Sari la conținut

Sabinrace vs Trancanici


SabinRace
 Share

Postări Recomandate

Nu e o Cupa, nu e o Cursa, nu e o cearta sau demonstratie, e pur si simplu Tovarasul meu care si-a luat un Ducati ca sa se dea la vara si eu care nu pot sta pe locul din spate.

 

Cu toate ca e prematur sa postez asta, eu am s-o fuck.

 

Aici aveti link din Garage Sabinrace https://sites.google.com/a/racetek.ro/racet...magar---armasar

 

In curand si Trancanu va atasa linkul sau si istoria prietenilor Motociclisti.

 

Sper sa va dau o lectura buna.

P.S. Recomand si o bere :)

post-11347-1296070236_thumb.jpg

post-11347-1296070271_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca pe SV-ul ala se poate pune bascula monobrat de VFR. Era unu' la vanzare pe la noi cu asa ceva, arata misto de tot. Bati Ducatiul cu propriile lui arme: furca USD si bascula monobrat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa copiez designul Ducati. Nu vreau sa copiez exact ceva anume ci doar sa o fac in asa fel incat sa-mi placa mie personal.

 

Nu vreau sa cumpar partsuri ci sa le construiesc sau remodelez pe altele de la gunoi...

 

Vreau sa muncesc la ea ca s-o fac din "resturi" de pe alte modele sau pur si simplu sa le construiesc dupa imaginatia mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu va dezamagesc dar acum sunt la evolutia reptilei...

 

http://www.racetek.ro/din-magar---armasar

 

 

auzi, la carenaj incerca cu niste tabla moale (subțĂ­re) pe care so poti modela cum vrei si apoi dai cu fibra de sticla pe ea. cred ca o sati fie mai usor. parerea mea! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi, la carenaj incerca cu niste tabla moale (subțĂ­re) pe care so poti modela cum vrei si apoi dai cu fibra de sticla pe ea. cred ca o sati fie mai usor. parerea mea! :D

 

Cel mai ieftin si usor de modelat ( smirgheluit) spun creatorii de fibra (aia de fac tuning pe masini etc, ca s-ar lucra cu poliuretanica. La mine e prima data cand incerc faza asta dar diseara vom vedea daca (azi dupa uscare) sunt multumit de ce-a iesit.

 

La bot am facut cu scoci din aluminiu ptr ai modela fatza dupa faruri si bord...

 

Vedem mai departe.

 

Merci mult de info si cred ca voi volosi acea tabla de modelaj la carena inferioara ce imbraca baza moto ce dupa desen nu e simpla deloc.

 

Mesaj completat

Cel mai ieftin si usor de modelat ( smirgheluit) spun creatorii de fibra (aia de fac tuning pe masini etc, ca s-ar lucra cu poliuretanica. La mine e prima data cand incerc faza asta dar diseara vom vedea daca (azi dupa uscare) sunt multumit de ce-a iesit.

 

La bot am facut cu scoci din aluminiu ptr ai modela fatza dupa faruri si bord...

 

Vedem mai departe.

 

Merci mult de info si cred ca voi volosi acea tabla de modelaj la carena inferioara ce imbraca baza moto ce dupa desen nu e simpla deloc.

 

 

http://www.racetek.ro/din-magar---armasar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai ieftin si usor de modelat ( smirgheluit) spun creatorii de fibra (aia de fac tuning pe masini etc, ca s-ar lucra cu poliuretanica. La mine e prima data cand incerc faza asta dar diseara vom vedea daca (azi dupa uscare) sunt multumit de ce-a iesit.

 

La bot am facut cu scoci din aluminiu ptr ai modela fatza dupa faruri si bord...

 

Vedem mai departe.

 

Merci mult de info si cred ca voi volosi acea tabla de modelaj la carena inferioara ce imbraca baza moto ce dupa desen nu e simpla deloc.

 

Mesaj completat

 

 

 

http://www.racetek.ro/din-magar---armasar

 

 

 

 

Poate te ajuta cu ceva poza asta .. nush zic si eu.. spor la treaba!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba motocicleta dar si lucrurile puse pe ea sunt deosebit de scumpe...

 

Acelasi gen va fi a mea cu mici diferente. Merci.

 

 

 

auzi ? esti din bucuresti? .. cand o termini poate o vedem si noi :P :) .. inca ceva .. pana la urma cum o faci.. naked sau cu carenaj ? ar fi mai misto si mai agresiva fara carenaj, naked :) ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunteti intregi la cap, vai de fundul vostru cata munca o sa bagati...dar si rezultatul o sa fie pe masura.

Asa mandrie ce o sa simtiti...mai rar :)

 

Spor la treaba si inspiratie pentru idei care de care mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am afisat un desen facut de noi (Roberto) cam cum am vrea sa arate motocicleta. E foarte greu sa faci exact desenul dar cam asa va fi. Nu-i nici naked nici carenata. Nu stiu cum s-o numesc dar cred ca daca nu-i carenata integral atunci e dezbracata...

 

Am fost prins personal in alte lucrari dar s-a lucrat pe designul rezervorului si astazi incepem imbracarea lui ce va dura 5-6 zile dar va fi ceva de vis.

 

P.S. Din Bucuresti suntem amandoi si avem Garajele in zona. Le veti vedea de mii de ori pestetot. Daia le facem ca sa bantuim cu ele.

 

 

Par par-poc poc V90...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am afisat un desen facut de noi (Roberto) cam cum am vrea sa arate motocicleta. E foarte greu sa faci exact desenul dar cam asa va fi. Nu-i nici naked nici carenata. Nu stiu cum s-o numesc dar cred ca daca nu-i carenata integral atunci e dezbracata...

 

Am fost prins personal in alte lucrari dar s-a lucrat pe designul rezervorului si astazi incepem imbracarea lui ce va dura 5-6 zile dar va fi ceva de vis.

 

P.S. Din Bucuresti suntem amandoi si avem Garajele in zona. Le veti vedea de mii de ori pestetot. Daia le facem ca sa bantuim cu ele.

 

 

Par par-poc poc V90...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am afisat un desen facut de noi (Roberto) cam cum am vrea sa arate motocicleta. E foarte greu sa faci exact desenul dar cam asa va fi. Nu-i nici naked nici carenata. Nu stiu cum s-o numesc dar cred ca daca nu-i carenata integral atunci e dezbracata...

 

Am fost prins personal in alte lucrari dar s-a lucrat pe designul rezervorului si astazi incepem imbracarea lui ce va dura 5-6 zile dar va fi ceva de vis.

 

P.S. Din Bucuresti suntem amandoi si avem Garajele in zona. Le veti vedea de mii de ori pestetot. Daia le facem ca sa bantuim cu ele.

 

 

Par par-poc poc V90...

 

 

 

:) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spor la treaba incontinuare , sunt curios cum o sa arate :)

 

Merci de incurajari si ma bucur ca imi sunteti alaturi.

 

In medie apar schimbari afisate saptamanal dar uneori si zilnic. Continuati sa revedeti evolutia.

 

http://www.racetek.ro/din-magar---armasar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Broasca e in lucru la garajul cu public... Racetek dar eu afisez fotografii si respectivele discutii despre lucrare pe www.racetek.ro

 

Am fost prins cu multe alte chestii dar va pun in seara asta din nou poze desapre ce si unde s-a ajuns.

 

Mesaj completat

http://www.youtube.com/user/sabinrace#p/a/u/0/3aKjePDwwnc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, foarte tare masca fata. N-am ce zice. S-o vedem si vopsita si va fi de senzatie. Desi tin cu Trancanici (deh.. e cu Ducati), fata broastei o sa arate intr-un mare fel. Spor la munca in continuare si continua sa ne tii la zi!

 

P.S. : dupa R1 Rossi si avand in vedere ca Vale s-a dus la italieni acum, presupun ca o sa urmeze la un moment dat si un 1098/1198 Rossi? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...