Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2011


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 639
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu as propune undeva unde au acces usor prietenii nostrii din Ardeal si Moldova, de ex as zice sa facem la Ruse...

 

Pentru Moldoveni cel mai aproape este Drobeta Turnu-Severin.

Las ca vine ea vara acusi acusi !!

Pina atunci La multi ani 2011 !!

Editat de constantin57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu editia de anul asta se tine pe undeva prin ardeal si prin vara..cel putin asa s-a vorbit aici pe forum anul trecut.Stiu sigur ca ma tot gandeam ca vreau sa ajung neaparat.

Ruse asta pe unde e?e Ruse la care ma gandesc eu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa a ramas ca in 2011 va fi in zona Cluj - Apuseni sau ce vor alege cei care cunosc zona. Astept si eu cu interes locatia.

 

 

Me 2 :D

Mesaj completat

Da, asa a ramas ca in 2011 va fi in zona Cluj - Apuseni sau ce vor alege cei care cunosc zona. Astept si eu cu interes locatia.

 

 

Si eu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa sparg gheata, as propune, asa cum am mai propus si anul trecut, zona judetului Alba sau a Sibiului, cel putin Sibiul ar fi la o distanta convenabila pentru multi dintre noi, desi o sa incerc sa ma interesez de o zona pitoreasca in Alba, sa zicem ca beneficiez de oarece avantaje aici. Rosia Montana, ne incarcam atasele cu aur, ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Va rugam sa ziceti 2,3 vorbe.

...2,3 vorbe? Voi fii prezent (oriunde). Este suficent?

 

daca se tine in ARDEALma bag si eu...

Baga-te fara conditii, merita!

 

...Rosia Montana, ne incarcam atasele cu aur, ceva?

Aur? Sefu', Rosia Montana este al doilea zacamant de uraniu pur pe mapamond, aurul e vrajeala poleita.. Nu degeaba americanii si rusii au interese...

================

Ce am scris mai sus e o paranteza, insa nu ma deranjeaza sa ajung si acolo, e chiar o propunere tentanta. Doresc insa sa recomand organizatorilor sa tina seama de obtiunile celor ce vor fii prezenti, pentru a fii impreuna cat mai multi. Neparticipantii ar face bine sa taca, sa se multumeasca cu privitul pozelor, nu intereseaza pe nimeni scuzele sau motivele lor de absenta. Astfel majoritatea v-a decide locatia.

Este adevarat ca anul trecut am promis ardelenilor, ca 2011 v-a fii anul deciziei lor in privinta locatiei si o vom respecta, dar dorim implicarea lor in alegerea locatiei. Ei cunosc cel mai bine zona, avem nevoie de loc de corturi si foc de tabara, un curs de apa, etc. Va astept d-lor!

Am vorbit cu "legendarul" si avem nevoie de un tuci mare din fonta(sub forma de imprumut), in care vom prepara gulasul si mamaliga in cantitate suficenta pentru toata lumea, pentru a doua zi. La sosire, pentru cina eu propun o pastrama de berbecut cu mamaliga, fiecare bea ce are. Poate renastem atmosfera din '09.

Sunt convins ca "obisnuitii" de la 7 scari, vor fii prezenti acolo si aici pentru organizare.

 

Muntii Apuseni, neaparat anu asta ...si cei ce urmeaza! ;)

Sant de acord si cu Apusenii, am fost si este ok. Sper sa fii prezent, chiar daca majoritatea decid altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci....nici prea aproape nici prea departe..... oare o putea babutza mea sa ma duca atata drum??? am parcurs cu ea intr-o zi vreo 200 km.cred k ala ia fost testul.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand multumesc moderatorului ca mi-a accordat onoarea de a deschide eu topicul pentru acest superb eveniment!

 

dupa cum s-a mai propus,vad...Sibiul ar fi super convenabil pentru toti;dat fiind ca se afla aproximativ in centrul tarii e accesibil din toate colturile ei si nu numai! deci votez PENTRU SIBIU!

 

in alta ordine de idei deja incep sa strang bani pentru tot ce trebuie;plus o revizie completa a motoretei;pentru a diminua pe cat posibil riscurile de a ma intoarce acasa in duba(vezi 7 scari) :banana:

 

@schumydan si restul comunistilor ce vor sa mearga tiptil si de durata la intrunire,ma bag si eu la mers chill...incet si sigur! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sibiu si Alba,sunt locatii bune si pentru cei din Timis,pregatim doua atase de la mine din sat, ;)

si eu pt sibiu ..... cred ca anul asta o sa vin si eu si "masa"..de la onesti desigur tot mers chill.... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, veteranii Drobu si Berchezu vor avea ultimul cuvant, e bine ca incep sa apara propuneri.

 

Iote ce am pregatit pt atas, sper sa ajunga.

 

post-263-1294520028_thumb.jpg

uuuu:X:X:X:X:X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi 3 persoane ce pot da tetali amanuntite .

Berchezu, Silviu si Drobu, ma refer la alegerea locatiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...