Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

Intra pe topicul regional (Bucuresti) si vezi cine face transport, sau cauta pe forum. Eu unul stiu pe un tip care face transport marfa dar merge numai pana in Caransebes (de unde sunt originar eu).

 

 

am intrat si pe forum , pana acum dar nici un raspuns deocamdata si de aceea am zis sa dai si aici , ciar la sursa :D . deci , nu prea ar fii problema as putea sa vin eu la caransebes sau undeva pe drum depinde si de traseul lui , cred ca m-ai ajuta f mult daca m-ai pune in legatura cu tipul . dar nu stiu sigur cum e pe aici daca ai voie sa postezi nr de tel ceva , crezi ca poti sa imi dai si mie pe privat n nr de tel ceva al baiatului . merci mult

 

salut.chiar din novara este cineva care aduce si duce moto in ro.preturi bune zic eu.personal mia dus in tara o moto si mi.a adus din tara alte 2 moto.problema e ca in ro face doar zona moldova

 

 

tot la fel , iti spun si tie , m-ai ajuta f mult daca ai putea sa imi dai un nr de contact ceva ca sa vb si eu cu tipul...pt ca as putea sa vin eu sa il iau de undeva de aici din tara , nu ar fii problema .

merci mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut la toata lumea!

 

Sint Laurian si locuiesc la Venezia (Mestre)

 

Moto: BMW R1200 GS Adventure

Experienta: 22 ani si km nu-mi aduc aminte (e al patrulea Bmw Gs)

In August plec o saptamina in Romania, nu am un traseu precis dar daca e cineva interesat putem sa organizam ceva frumos,eventual minastiri,delta Dunari ,litoral,etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

tot la fel , iti spun si tie , m-ai ajuta f mult daca ai putea sa imi dai un nr de contact ceva ca sa vb si eu cu tipul...pt ca as putea sa vin eu sa il iau de undeva de aici din tara , nu ar fii problema .

merci mult

 

Ai PM.

Salut la toata lumea!

 

Sint Laurian si locuiesc la Venezia (Mestre)

 

Moto: BMW R1200 GS Adventure

Experienta: 22 ani si km nu-mi aduc aminte (e al patrulea Bmw Gs)

In August plec o saptamina in Romania, nu am un traseu precis dar daca e cineva interesat putem sa organizam ceva frumos,eventual minastiri,delta Dunari ,litoral,etc...

 

Salutare Laurian, bine ai venit. BMW R1200 GS Adventure e un vis, imi doresc in viitor asa ceva si eu :cheers: . Poate ne vedem anul acesta pe undeva, nordul Italiei e plin de locuri frumoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea!

 

Sint Laurian si locuiesc la Venezia (Mestre)

 

Moto: BMW R1200 GS Adventure

Experienta: 22 ani si km nu-mi aduc aminte (e al patrulea Bmw Gs)

In August plec o saptamina in Romania, nu am un traseu precis dar daca e cineva interesat putem sa organizam ceva frumos,eventual minastiri,delta Dunari ,litoral,etc...

Salutare din Trento..daca ar face bmw urile motociclete cu seaua mai joasa..si as sta poate mai bine cu enonomiile...ar fi un vis un bmw :).pana atunci am sa incerc sa fac cat mai multi km cu vfr ica :).cat despre drumul spre romanica..anul asta si eu as avea de gand sa merg acasa cu moto... depinde acum de concediu..perioada in care o sa il am dar sper sa fie august..si cum spunea mario..poate ne vedem pe aici prin nord :)..probabil ai fost pe aici ...pasurile trebuie sa le fi facut ...Tonale,Mendola..asa ca daca ai drum incoace da un semn :).

Asfalt uscat si bun venit primavara ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea!

 

Sint Laurian si locuiesc la Venezia (Mestre)

 

Moto: BMW R1200 GS Adventure

Experienta: 22 ani si km nu-mi aduc aminte (e al patrulea Bmw Gs)

In August plec o saptamina in Romania, nu am un traseu precis dar daca e cineva interesat putem sa organizam ceva frumos,eventual minastiri,delta Dunari ,litoral,etc...

 

bun gasit... eu as merge cu motoru in tara dar am sa pot doar prin septembrie sau octombrie. in iulie am sa merg in germania, daca mai e cineva dornic...

 

in rest, toate bune... cu munca, si mai ales cu motorul. zilele astea ma duc sa imi iau furca, iar pt carene mai am putin de asteptat, inca sunt la vopsit. ABIA ASTEPT !!!! :rolleyes:

Editat de deathm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun gasit... eu as merge cu motoru in tara dar am sa pot doar prin septembrie sau octombrie. in iulie am sa merg in germania, daca mai e cineva dornic...

 

in rest, toate bune... cu munca, si mai ales cu motorul. zilele astea ma duc sa imi iau furca, iar pt carene mai am putin de asteptat, inca sunt la vopsit. ABIA ASTEPT !!!! :rolleyes:

 

Haidi bre odata ca altii are deja 1.000 de km sau chiar mai multi facuti anu` asta :friends: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haidi bre odata ca altii are deja 1.000 de km sau chiar mai multi facuti anu` asta :friends: .

 

lasa ca eu am sa am mai multi la sfarsitu anului... :bounce: si apoi mai vedem cine mai rade...

 

lasa dane, nu mai plange, ca te faci tu mare, asta in caz ca anu asta nu vine sfarsitu lumii :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ieÂşit Âşi eu sâmbătă (10 -III-), pentru prima dată anul ăsta... o plimbare scurtă pentru că : se simțea înca aerul rece... Âşi pentru că : am ieÂşit fără soție iar ea se crizează tare când ies singur că Âştie că-mi lipseÂşte experiența Âşi că uneori trag mai tare de manÂşonul din dreapta. Foarte distractivă plimbarea, am mers liniÂştit, am admirat peisajul... :)) Data viitoare poate ne lipim, doi-trei. Abia aÂştept să vină un pic de căldură.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare lume am revenit iar pe meleagurile mai calde, dupa o luna jumate am ajuns la concluzia ca nordul nu prea e de mine asa ca am hotarat sa revin in peninsula. sper sa imi iau iar motor si sa mai iesim la cate o plimbare (Mario)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare lume am revenit iar pe meleagurile mai calde, dupa o luna jumate am ajuns la concluzia ca nordul nu prea e de mine asa ca am hotarat sa revin in peninsula. sper sa imi iau iar motor si sa mai iesim la cate o plimbare (Mario)

 

Bine ai revenit. Sa ne anunti cand te motorizezi din nou, nu cred ca o sa ai probleme in a gasi un motor mai vechi de plimbat pe ici pe colo :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa imi gasesc prima un job si apoi nici o grija ca vine si motorul ;) deci daca mai auzi ceva tu sau altii apreciez. sunt posesor de permis cat c ce si atestat plus adr si card taho ( tu mario stii deja ;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari, ma numesc cristian, sunt din ferrara si ... sunt si eu dependent de 2 roate - medicii nu mi dau sanse de vindecare asa ca ... ma las dus, dus cu orice ocazie. :)

 

frunzarind forumul aceasta mare mi a fost mirarea sa vad ca este ceva dedicat si celor din ita - mirare pt ca majoritatea, ca sa nu spun toti, sunt afiliati forumurilor de suflet sau forumurilor dedicate marcilor apartinatoare.

 

revenind,

 

 

sunt din ferrara, in putinul timp liber per care il am la dispozitie, mi ar placea sa spun ca il dedic in totalitate motoretei - dar fac tot ce mi sta in putinta sa tind la asa ceva.

 

istoricul meu ca si motociclist este oarecum scurt:

permisul luat "degeaba" (ca sa ma pot lauda ca am toate categoriile) pe la inceputul lui 2003, apoi aterizarea mea in italia (oarecum nepremeditata)

- diferite scutere cinquantini :smoke: , apoi scuterone aprilia atlantic 500, apoi kawa zr750 ca mai apoi sa mi unesc destinul (momentan valabil )cu un v strom k8. la activ pana acum am undeva la aproape 40-50mii km facut din care 2 drumuri in romania, si restul in si doar in italia (deocamdata)

 

plan de viitor: vara asta marea britanie in moto (evident altfel nu mentionam :moto: )

passo dello stelvio (asta ca incalzire inainte de UK)

si sper nu mai mult de 3 ani un 'bel' capo nord!!! (in viitor voi deschide un topic pe problema)

 

teluri? sa cunosc semeni de prin imprejurimi ferrara, bologna, padova mai mult sau mai putini indepartati pt a croi drum in traficul lacului garda sau apenini bolognezi forlivezi dar si bineinteles si :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

passo dello stelvio (asta ca incalzire inainte de UK)

...

 

 

Salutare. Despre ce forumuri vorbeai? Pune un link , eventual in privat daca nu merge direct aici. Sa frunzaresc si eu pe acolo :)

Cand vrei sa mergi pe la Stelvio da un PM si poate mergem impreuna, eu merg de 2-3 ori pe an acolo (Mecca mea personala :D ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari, ma numesc cristian, sunt din ferrara si ... sunt si eu dependent de 2 roate - medicii nu mi dau sanse de vindecare asa ca ... ma las dus, dus cu orice ocazie. :)

 

frunzarind forumul aceasta mare mi a fost mirarea sa vad ca este ceva dedicat si celor din ita - mirare pt ca majoritatea, ca sa nu spun toti, sunt afiliati forumurilor de suflet sau forumurilor dedicate marcilor apartinatoare.

 

revenind,

 

 

sunt din ferrara, in putinul timp liber per care il am la dispozitie, mi ar placea sa spun ca il dedic in totalitate motoretei - dar fac tot ce mi sta in putinta sa tind la asa ceva.

 

istoricul meu ca si motociclist este oarecum scurt:

permisul luat "degeaba" (ca sa ma pot lauda ca am toate categoriile) pe la inceputul lui 2003, apoi aterizarea mea in italia (oarecum nepremeditata)

- diferite scutere cinquantini :smoke: , apoi scuterone aprilia atlantic 500, apoi kawa zr750 ca mai apoi sa mi unesc destinul (momentan valabil )cu un v strom k8. la activ pana acum am undeva la aproape 40-50mii km facut din care 2 drumuri in romania, si restul in si doar in italia (deocamdata)

 

plan de viitor: vara asta marea britanie in moto (evident altfel nu mentionam :moto: )

passo dello stelvio (asta ca incalzire inainte de UK)

si sper nu mai mult de 3 ani un 'bel' capo nord!!! (in viitor voi deschide un topic pe problema)

 

teluri? sa cunosc semeni de prin imprejurimi ferrara, bologna, padova mai mult sau mai putini indepartati pt a croi drum in traficul lacului garda sau apenini bolognezi forlivezi dar si bineinteles si :drink:

 

Salve Alin ,eu stau in Modena, am un Panzer BMW (cum il alint eu )un R100 RT din 1983, poate ne vedem la o tura la tuicaintro zi. Zimi cum e cu munca pe la tine ca pe aici e praf nu gasesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca e cam praf,in tot nordul Italiei. am plecat din Sicilia ,ca ma gandeam ca no... Locuri de munca sunt gramada aici la Torino, dar pe specializari auto in mare parte, ptr FIAT, si daca se poate cu scoala lor si/sau cu experienta italiana. Mai nou am vazut ca unii incep sa ceara limba materna - italiana, si asa te-au scos din schema imediat :angryfire:

 

in ritmul asta o sa-mi cumpar motor, doar in somn. ca deja simt cum ma apuca scleroza in placi cu stilul asta de viata de cacao :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Despre ce forumuri vorbeai? Pune un link , eventual in privat daca nu merge direct aici. Sa frunzaresc si eu pe acolo :)

Cand vrei sa mergi pe la Stelvio da un PM si poate mergem impreuna, eu merg de 2-3 ori pe an acolo (Mecca mea personala :D ).

 

de obicei forumurile dedicate marcilor detinute sunt primele luat in vizor. adica ... eu de cum mi am luat v stromul am cautat si amgasit forumul destinat acestei marci .. si am gasit ... multa activitate multi membri uniti si multe radunuri regionale nationale orasene si satesti - adica sa creem prilej sa iesim cu motoreta .....

 

forumul in causa este http://www.v-strommers.it/ se accepta nu numai detinatori de v strom - ci toti care au pasiunea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@calin_alfa

bun venit!

pe 5-6 mai sunt la Poviglio, la un raduno organizat de niste prieteni (Varden MC). e cam la 1ora si juma de tine, poate dai o fuga. poate si ceilalti veniti mai in jos la o bere, poate vine si seth_rock, inca n-am vorbit cu el, poate si dequallio...

mai am in program si Biker Bikini Benefit din iunie, la Cesenatico, tot prin partile tale, ca sa zic asa.

ref la UK: eu ma duc anul asta la Ace Cafe Reunion, in septembrie 6-7. dar nu stau decat o noapte la Londra si dup-aia ma intorc. daca te bagi, anunta-ma.

ref tot la UK: ptr la anul am in program TT-ul. nu cred ca o sa fiu singur, dar n-ar strica cineva in plus.

ref la capo nord: eu l-am facut vara trecuta, daca ai nevoie de detalii baga-ma in seama.

 

@restu': sambata 31 martie etapa de SBK la Imola. cei la I Laidi fac si un party p-acolo. intereseaza pe careva?

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un TT m-as baga si eu, dar din cate m-am informat pe net toata afacerea costa cam 2.000 de E ... :scratch: . Traghetto e scump in perioada aceea si trebuie prenotat, de cazare nici vorba ... prenotat tot din timp, singura solutie ar fi cortul dar daca vremea e urata e nasol ... ce sa mai zic, mai vedem ...

In alta ordine de idei, azi am iesit un pic cu der_kamarad, a fost o plimbare lejera si placuta pe lago d`Iseo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alin_calin

bun venit!

pe 5-6 mai sunt la Poviglio, la un raduno organizat de niste prieteni (Varden MC). e cam la 1ora si juma de tine, poate dai o fuga. poate si ceilalti veniti mai in jos la o bere, poate vine si seth_rock, inca n-am vorbit cu el, poate si dequallio...

mai am in program si Biker Bikini Benefit din iunie, la Cesenatico, tot prin partile tale, ca sa zic asa.

ref la UK: eu ma duc anul asta la Ace Cafe Reunion, in septembrie 6-7. dar nu stau decat o noapte la Londra si dup-aia ma intorc. daca te bagi, anunta-ma.

ref tot la UK: ptr la anul am in program TT-ul. nu cred ca o sa fiu singur, dar n-ar strica cineva in plus.

ref la capo nord: eu l-am facut vara trecuta, daca ai nevoie de detalii baga-ma in seama.

 

@restu': sambata 31 martie etapa de SBK la Imola. cei la I Laidi fac si un party p-acolo. intereseaza pe careva?

 

numai bine

 

La un TT m-as baga si eu, dar din cate m-am informat pe net toata afacerea costa cam 2.000 de E ... :scratch: . Traghetto e scump in perioada aceea si trebuie prenotat, de cazare nici vorba ... prenotat tot din timp, singura solutie ar fi cortul dar daca vremea e urata e nasol ... ce sa mai zic, mai vedem ...

In alta ordine de idei, azi am iesit un pic cu der_kamarad, a fost o plimbare lejera si placuta pe lago d`Iseo.

 

inca nu am facut calculul trip-ului la TT. dar nu cred ca ar putea sa ajunga atat de sus. anul trecut, la Capul Nord, n-am iesit din bugetul de 2500 de coco.

dupa Ace Cafe o sa incep sa fac research-urile de rigoare si va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțam de disponibilitate, Marius... Âşi merçi că m-ai ”tras” după tine ! La câtă experiență am, pentru mine a fost o plimbare destul de ”antrenantă”. DAR FOARTE FAINĂ !!! :friends: Alla prossima !!! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu am facut calculul trip-ului la TT. dar nu cred ca ar putea sa ajunga atat de sus. anul trecut, la Capul Nord, n-am iesit din bugetul de 2500 de coco.

dupa Ace Cafe o sa incep sa fac research-urile de rigoare si va tin la curent.

 

http://it.mototouring.com/index.php?id=16&entryId=37

 

Costa 2.000 de E grup organizat. Daca mergem pe barba noastra o sa fie mai ieftin cu siguranta, dar cu cat ma intreb ... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"noua" mea bestie... the red devil.... mai am putin de gadilat la ea, dar in mare parte e gata... imi lipsesc inca semnalizarile si stopul. aaa, salvarea aia din poza nu are treaba cu mine, dar e comica. cat despre moto... sunet extraordinar (cu aceasta ocazie ii multumesc lui "SoLoGSX" alias OVI pt evacuare si nu numai :cheers:) abia astept sa o scot la o plimbare... azi am iesit putin prin sat la o proba... m'am reindragostit de ea !!!

 

scuzati calitatea pozelor dar sunt facute cu telefonu (8MP) care avea obiectivu murdar... tot din cauza motorului...

 

vopsesti usor... vopsesti cu spor... e si pe topicul fun, dar mi se pare foarte :rock:... :crack::moron:

post-54027-0-52725700-1333133869_thumb.jpg

post-54027-0-38141100-1333133923_thumb.jpg

post-54027-0-21859300-1333133966_thumb.jpg

post-54027-0-62891400-1333134015_thumb.jpg

post-54027-0-62049900-1333134083_thumb.jpg

post-54027-0-48074000-1333134148_thumb.jpg

post-54027-0-78495600-1333134210_thumb.jpg

post-54027-0-21324400-1333134282_thumb.jpg

Editat de deathm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...