Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

Sunt doi ani cu suspendare; daca esti din buc vino si tu azi sa ne cunoastem; eu zic sa ramana la 5 la eugen

 

Unde va intalniti?

Mesaj completat

Lasa ca o saluta "Babetzone" a mea...

Deci astazi, pana la 17.00, fetele noastre socializeaza, nu? :cheers:

 

Valo, tu cand o iei pe a ta?

Mesaj completat

Alex V., vii si tu azi, sa te cunoastem? :D

 

Pai depinde unde va intalniti. La 18.00 trebuie sa fiu in tei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-a ajuns EN-ul la aproximativ 70 000 de km cam incepe sa dea semne de oboseala. Ma batea un gand sa il vand la un moment dat, dar nu cred ca merita... asa ca am hotarat ca il duc pana in 100 000 de km, daca e de acord si el si pe urma bag flexu in el...sa vad ce iese. Ma tot dau pe net sa caut poze cu EN-uri modificate, dar nu gasesc nicaieri... Stiti ceva site?

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai depinde unde va intalniti. La 18.00 trebuie sa fiu in tei.

Pai teresa asta este undeva pe la Unirii; se cheama "Pe baricade".

 

Asa se ajunge acolo: http://metropotam.ro/Cluburi/loc0817741456-La-Baricade/

 

Mi-a ajuns EN-ul la aproximativ 70 000 de km cam incepe sa dea semne de oboseala. Ma batea un gand sa il vand la un moment dat, dar nu cred ca merita...

Dar nu poti sa-i schimbi doar motoru' cu unu mai nou? :cheers:

Eu am caroserie de LTD din `85, iar motorul este de EN, de prin `93-`94...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, iar o sa dea Darian in noi cu OCC-ul. Eu si asa am fost mustrat ca mai am putin si il ratuiesc de tot si m-am hotarat sa il botez oficial RATATOUILLE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai teresa asta este undeva pe la Unirii; se cheama "Pe baricade".

 

Asa se ajunge acolo: http://metropotam.ro/Cluburi/loc0817741456-La-Baricade/

 

 

Dar nu poti sa-i schimbi doar motoru' cu unu mai nou? :cheers:

Eu am caroserie de LTD din `85, iar motorul este de EN, de prin `93-`94...

 

Multumesc pt invitatie, daca reusesc sa scap de la birou mai devreme, trec pe la terasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai teresa asta este undeva pe la Unirii; se cheama "Pe baricade".

 

Asa se ajunge acolo: http://metropotam.ro/Cluburi/loc0817741456-La-Baricade/

 

 

Dar nu poti sa-i schimbi doar motoru' cu unu mai nou? :cheers:

Eu am caroserie de LTD din `85, iar motorul este de EN, de prin `93-`94...

 

 

M-am gandit si la asta...dar totusi dupa sezonul asta parca as vrea ceva mai mare. Nu ma omor dupa viteza, dar totusi parca trage greu asta micu cu multe bagaje, pasagera etc. Am condus o Honda Magna si de atunci...doar la aia visez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit si la asta...dar totusi dupa sezonul asta parca as vrea ceva mai mare. Nu ma omor dupa viteza, dar totusi parca trage greu asta micu cu multe bagaje, pasagera etc. Am condus o Honda Magna si de atunci...doar la aia visez...

 

:cheers:) rad pt ca am un prieten care a facut aceeasi miscare. De la EN a trecut la Honda Magna din '83, 750cmc, din aceleasi considerente. Mai mare, mai repede, mai incarcata. Asa zicea si el inainte sa-mi dea mie EN-ul, "am vazut o Honda Magna si numai la ea visez". Din pacate tocmai a facut accident cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta de aici http://en.wikipedia.org/wiki/File:HondaSuperMagna1.jpg imi place; modelul nou sucks

 

100% de acord cu tine!

Mesaj completat

:cheers:) rad pt ca am un prieten care a facut aceeasi miscare. De la EN a trecut la Honda Magna din '83, 750cmc, din aceleasi considerente. Mai mare, mai repede, mai incarcata. Asa zicea si el inainte sa-mi dea mie EN-ul, "am vazut o Honda Magna si numai la ea visez". Din pacate tocmai a facut accident cu ea.

 

 

Urata treaba:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum arata saraca cu ciunspe mii de bagaje... totusi spre surprinderea mea consumul creste foarte, foarte putin.

 

Stai linistit la mine arata la fel si am fost asa in grecia si turcia fara probleme; nu am simtit nevoia de mai multa putere, ma deranjeaza doar rezervorul mic; consumul cu pasager si bagaje e intre 5,5 si 6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant consum...in fara orasul nu am scos niciodata mai mult de 4,5/%, poate doar in primele luni de condus cand habar nu aveam cu ce se mananca. Totusi imi pare destul de mare consumul tau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca o saluta "Babetzone" a mea...

Deci astazi, pana la 17.00, fetele noastre socializeaza, nu? :cheers:

 

Valo, tu cand o iei pe a ta?

Mesaj completat

Alex V., vii si tu azi, sa te cunoastem? :D

 

 

socializeaza..la mine mai dureaza ca trebuiesc curatate si sincronizate carburatoarele..apoi pus la loc pe ea bateria, bujiile noi (thanks Delu!!).

Luni e gata, cand vin si eu de la Bz....apoi fugaaa la ITP si i'm all yours:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i'm all yours:D
Esti sigura? :10: :D

Adica... Vroiam sa spun... ca... te asteptam la plimbari... :cheers:

 

(Acest post este un pamflet si trebuie tratat ca atare! :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant consum...in fara orasul nu am scos niciodata mai mult de 4,5/%, poate doar in primele luni de condus cand habar nu aveam cu ce se mananca. Totusi imi pare destul de mare consumul tau...

:cheers: Asta inseamna ca la un consum de 5.5% NUMAI in oras cum facut, e de tot rasul.......Dar poate am o scuza ca sunt incepator. Dar totusi unde gresesc? Treapta I - 0-10km/h, a II-a 10-15km/h, a III-a 15-40km/h, a IV-a 40-70km/h. Sau o fi alta cauza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti "gingalul" ala de la radio "gherila":

"Pentru o intelegere cat mai buna folositi corect limba romana !" ?

Va rog io, cititi posturile inainte sa le postati pentru ca altfel nu ne intelegem. Eu ma enervez la culme cand citesc un post de 3 ori si nu inteleg ce naiba vrea omul sa zica pentru ca e scris aiurea. Sincer sa fiu nici nu ma mai obosesc sa raspund.

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi la intoarcere in Bucuresti dupa ce ne-am despartit, cam pe la Liceul Sincai am ramas fara acceleratie si am impins la mobra pana la terasa . Cred ca s-au smuls cablurile din minerul de acceleratie.

Mesaj completat

Vulturas are o simptoma interesanta... ii moare motorul in mers , dar il lasam pe el sa ne dea detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta inseamna ca la un consum de 5.5% NUMAI in oras cum facut, e de tot rasul.......Dar poate am o scuza ca sunt incepator. Dar totusi unde gresesc? Treapta I - 0-10km/h, a II-a 10-15km/h, a III-a 15-40km/h, a IV-a 40-70km/h. Sau o fi alta cauza?

Eu schimb vitezele cam asa:

- I: 0-10 km/h

- II: 10-20 km/h

- III: 20-40 km/h

- IV: 40-60 km/h

- V: 60-80 km/h

- VI: +8o km/h

Nu stiu cat este de bine, sau de corect, dar eu asa fac. Am vazut ca mai bine tii motoru' foarte putin turat, decat sa fie "prea" subturat; ajuta si la racirea lui, din ce am observat...

 

Vedeti ca in urma cu cateva pagini, am mai avut o discutie despre consum, si am detaliat cum si in ce conditii am facut consumul.

 

Offf... Morocanosule! :P

Tu cum schimbi vitezele? :)

Mesaj completat

 

Azi la intoarcere in Bucuresti dupa ce ne-am despartit, cam pe la Liceul Sincai am ramas fara acceleratie si am impins la mobra pana la terasa . Cred ca s-au smuls cablurile din minerul de acceleratie.

Mesaj completat

Vulturas are o simptoma interesanta... ii moare motorul in mers , dar il lasam pe el sa ne dea detalii.

Cum naiba ai ramas fara acceleratie? ;) S-o fi rupt cablul, sau doar s-au smuls, cum zici tu?

 

Aveam si eu aceeasi problema ca Vulturash daca mai tineti minte, dar nu am mai patit-o de mult...

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a smuls mai mult ca sigur dar nu aveam nimic cu ce sa il repar , ma uit la el maine.

Mesaj completat

Parca era bateria, nu mai stiu. Si a mea facea dar taia tot curentul si era topita si sulfatata siguranta de 30A de la starter si am mai pus o masa suplimentara (-) la baterie ca mi-a parut indoielnica cea veche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...