Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:lol: Mah, pe tine te-o marcat grav povestile cu Nastase, da-i fain ce-ai scris, ne mai destindem. N-ar fi stricat insa ca in calitate de vechi recidivist in batalia cu diverse organe sa-mi fi dat si un sfat exact :)

 

A patiti cineva ceva similar? Mi se pare aiurea sa bat drumul pina la Aiud pentru porcaria asta, cu sau fara cheltuieli recuperate.

Noah, s-o terminat si asta. Ajung la suprafata locului cum scria tidula la 8,30, liniste de mormint, bag motorul in curte sa stiu o treaba si pip linistit o tigara. Fain situata judecatoria, chiar linga penitenciar sa le fie clara perspectiva alora judecati si sa nu faca febra musculara pina cine stie unde. Apoi imi vine un gind, bat la usa salii de sedinta si ...stupoare. Sala plina, o vacutza cu cabina si parul oxigenat batea de zor clapele, impricinatii stateau cuminti in banci ca la scoala, iar d-na "profesoara" ei bine era durere! O bruneta supla cu ochii stralucitori care tocmai spunea cu cea mai placuta voce auzita in ultimul timp:

 

Cauza se amina in 10 mai cind martorii vor fi adusi silit!

La care un gringalet de vre-o 150 cm da mare leu la volan (era chiar omul meu ) se apuca sa scinceasca ca onorata instanta, sint pentru a 4-a oara aici, mie cine-mi plateste motorina?

Auzi motorina, parca aia era problema cu asa femeie superba in fata.De fapt..fiecare cu problema lui.

 

Mi-l imaginez pe Silviu cu palaria lui de cowboy intr-o mina si claviatura lui sanatoasa dezgolita de cel mai larg rinjet posibil

-Stimata doamna, sarutminusitele! Eu venisem aici cu cele mai nobile intentii! Adica sa-mi mobilizez toata energia si toti avocatii firmei mele si sa ma lupt prin toate mijloacele sa fiu deconectat de la aceste acuzatii mirsave!

 

Dar acum vazindu-va nu vreau decit sa fiu arestat si incarcerat cit vreti D-vs cu conditia sa ma inchideti prima noapte in celula d-voastra. Apoi voi roade cit vreti D-vs gratiile, imi va face chiar placere! Asa e, am pacatuit, vazusem din vreme politia pe dreapta si am depasit intentionat ca sa-l iau in catarea pustii mitraliera pe chipistul care va iesi sa ma opreasca.Dar nenorocitul a sarit la timp inapoi in masina, mare ratare!

-imi pare rau codul procedural nu prevede o noapte cu judecatoarea, dar ne vom stradui sa gasim un inlocuitor care sa va "coafeze" fanteziile.

 

-Credeti in D-zeu?

zimbesc:-Trebuie?

Un zimbet cu gropite si fildes impecabil.

La modul filosofic, da!

Puneti mina pe biblie si spuneti dupa mine:

........

Noah, s-a terminat cu bine,nici n-am mintit nici n-am facut rau sper.

 

Ideea e ca nu ai cum sa scapi daca primesti citatie. Daca nu mergi, esti adus silit. Mai bine mergi si termini, altfel poti fi amendat. Mi-au retinut la dosar bonul de benzina in ideea ca dupa terminarea procesului sa fac o cerere sa primesc o copie dupa sentinta cu care sa pretind apoi banii de la IJP. Apa de ploaie, nu am chef si timp de de-astea. Desi faina doar ideea sa iau bani de la IJP, o institutie care n-are decit mina de luat.

 

Judecatoria Aiud, numai de bine. Curat, civilizat au fost parolisti si punctuali nu m-au tinut aiurea pe culoare. Judecatoarea....wow! Prea draguta sa ramina la Aiud. Sau ...poate din contra? Se face vin bun la Aiud si tinutul e placut.

Oraselul curat,cladiri temeinice, se vede peste tot ca l-au fondat sasii. Am facut greseala sa ma duc la muzeul de istorie local. 4 incaperi coscovite (ma uitam mereu sa nu-mi cada tavanul in cap) Citeva vitrine prafuite mai mult etichete decit artefacte, de ziceai ca au fost vindute pe bautura. Asta judecind dupa figura ghidei care semana cu judecatoarea lui Silviu. Cultura Cucuteni, citeva scule de bronz. Despre sasii care fondasera orasul NIMIC! Mai bine beam o cafea de banii aia.

 

La intoarcerea acasa mobra nu voia de loc sa stea pe asfalt, tot dadea pe de laturi:

https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.442667885747368.117986.100000124824079&type=1

nus care din astea merge daca "nu existi" :cheers:

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah, s-o terminat si asta. Ajung la suprafata locului cum scria tidula la 8,30, liniste de mormint, bag motorul in curte sa stiu o treaba si pip linistit o tigara. Fain situata judecatoria, chiar linga penitenciar sa le fie clara perspectiva alora judecati si sa nu faca febra musculara pina cine stie unde. Apoi imi vine un gind, bat la usa salii de sedinta si ...stupoare. Sala plina, o vacutza cu cabina si parul oxigenat batea de zor clapele, impricinatii stateau cuminti in banci ca la scoala, iar d-na "profesoara" ei bine era durere! O bruneta supla cu ochii stralucitori care tocmai spunea cu cea mai placuta voce auzita in ultimul timp:

 

Cauza se amina in 10 mai cind martorii vor fi adusi silit!

La care un gringalet de vre-o 150 cm da mare leu la volan (era chiar omul meu ) se apuca sa scinceasca ca onorata instanta, sint pentru a 4-a oara aici, mie cine-mi plateste motorina?

Auzi motorina, parca aia era problema cu asa femeie superba in fata.De fapt..fiecare cu problema lui.

 

Mi-l imaginez pe Silviu cu palaria lui de cowboy intr-o mina si claviatura lui sanatoasa dezgolita de cel mai larg rinjet posibil

-Stimata doamna, sarutminusitele! Eu venisem aici cu cele mai nobile intentii! Adica sa-mi mobilizez toata energia si toti avocatii firmei mele si sa ma lupt prin toate mijloacele sa fiu deconectat de la aceste acuzatii mirsave!

 

Dar acum vazindu-va nu vreau decit sa fiu arestat si incarcerat cit vreti D-vs cu conditia sa ma inchideti prima noapte in celula d-voastra. Apoi voi roade cit vreti D-vs gratiile, imi va face chiar placere! Asa e, am pacatuit, vazusem din vreme politia pe dreapta si am depasit intentionat ca sa-l iau in catarea pustii mitraliera pe chipistul care va iesi sa ma opreasca.Dar nenorocitul a sarit la timp inapoi in masina, mare ratare!

-imi pare rau codul procedural nu prevede o noapte cu judecatoarea, dar ne vom stradui sa gasim un inlocuitor care sa va "coafeze" fanteziile.

 

-Credeti in D-zeu?

zimbesc:-Trebuie?

Un zimbet cu gropite si fildes impecabil.

La modul filosofic, da!

Puneti mina pe biblie si spuneti dupa mine:

........

Noah, s-a terminat cu bine,nici n-am mintit nici n-am facut rau sper.

 

Ideea e ca nu ai cum sa scapi daca primesti citatie. Daca nu mergi, esti adus silit. Mai bine mergi si termini, altfel poti fi amendat. Mi-au retinut la dosar bonul de benzina in ideea ca dupa terminarea procesului sa fac o cerere sa primesc o copie dupa sentinta cu care sa pretind apoi banii de la IJP. Apa de ploaie, nu am chef si timp de de-astea. Desi faina doar ideea sa iau bani de la IJP, o institutie care n-are decit mina de luat.

 

Judecatoria Aiud, numai de bine. Curat, civilizat au fost parolisti si punctuali nu m-au tinut aiurea pe culoare. Judecatoarea....wow! Prea draguta sa ramina la Aiud. Sau ...poate din contra? Se face vin bun la Aiud si tinutul e placut.

Oraselul curat,cladiri temeinice, se vede peste tot ca l-au fondat sasii. Am facut greseala sa ma duc la muzeul de istorie local. 4 incaperi coscovite (ma uitam mereu sa nu-mi cada tavanul in cap) Citeva vitrine prafuite mai mult etichete decit artefacte, de ziceai ca au fost vindute pe bautura. Asta judecind dupa figura ghidei care semana cu judecatoarea lui Silviu. Cultura Cucuteni, citeva scule de bronz. Despre sasii care fondasera orasul NIMIC! Mai bine beam o cafea de banii aia.

 

La intoarcerea acasa mobra nu voia de loc sa stea pe asfalt, tot dadea pe de laturi:

https://www.facebook...24824079&type=1

https://www.facebook...=1&l=fb10fa1a88

nus care din astea merge daca "nu existi" :cheers:

 

Pai povestea asta merita un topic nou "Enduristii si judecatoarea" :)) Faina poveste :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah, s-o terminat si asta. Ajung la suprafata locului cum scria tidula la 8,30, liniste de mormint, bag motorul in curte sa stiu o treaba si pip linistit o tigara. Fain situata judecatoria, chiar linga penitenciar sa le fie clara perspectiva alora judecati si sa nu faca febra musculara pina cine stie unde. Apoi imi vine un gind, bat la usa salii de sedinta si ...stupoare. Sala plina, o vacutza cu cabina si parul oxigenat batea de zor clapele, impricinatii stateau cuminti in banci ca la scoala, iar d-na "profesoara" ei bine era durere! O bruneta supla cu ochii stralucitori care tocmai spunea cu cea mai placuta voce auzita in ultimul timp:

 

Cauza se amina in 10 mai cind martorii vor fi adusi silit!

La care un gringalet de vre-o 150 cm da mare leu la volan (era chiar omul meu ) se apuca sa scinceasca ca onorata instanta, sint pentru a 4-a oara aici, mie cine-mi plateste motorina?

Auzi motorina, parca aia era problema cu asa femeie superba in fata.De fapt..fiecare cu problema lui.

 

Mi-l imaginez pe Silviu cu palaria lui de cowboy intr-o mina si claviatura lui sanatoasa dezgolita de cel mai larg rinjet posibil

-Stimata doamna, sarutminusitele! Eu venisem aici cu cele mai nobile intentii! Adica sa-mi mobilizez toata energia si toti avocatii firmei mele si sa ma lupt prin toate mijloacele sa fiu deconectat de la aceste acuzatii mirsave!

 

Dar acum vazindu-va nu vreau decit sa fiu arestat si incarcerat cit vreti D-vs cu conditia sa ma inchideti prima noapte in celula d-voastra. Apoi voi roade cit vreti D-vs gratiile, imi va face chiar placere! Asa e, am pacatuit, vazusem din vreme politia pe dreapta si am depasit intentionat ca sa-l iau in catarea pustii mitraliera pe chipistul care va iesi sa ma opreasca.Dar nenorocitul a sarit la timp inapoi in masina, mare ratare!

-imi pare rau codul procedural nu prevede o noapte cu judecatoarea, dar ne vom stradui sa gasim un inlocuitor care sa va "coafeze" fanteziile.

 

-Credeti in D-zeu?

zimbesc:-Trebuie?

Un zimbet cu gropite si fildes impecabil.

La modul filosofic, da!

Puneti mina pe biblie si spuneti dupa mine:

........

Noah, s-a terminat cu bine,nici n-am mintit nici n-am facut rau sper.

 

Ideea e ca nu ai cum sa scapi daca primesti citatie. Daca nu mergi, esti adus silit. Mai bine mergi si termini, altfel poti fi amendat. Mi-au retinut la dosar bonul de benzina in ideea ca dupa terminarea procesului sa fac o cerere sa primesc o copie dupa sentinta cu care sa pretind apoi banii de la IJP. Apa de ploaie, nu am chef si timp de de-astea. Desi faina doar ideea sa iau bani de la IJP, o institutie care n-are decit mina de luat.

 

Judecatoria Aiud, numai de bine. Curat, civilizat au fost parolisti si punctuali nu m-au tinut aiurea pe culoare. Judecatoarea....wow! Prea draguta sa ramina la Aiud. Sau ...poate din contra? Se face vin bun la Aiud si tinutul e placut.

Oraselul curat,cladiri temeinice, se vede peste tot ca l-au fondat sasii. Am facut greseala sa ma duc la muzeul de istorie local. 4 incaperi coscovite (ma uitam mereu sa nu-mi cada tavanul in cap) Citeva vitrine prafuite mai mult etichete decit artefacte, de ziceai ca au fost vindute pe bautura. Asta judecind dupa figura ghidei care semana cu judecatoarea lui Silviu. Cultura Cucuteni, citeva scule de bronz. Despre sasii care fondasera orasul NIMIC! Mai bine beam o cafea de banii aia.

 

La intoarcerea acasa mobra nu voia de loc sa stea pe asfalt, tot dadea pe de laturi:

https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.442667885747368.117986.100000124824079&type=1

nus care din astea merge daca "nu existi" :cheers:

 

La treaba cu punctualitatea .. You got lucky! Eu am asteptat de m-am urat .. ne-o zis sa intram, am stat inauntru vreo juma de ora, dupa care am iesit ca venea ceva "student" de la "universitatea" de langa si cica nu-i voie sa fie civili in sala; abia dupa inca alte 40 de minute am intrat din nou .. ceva certuri ca la piata care or durat inca vreo 20 de minute, ca intr-un final sa inceapa treburile pe bune.

 

"Muzeul" ala e numai cu numele .. singurul lucru interesant e cetatea in sine.

 

La partea cu vinul, a ajuns sa fie mai mult un mit, din pacate cererea prea mare i-a impins pe producatori sa recurga la metode de "inmultire" a vinului. Bine, aici ma refer la cei care produc cantititati mari. Mai gasesti "vinul de Aiud" in adevaratul sens al cuvantului numai pe la unii gospodari care nu fac o mare afacere din asta.

 

Faine pozele din chei si Rimetea, abia astept weekendul asta "prelungit" :bounce:

 

Una peste alta, ma bucur ca ai rezolvat fara prea mai probleme.

 

PS: domnita judecatoare e (citez): "mai buna decat prevede legea" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in viitorul apropiat vreau sa fac 4 gauri in 2 pereti de cate 80cm grosime de caramida. ma poate ajuta cineva cu o masina de gaurit din aceea mare cu percutie fara rotatie si cu o dalta cat mai lunga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva la noi un fzs 2000 2001 cu parbriz touring givi pe ea? ma lasa sa vad diferenta intre cel touring si cel stock. as vrea sa il schimb pe al meu si vreau sa vad daca merita investitia. mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in viitorul apropiat vreau sa fac 4 gauri in 2 pereti de cate 80cm grosime de caramida. ma poate ajuta cineva cu o masina de gaurit din aceea mare cu percutie fara rotatie si cu o dalta cat mai lunga?

DA 0720225002.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi este concert cu Suie si Compact la sala sporturilor..cine stie de la ce ora incepe?Multumesc

ieri am fost si la final au anuntat ca programul concertelor de duminica incepe de la ora 19. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cui ii trebuia indoituri de teava baiatu asta indoaie teava plus alte lucrari ..acum la ce preturi sau ce standarde va ramane sa aflati eu am facut rost de numar de telefon..

 

0721836178 alex

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva un apartament cu 2 camere de inchiriat pe termen lung la 2 persoane (eu cu sotia)? De preferat ar fi nemobilat si musai neutilat (avem de la fier de calcat, pana la aragaz, frigider, etc) si intr-o zona lipsita de spargatori de semnite deoarece sotia ajunge seara de la servici si n-as vrea s-o conduc de fiecare data.. Ofer MAXIM 170 euro.

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa trag o fuga sa vad ce-i pe-acolo. Am gasit in Piata si la 130 euro in Grigorescu si 150 in Gheorgheni, dar problema e ca oamenii nu vor sa-si goleasca bucataria si io nu mai am loc de ale mele. De asta am postat aici, poate cine stie? ;). In Baciu ar fi problema cu transportul in comun, caci RATUC n-a binevoit sa puna o linie pe Taietura Turcului sau macar sa faca una directa pt Grigorescu. Bine, nici din Gheorgheni nu este direct, dar nu se compara cu Baciu.

 

Merci mult si mai astept sugestii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...