se mai gandeste cineva sa treaca pe acolo. Nu neaparat din Romania, caci e cale lunga.

Eu sunt la 350km de locul faptei si ma gandesc sa dau o tura cu cort sau iglu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2008, in duminica din weekendul cu pricina, mergeam pe ruta Linz-Passau-MĂźnchen si nu-mi inchipuiam ce naiba cauta atatia motociclisti in plina iarna pe autostrada; nu era zapada dar era un vant de mergeau saracii numai inclinati in linie dreapta. Brrrrr...

Interesant (sau... normal) e ca majoritatea aveau GS-uri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Site-ul oficial: http://www.bvdm.de/index.php?id=47&lang=3

 

Pe scurt: se intampla in 28-30 ianuarie 2011, in Thurmansbang, Germania (aproape de Munchen si Linz). Taxa de participare 20Euro. E posibil sa fie zapada foarte mare!

 

Ma intereseaza daca se mai gandeste cineva sa treaca pe acolo. Nu neaparat din Romania, caci e cale lunga.

Eu sunt la 350km de locul faptei si ma gandesc sa dau o tura cu cort sau iglu.

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2008, in duminica din weekendul cu pricina, mergeam pe ruta Linz-Passau-MĂźnchen si nu-mi inchipuiam ce naiba cauta atatia motociclisti in plina iarna pe autostrada; nu era zapada dar era un vant de mergeau saracii numai inclinati in linie dreapta. Brrrrr...

Interesant (sau... normal) e ca majoritatea aveau GS-uri...

 

Si nu stiu cum au reusit ei la editia din 2010 sa faca poze si filme numai cu motoarele mai vechi.

Parca era un mic muzeu al motocicletelor si al corturilor acolo (interesanta cea cu butoi+robinet prins de sa :angryfire: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu stiu cum au reusit ei la editia din 2010 sa faca poze si filme numai cu motoarele mai vechi.

 

Pai mai toate erau GS-uri vechi, chiar destule din seria 80/100, sau 1100.

 

p.s. te asteptam cu niste vesti :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2008, in duminica din weekendul cu pricina, mergeam pe ruta Linz-Passau-MĂźnchen si nu-mi inchipuiam ce naiba cauta atatia motociclisti in plina iarna pe autostrada; nu era zapada dar era un vant de mergeau saracii numai inclinati in linie dreapta. Brrrrr...

Interesant (sau... normal) e ca majoritatea aveau GS-uri...

 

is rezistenti oamenii...cu bicicleta se circula si iarna. Chiar ieri ma uitam cam lung la o postarita :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is rezistenti oamenii...cu bicicleta se circula si iarna. Chiar ieri ma uitam cam lung la o postarita :rolleyes:

 

Pai si eu merg cu bicicleta acum chiar daca mai aluneca pe gheata cateodata. De nevoie, nu de placere.

 

Postasii pe aici au scutere.. si pe ninsoare de-aia mare ii vezi doar cu fes pe cap gonind de colo-colo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...