Sari la conținut

Ce A Patit?


Alex_83
 Share

Postări Recomandate

Ne-am chinuit eu si Stress o juma de zi sa-i dam de cap carburatorului de pe voshod, dar fara nici un rezultat. Intr-un final am dat jos carbul de pe minsk si l-am pus pe voshod. A luat-o oleaca mai greu, inecata fiind, dar dupa ce a luat-o nici fum nu mai scotea. Am recuperat ce se mai putea de pe el si apoi ne-am razbunat pe el ca prea merita.

Mai intai am incercat sa-l distrugem cu un device de tasat pamantul, dar rezista.Am pus mana pe barda si l-am taiat in doua.

Asa ca pazea ca Mihai Viteaza cu barda lui era minciuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul nu a fost departe de adevar. e timpul sa-i trimiti carburatorul... :funny:

 

Eu zic ca ar fi corect sa il dea si pe celalalt in doua si sa-mi trimita mie jumate si lu' Metallbyker jumate ca si io am avut dreptate la partea cu descarcatu' nervii pe el :crack: :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il mai tai in cateva bucati si dau doar cate o bucata ca sa ajunga la toata lumea :crack: )

 

retardat :crack: , daca luai de la rusnac un set de piese si corpul carburatorului era bun mergea folosit cu succes , un carb ca ala nou e in jur de 1 mil la noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

nu fii prost, corpul nu era bun, nici pe departe... si un kit costa 400.000, un carb nou cu totul 800.000! :crack: in plus nu poti sa repari un carb rusesc decat odata, se uzeaza corpul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-aveam de unde sa stiu daca orificiile pe care le are corpul nu erau decalibrate. La cati bani am bagat in voshod sa-l pun pe picioare nu ma mai zgarcesc la cateva sute.Ma zgariam mult mai tare daca luam un kit de reparatie si nu mergea bine nici cu ala.

@csman- daca nu spuneam ce este nu-i asa ca ai fi crezut ca e carb pacco tunat? :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fii prost, corpul nu era bun, nici pe departe... si un kit costa 400.000, un carb nou cu totul 800.000! :crack: in plus nu poti sa repari un carb rusesc decat odata, se uzeaza corpul!

 

 

 

Ha aha ahaha ahahah ha ha........... BRAVO. ASA MERITA!. Exact asta era sa fac eu astazi cu carbul meu de minsk!!!!

 

Nu mai suport sa ma umplu de benzina pe maini si sa puta la 2m in jurul meu!!!

 

- orice i-as face cuiului pontou, n garnituri, slefuit la micron, etc. el curge domne si gata, curge intr-una!!!!

 

- mai nou, subarul de acceleratie "s-a umflat" si uneori ramane blocat sus!!! Va dati seama ce misto este in mers!

 

-surubul de aer s-a pierdut undeva pe drumul spre Constanta!

 

- multe alte nazbatii!

 

 

 

Stressule, nu stiu daca te-ai uitat cu atentie la carburile de 800.000 pe care le aduc rusii, dar sunt o copie nereusita a celui original Pacco de care vorbesc eu. Are componente de plastic si este facut la futu-i ma-sa. Unul original costa cam 2.000.000 si nu aduce nimeni, fiind prea scump!

 

 

 

Caut cu disperare componente de carburatoare de Minsk! Sau carburatoare incomplete. Astept e-mail sau PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

eu vorbeam de k, nu de pacco! pacco nu este carb. original de minsk, este de motopompa nush de care! :crack: minsk-ul are carburator k, ori cel normal care e si pe ij cu jiglere un pic mai mici ori unul ceva mai micutz cu camera de nivel din plastic! mie mi se pare mai rezistenta asta din plastic, e oarecum elastica si nu se intareste! :crack:

 

p.s. un carb k la rusi e 1 mil dar eu il iau cu 800

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vorbeam de k, nu de pacco! pacco nu este carb. original de minsk, este de motopompa nush de care! :crack: minsk-ul are carburator k, ori cel normal care e si pe ij cu jiglere un pic mai mici ori unul ceva mai micutz cu camera de nivel din plastic! mie mi se pare mai rezistenta asta din plastic, e oarecum elastica si nu se intareste! :crack:

 

p.s. un carb k la rusi e 1 mil dar eu il iau cu 800

 

 

 

Ba, pe carbul meu de la Minsk scrie PACCO mare cat casa. Este carbul cu care a venit motocicleta de la rusi in '92. Deci este carbul original. Din cate am mai citit, Minskul a avut 2 variante de carburator, cel rotund, Pacco si cel dreptunghiular (care seamana cu cel de IZh).

 

Ala de care spui tu cu camera de nivel de plastic costa 800 fix la rusul din hala de la subsol care are cele mai multe piese si toate prostiile... Am vrut eu sa cumpar dar mi s-a parut nashpa.

 

 

 

Daca ai cumva un cui pontou de PACCO da-mi de stire. BAfta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
N-aveam de unde sa stiu daca orificiile pe care le are corpul nu erau decalibrate. La cati bani am bagat in voshod sa-l pun pe picioare nu ma mai zgarcesc la cateva sute.Ma zgariam mult mai tare daca luam un kit de reparatie si nu mergea bine nici cu ala.

@csman- daca nu spuneam ce este nu-i asa ca ai fi crezut ca e carb pacco tunat? :) )

 

 

da-i ma drumu si da-i foc la tigaia aia

 

 

eu vorbeam de k, nu de pacco! pacco nu este carb. original de minsk, este de motopompa nush de care! :D minsk-ul are carburator k, ori cel normal care e si pe ij cu jiglere un pic mai mici ori unul ceva mai micutz cu camera de nivel din plastic! mie mi se pare mai rezistenta asta din plastic, e oarecum elastica si nu se intareste! :D

 

p.s. un carb k la rusi e 1 mil dar eu il iau cu 800

 

 

da de unde stii tu ma cu ce carb vine minsku din fabrica ?? lucrezi in belarus si noi nu stiam ? kktu ala de manual e tradus la futui masa , daca pui ulei cat zice acolo se duce dracu toata cutia uita-te la ala facut de aia cu clubu din vietnam ca minskurile vin si cu k-56 si cu pacco care e dupa parerea mea un carb excelent fata de k-65 cu conditia sa fie original

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...