Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

Uite ca a mai aparut si la mine o problema . Mansonul de cauciuc care face legatura dintre carburator si cilindru pe partea stanga s-a crapat si imi trage aer fals + rateurile de rigoare.

Unde gasesc eu in Romania asa ceva sau un inlocuitor acceptabil ? . De gasit l-am gasit ca piesa dar doar pe un site dinafara sau ebay si nu am chef sa astept atat .

 

http://www.ebay.com/itm/1-CARB-HOLDER-INTAKE-MANIFOLD-BOOT-en450-454ltd-en500-vulcan-/121160766643?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item1c35be94b3&vxp=mtr



SI daca tot sunt la capitolul asta spuneti-mi si mie pe unde gasesc un releu de semnalizare 1-30w .. pentru semnale cu leduri . Am incercat cu combinatii de rezistente si eu si un electrician profesionist dar nu ne-a iesit pasenta si m-am cam saturat sa tot misc de buton ca sa clipeasca semnalizarea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Referitor la manson, incearca sa il invelesti cu banda izolatoare pana iti comanzi unul nou.

 

Vezi cateva pagini mai in urma: era cineva ce dezmembra un LTD 440. Cred ca se potrivesc. Masoara diametrul si lungimea si suna-l pe omul respectiv.

 

Numa' bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se potrivesc doar cu En500A si Kle pana in '96

ms, tocmai ce le-am schimbat azi cu unele after market dar cica facute in Olanda. YSS e firma. Sper sa ma tina ceva timp. 700ron perechea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

700 sau 70?

700ron. vroiam eu sa fi fost doar 70.... si 700 pt ca erau marca YSS. daca vroiam OEM ar fi fost 1500ron perechea...astea sint preturile de aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi dar asta il am si eu,

Ma intereseaza pentru Vulcanul de 500 modelul C1 fabricat in '96.

Asta il am si eu pentru C4 din 99. Nu cred ca mai e vreun manual. Pe coperta scrie pana in 2004.

 

Daca gasesti altceva sa dai sfoara-n tara. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnilor.

 

L-am gasit in cele din urma.

Nu stiu de ce nu il pot urca. Imi da urmatoarea eroare:

 

  • 96-08kawasaki.vulcan.manual(1).pdf

    No file was selected for upload

 

Editat de sagrath
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,caut un rezervor de apa pt EN 500 A, e spart,am incercat sa il lipesc cu polietilena insa nu tine,am incercat polistiren si tot nimic. Lavreo doua zile trebuie sa completez cu apa si e enervant, poate aveti voi o alta varianta de lipire sau un alt rezervor.

 

din asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, in urma modificarii motocicletei EN mi-au ramas urmatoarele piese de vanzare:

 

1. amortizoare fata

2. claxoanele

3. saua dubla

4, aripa spate

5. stop

6. ghidon original

7. tobele originale finale ( una un pic atinsa )

8. acareturi , etc. ( tre sa ma uit sa vad )

 

O sa revin cu poze, nu stiu cat sa cer pe ele asa ca voi baga in seama orice oferta ce mi se pare de bun simt. Doritorii PM va rog.

Editat de motorangel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare.

 

Astazi am constatat cu stupoare o eroare de proiectare a mobrei C1 din 1996: suruburile care fixeaza cele doua stuturi pentru lichidul de racire sunt in CRUCE!

Cum fras' sa faci asa ceva? Desigur ca le-am stricat pe ambele incercand sa le desfac iar in cele din urma am scos capacul cu totul. Abia am reusit sa il inghesui pe la cadru.

 

Aveti mare grija cu ele. Cu prima ocazie schimbati cele doua suruburi cu altele cu cap hexagonal sau inbus.

post-68581-0-89841800-1381434973_thumb.jpg

Editat de sagrath
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...