Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

@stres...pai invata...eu asa am facut cand mi-era dor de o chitara :what: am invatat :crack:

 

@Anihilator...bv ombre....esti genul de ateu pe care il respect...cred in biblie, dar nu fac ce scrie acolo, pt ca scrie...fac ce scrie acolo ca imi place mie sa fiu un om bun..pt ca lupt pt asta...daca am fi toti la fel....sau, macar ca tine, sa ii respecte pe ceilalti...bv..respectele mele ombre....si ai dreptate...om fi unii crestini si altii nu, dar, berea e buna...si pe 2 roti e viata :( asfalt uscat

 

@alexa...te superi daca prescurtez? :lol: ...daca maine ar veni apocalipsa stii de ce as fi fericit?ca iubesc..si daca ne-am duce, m-as duce cu persoana iubita in bratele mele :crack:

 

si nu biserica e cel mai mare manipulator...dar, din pacate, biserica a devenit avara, lacoma...o moda...snobism chiar :crack: pacat...

 

aaa...si bush e un mare dobitoc :P dumnezeu sa il aiba in paza....ca e printre dobitocii care incearca sa intre in gradina lui pe sub poarta din dos :blink:

nu ma deranjeaza ca prescurtezi, mai ales asha, pt ca din primavara vara depinde de anumiti factori acela va fi numele meu de familie :hug: . eu nu ma refeream la genul ala de apocalipsa, ma refeream doar la schimbarile de imediat dinainte shi la ce trebuie sa facem pt a nu cadea, sunt sigura ca intelegi ceea ce vreau sa spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu ma deranjeaza ca prescurtezi, mai ales asha, pt ca din primavara vara depinde de anumiti factori acela va fi numele meu de familie :hug: . eu nu ma refeream la genul ala de apocalipsa, ma refeream doar la schimbarile de imediat dinainte shi la ce trebuie sa facem pt a nu cadea, sunt sigura ca intelegi ceea ce vreau sa spun.

 

yap :( esti o fata isteata...nu o sa cazi...vezi ca am mai scris sus in ala vechi, l-am editat :crack: ...singurul lucru care ar trebui sa il facem cu totii ar fi sa ne descoperim puterea de a iubi, de a zambi si a fi fericiti si de a incerca sa fim cat ami buni...ar fi asa frumos :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yap :hug: esti o fata isteata...nu o sa cazi...vezi ca am mai scris sus in ala vechi, l-am editat :P ...singurul lucru care ar trebui sa il facem cu totii ar fi sa ne descoperim puterea de a iubi, de a zambi si a fi fericiti si de a incerca sa fim cat ami buni...ar fi asa frumos :(

mi-ar placea enorm, numai ca lumea asta te face sa iti pierzi elanul cand vezi ca toti profita de iubirea shi bunatatea ta shi te considera prost. sper sa ma ajute cel de sus sa iubesc pe cine trebuienu vreau sa sufar pt ignorantza altora. de ajutat ajut cat pot shi bunatatea mereu te ajuta sa mergi mai departe pentru ca in primul rand pentru a fi bun cu altii trebuie sa invetib sa fii bun cu tine eu asha vad situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ar placea enorm, numai ca lumea asta te face sa iti pierzi elanul cand vezi ca toti profita de iubirea shi bunatatea ta shi te considera prost. sper sa ma ajute cel de sus sa iubesc pe cine trebuienu vreau sa sufar pt ignorantza altora. de ajutat ajut cat pot shi bunatatea mereu te ajuta sa mergi mai departe pentru ca in primul rand pentru a fi bun cu altii trebuie sa invetib sa fii bun cu tine eu asha vad situatia.

 

sa iubesti....o floare, arta, frumosul, natura, pe cei ce merita...eu nu pot iubi pe toti...pe cei ce ma ataca, nu ii iubesc, dar nu le port ciuda, asta e...cat despre cel care sa te merite, nu il cauta..o sa apra el :hug: o sa iti dai seama de asta...si eu care credeam ca iti schimbi numele ca ai gasit ceea ce multi cauta si o sa faci acel mare pas....oricum..nu au intrat zilele in sac...fii fericita...zambeste...esti o fata buna...pe cinste...si ai grija de tine...mai ales pe motor, in traficul si ploile londoneze :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa iubesti....o floare, arta, frumosul, natura, pe cei ce merita...eu nu pot iubi pe toti...pe cei ce ma ataca, nu ii iubesc, dar nu le port ciuda, asta e...cat despre cel care sa te merite, nu il cauta..o sa apra el :( o sa iti dai seama de asta...si eu care credeam ca iti schimbi numele ca ai gasit ceea ce multi cauta si o sa faci acel mare pas....oricum..nu au intrat zilele in sac...fii fericita...zambeste...esti o fata buna...pe cinste...si ai grija de tine...mai ales pe motor, in traficul si ploile londoneze :P

nu ai inteles greshit in prima faza, imi voi schimba numele pt ca ma voi casatori. am gasit pe cine trebuie(zic eu) nu am suferit niciodata din iubire shi am o oribila teama de a suferi din cauza asta pt ca, zic eu, nu am facut pe nimeni sa sufere din cauza mea pana acum shi nici nu am intentia. ms pt suportul moral pe care mi-l acorzi. shi cu vremea de la londra nu cred ca s-ar putea obishnui cineva :hug: asta pentru ca se spune ca numai in tzara asta poi avea toate cele patru anotimpuri in aceeashi zi(shi vb serios din experietntza e aproape adevarat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic:felicitari...sa ne chemi la nunta :( si e bine ca esti buna si faci bine...chiar si pt cei ce nu merita, e bine sa ajuti...ramai tu impacata cu gandul ca ai facut cuiva un bine :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic:felicitari...sa ne chemi la nunta :( si e bine ca esti buna si faci bine...chiar si pt cei ce nu merita, e bine sa ajuti...ramai tu impacata cu gandul ca ai facut cuiva un bine :hug:

offtopic: inca nu e stabilita o data fixa. depinde de data cncediului nostru in romania shi depinde cat de lung va fi programat, e posibil sa nu fie nunta sa fie doar cununia shi colo shi dincolo shi o simpla adunare de familie. ramane de vazut. oricum am sa va anuntz cand nu mai sunt burlaca :P

 

ontopic: bunatatea consider eu dupa iubire este cel mai frumos lucru pe care il poate avea omul, poate fi un dar mai mult sau mai putzin shi nu cred ca va aduce vreodata rau dupa sine decat daca cineva chiar este mult prea ignornt fatza de sine. oricum subiectul cu bunatatea poate fi dezbatut pe pagini intregi exact ca shi credintza in divinitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic: inca nu e stabilita o data fixa. depinde de data cncediului nostru in romania shi depinde cat de lung va fi programat, e posibil sa nu fie nunta sa fie doar cununia shi colo shi dincolo shi o simpla adunare de familie. ramane de vazut. oricum am sa va anuntz cand nu mai sunt burlaca :P

 

ontopic: bunatatea consider eu dupa iubire este cel mai frumos lucru pe care il poate avea omul, poate fi un dar mai mult sau mai putzin shi nu cred ca va aduce vreodata rau dupa sine decat daca cineva chiar este mult prea ignornt fatza de sine. oricum subiectul cu bunatatea poate fi dezbatut pe pagini intregi exact ca shi credintza in divinitate.

 

 

pai tocmai asta e frumos...sa dezbatem pe tema unui subiect mult si bine, ramificandu-l si apoi revenind la linia de plutire... :hug: cat despre nunta...glumeam, evident....e mai placut sa fie un cadru restrans :( norocosilor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Breh, io unu zic asha cu mintea mea perversa: n-ar fi mai simplu sa schimbati adrese de YMess/AIM/MSN/whatever si sa va faceti vrajeala pe prv? Nu de alta, da parca vad ca scoate Smokey post counteru si de la sectiunea asta, de raman cu 100 de posturi. In plus, e mai rapid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Breh, io unu zic asha cu mintea mea perversa: n-ar fi mai simplu sa schimbati adrese de YMess/AIM/MSN/whatever si sa va faceti vrajeala pe prv? Nu de alta, da parca vad ca scoate Smokey post counteru si de la sectiunea asta, de raman cu 100 de posturi. In plus, e mai rapid.

nush cat de mult conteaza pt unii sa aiba posturi multeeeee numarate pe forum. acu sincer cu ce te ajuta daca la profil apare un numar mai mare de posturi, u stii mai mult sau te schimba ca om cu ceva. shi in plus ai intrat aici direct offtopic shi cu chestii materiae cand noi purtam o discutie despre ceva total imaterial. no offence.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Breh, io unu zic asha cu mintea mea perversa: n-ar fi mai simplu sa schimbati adrese de YMess/AIM/MSN/whatever si sa va faceti vrajeala pe prv? Nu de alta, da parca vad ca scoate Smokey post counteru si de la sectiunea asta, de raman cu 100 de posturi. In plus, e mai rapid.

 

si nu ne facem vrajeala...pur si simplu discutam pe marginea unui subiect f interesant...cat despre felicitarile personale, sunt offtopic :hug: tocmai daia ma oftic ca nu mai intra si alta lume aici, cu opinii, sa discute pe marginea subiectului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps:n nu am spus-o in nume de rau, e pt binele tau sa nu fii stresata pt ca te poti imbolnavi :P

merci de consolare :hug:

 

 

@stres...pai invata...eu asa am facut cand mi-era dor de o chitara :crack: am invatat :crack:

 

 

1.e mai misto cand canta altcineva(cunosc unu' kre canta suuuper)

2.degeaba invat,k doar nu m-oi apuca de facut singura un foc de tabara si tot singura sa stau la el si sa cant :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de consolare :hug:

1.e mai misto cand canta altcineva(cunosc unu' kre canta suuuper)

2.degeaba invat,k doar nu m-oi apuca de facut singura un foc de tabara si tot singura sa stau la el si sa cant :(

 

 

pai iti iei prietenii, te sui cu ei pe motoare, si fugiti repede repede in padure, cu chitare si foc de tabara si incingeti o discutie dasta interesanta ca in topicul asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Anihilator:

1. Inainte de toate... Nu esti ateu, esti agnostic.

2. Eu sunt ateu, nu cred, nu am crezut niciodata, si probabil cand voi avea nevoie de o motivatie ma voi agata de altceva, nu de "higher power" si alte chestii de genul asa

 

1) Poti sa-mi dai o definitie a unui agnostic sa stiu si eu ce sunt :P ?

2) Sa zicem ca ar fi un fel de credinta un fel ,DAR e doar asa o idee nu "cred" ca sa am o motivatie,nu imi da nici o motivatie faptul ca exista ceva.

3) Exista multe multe lucruri pe care stiinta nu le poate explica.Se tot vorbeste de Big Bang de parca ar fi fost fizicienii acolo cu instrumente de masura acum nu stiu cate miliarde de ani.

 

 

Pt. MR. ORL: Am grija cu motocicleta mea si are si ea grija de mine :( :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai iti iei prietenii, te sui cu ei pe motoare, si fugiti repede repede in padure, cu chitare si foc de tabara si incingeti o discutie dasta interesanta ca in topicul asta :hug:

1.citeste ce scrie la profilul meu

2.cu ceilalti prieteni fara motoare ma vad rar(ei ies mai mult noaptea,ai mei nu-s de acord sa bantui prin oras cu ei,asa ca ma vad rar cu ei,desi sunt f de treaba)

3.n-am voie sa ies de nebuna.Tre' sa stie ai mei cu cine ma intalnesc,altfel iese scandal :( (insist,uitate la profil)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Anihilator...bv ombre....esti genul de ateu pe care il respect...cred in biblie, dar nu fac ce scrie acolo, pt ca scrie...fac ce scrie acolo ca imi place mie sa fiu un om bun..pt ca lupt pt asta...daca am fi toti la fel....sau, macar ca tine, sa ii respecte pe ceilalti...bv..respectele mele ombre....si ai dreptate...om fi unii crestini si altii nu, dar, berea e buna...si pe 2 roti e viata :P asfalt uscat

 

@alexa...te superi daca prescurtez? ;) ...daca maine ar veni apocalipsa stii de ce as fi fericit?ca iubesc..si daca ne-am duce, m-as duce cu persoana iubita in bratele mele :lol:

 

si nu biserica e cel mai mare manipulator...dar, din pacate, biserica a devenit avara, lacoma...o moda...snobism chiar :lol: pacat...

 

aaa...si bush e un mare dobitoc :lol: dumnezeu sa il aiba in paza....ca e printre dobitocii care incearca sa intre in gradina lui pe sub poarta din dos :lol:

 

Right On ol' chaps! :crack: Mai putina filozofie si mai multa bere si benzina :crack:

Pt. Anihilator:

1. Inainte de toate... Nu esti ateu, esti agnostic.

2. Eu sunt ateu, nu cred, nu am crezut niciodata, si probabil cand voi avea nevoie de o motivatie ma voi agata de altceva, nu de "higher power" si alte chestii de genul asa

 

1) Poti sa-mi dai o definitie a unui agnostic sa stiu si eu ce sunt ;) ?

2) Sa zicem ca ar fi un fel de credinta un fel ,DAR e doar asa o idee nu "cred" ca sa am o motivatie,nu imi da nici o motivatie faptul ca exista ceva.

3) Exista multe multe lucruri pe care stiinta nu le poate explica.Se tot vorbeste de Big Bang de parca ar fi fost fizicienii acolo cu instrumente de masura acum nu stiu cate miliarde de ani.

Pt. MR. ORL: Am grija cu motocicleta mea si are si ea grija de mine :what: :crack:

1.Agnostic inseamna ca nu cunosti nici o religie in care te identifici dar crezi intr-o forta superioara care a creeat tot ce exista. De-asta am afirmat ca esti agnostic.

2.Ca sa intelegi teoria Big-Bang trebuie sa gandesti foarte abstract, sa uiti de regulile fizice dupa care ne ghidam, sa admiti ca se poate ca timpul sa nu existe, materia sa dispara intr-un vid absolut (gaurile negre-antimaterie). Eu, personal, sunt de acord cu teoria big-bang, desi inca lasa multe semne de intrebare.

 

Oricum, avem treburi lumesti mult mai importante... cum ar fi :hug: si chestii de genul :blink: asta... asa ca asfalt uscat, si, mai nou, si sha' uscata, ca au inceput sa cam dea ploile :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Right On ol' chaps! :crack: Mai putina filozofie si mai multa bere si benzina :crack:

 

1.Agnostic inseamna ca nu cunosti nici o religie in care te identifici dar crezi intr-o forta superioara care a creeat tot ce exista. De-asta am afirmat ca esti agnostic.

2.Ca sa intelegi teoria Big-Bang trebuie sa gandesti foarte abstract, sa uiti de regulile fizice dupa care ne ghidam, sa admiti ca se poate ca timpul sa nu existe, materia sa dispara intr-un vid absolut (gaurile negre-antimaterie). Eu, personal, sunt de acord cu teoria big-bang, desi inca lasa multe semne de intrebare.

 

Oricum, avem treburi lumesti mult mai importante... cum ar fi :hug: si chestii de genul :crack: asta... asa ca asfalt uscat, si, mai nou, si sha' uscata, ca au inceput sa cam dea ploile :(

 

riiiight :blink: cu bing bangul se poate dovedi...un indiciu este distanta pe care o parcurge lumina....cu cat ne uitam mai adanc in univers cu atat se intuneca mai tare...si cu atat ne intoarcem in trecut, strabatand miliarde de km...asa ca, ce vedem noi acolo sus, arata ca atunci cand noi am aparut pe planeta...iar ce e dincolo(reperat numai cu telescopul hubble) arata negrul de dinainte...daca am putea, cred eu, monitoriza o galaxie non stop, aflata la milioane de km departare, am vedea cum am evoluat noi..pt ca ceea ce vom vedea se intampla acum milioane de ani :what: trebuie sa gandesti si putin abstract, si sa fii putin nebun :lol: culmea...eu cred si in dumnezeu, si in fizica, bioligie, chimie si big bang...am reusit sa le impac :lol:...si cam ai dreptate...incep ploile...ma mai dau pana se schimba vremea, ca apoi motorisca intra in renovari :P

 

@stres....m-am uitat in profil...de dinainte sa imi spui :lol: de ob ma uit in prof majorit pers care isi dau cu parerea pe topicuri....m-a impresioant faza cu muzica rock veche....bv :lol:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

riiiight :P cu bing bangul se poate dovedi...un indiciu este distanta pe care o parcurge lumina....cu cat ne uitam mai adanc in univers cu atat se intuneca mai tare...si cu atat ne intoarcem in trecut, strabatand miliarde de km...asa ca, ce vedem noi acolo sus, arata ca atunci cand noi am aparut pe planeta...iar ce e dincolo(reperat numai cu telescopul hubble) arata negrul de dinainte...daca am putea, cred eu, monitoriza o galaxie non stop, aflata la milioane de km departare, am vedea cum am evoluat noi..pt ca ceea ce vom vedea se intampla acum milioane de ani :crack: trebuie sa gandesti si putin abstract, si sa fii putin nebun :crack: culmea...eu cred si in dumnezeu, si in fizica, bioligie, chimie si big bang...am reusit sa le impac :blink:...si cam ai dreptate...incep ploile...ma mai dau pana se schimba vremea, ca apoi motorisca intra in renovari :hug:

 

@stres....m-am uitat in profil...de dinainte sa imi spui :what: de ob ma uit in prof majorit pers care isi dau cu parerea pe topicuri....m-a impresioant faza cu muzica rock veche....bv :crack:

apropo de cautat in univers. v-ati intrebat cum de civilizatiile antice precum egiptenii, aztecii, maiashii, incashi etc au realizat atatea. maiashii stiau cate zile are anul, egiptenii shi defapt toti dintre ei au facut constructii marete dupa pozitiile stelelor pe cer intr-un anumit an, toti. am un film cool despre asta. multi cred ca le-au facut sa ne avertizeze de ceva. shi oare cum au disparut de pe terra civilizatiile cu pricina? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-m bag benzina-n rezervor. Sa inchida careva topicul asta! :hug:

Iar vorbaraie multa.

 

Mergeti oameni buni pe sfaturiortodoxe.ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-m bag benzina-n rezervor. Sa inchida careva topicul asta! :hug:

Iar vorbaraie multa.

 

Mergeti oameni buni pe sfaturiortodoxe.ro.

 

hai ca esti tare :( ... mie imi place subiectu...e placut...dumnezeu, univers, etc...unii sunt dornici de cunoastere, sa afle cat mai multe, sa isi spuna parerile si opiniile pe marginea acestui subiect...lasa-i si pe ei sa fie fericiti....sa arate ca nu numai pe sfaturiortodoxe.ro sunt oameni buni, si chiar filosofi :crack:

 

asfalt uscat ombre...cat mai tine vremea cu noi... :P

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-m bag benzina-n rezervor. Sa inchida careva topicul asta! :hug:

Iar vorbaraie multa.

 

Mergeti oameni buni pe sfaturiortodoxe.ro.

ideea e ca pe sfaturi ortodoxe primeshti mereu aceleashi raspunsuri. aici gaseshti o varietate de raspunsuri, oameni obishnuiti care discuta poate ceva peste natura lor. shi pana la urma nu cred ca are vre-un motiv sa te deranjeze discutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic: Si daca te deranjeaza, ignor-o...

On topic: Cred ca mi-am facut clar punctul de vedere, nu sunt omul caruia ii place sa filozofeze pe forum, mai simplu era cu motorul parcat in spate si la lumina focului, cu berea in mana... asa dureaza prea mult! Gotta go! :( :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de cautat in univers. v-ati intrebat cum de civilizatiile antice precum egiptenii, aztecii, maiashii, incashi etc au realizat atatea. maiashii stiau cate zile are anul, egiptenii shi defapt toti dintre ei au facut constructii marete dupa pozitiile stelelor pe cer intr-un anumit an, toti. am un film cool despre asta. multi cred ca le-au facut sa ne avertizeze de ceva. shi oare cum au disparut de pe terra civilizatiile cu pricina? :(

 

 

 

Cred ca au inventat un fel de dispozitiv cu care au calatorit in timp, au vazut topicul asta si s'au sinucis in masa.

 

 

 

Apropo, si eu stiu cate zile are anul :hug:

 

 

Nu exista dumnezeu, daca ar exista l'ar trezi pe SMokey sa inchida topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca au inventat un fel de dispozitiv cu care au calatorit in timp, au vazut topicul asta si s'au sinucis in masa.

Apropo, si eu stiu cate zile are anul :hug:

Nu exista dumnezeu, daca ar exista l'ar trezi pe SMokey sa inchida topicul.

da mai domnule numai ca ei au trait acum cateva mii de ani cand inca nu era inventat calendarul dupa care stii ti cate zile are anul :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...