Sari la conținut

Accident Intre Unirii Si Alba Iulia


cobo
 Share

Postări Recomandate

SI eu am patit ceva similar si m-au scos pe mine vinovat. :peace:

@nuca: if u need help, call me 0721.511.323

Am vazut toata treaba :D if u know what i mean, dar trebuie sa ne intalnim sa imi mai aduci un pic aminte :) .

Scuze de intarziere dar de-abia acuma am vazut topicul

Bafta cu carul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am citit toate posturile voastre si i-am raspuns si lui nuca ieri la mail...mama se afla intr-un taxiu care din intamplare s-a aflat pe langa locul accidentului. Maica-mea se indrepta spre aeroport, cu destinatia Spania. i-am spus si lui nuca k pare aiurea dar chiar nu are cum sa-l ajute, doar sa trimita o declaratie de acolo.

 

Si nu conteaza daca si eu sunt motociclist sau nu, maica-mea nu e motorista...e chiar impotriva acestui lucru si colac peste pupaza din ziua respectiva nu mai este in tara si daca era in tara nu era alegerea mea daca ea vroia sa depuna marturie sau nu ... nu e vina mea, chiar nu am ce face ... si ... bea mersi pentru "urari", nush cum o sa doarma mama cand o sa cad, nu am pus-o inca in aceasta ipostaza.

 

 

Eu cred ca tu nu ai inteles bine ce am vrut eu sa spun!! Eu nu ti-am urat asa ceva, nici pe departe.Daca sesizezi, chiar am spus "Doamne fereste".Nu poti dori asa ceva nici macar unor dusmani, d-apoi unor semeni care fac parte dintr-o comunitate atat de mica.Este adevarat ca nu conteaza daca esti motociclist, sau nu, dar pentru ca esti, ar trebui sa stii mai bine cum suntem tratati noi, pe sosea si sa nu fii de acord cu aceste nedreptati.Iar daca tot poti sa ajuti, de ce sa stai de-o parte.Gresesc? Motociclisti, sau nu, trebuie sa fim oameni, inainte de toate. Sa stii ca nici parintii mei nu agreeaza acest sport, dar asta nu inseamna ca nu ar ajuta un motociclist, daca le-ar sta in putere. Una peste alta, iti doresc ca mama ta sa nu traiasca niciodata asemenea momente, cand copilul ii este implicat intr-un accident moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice, esti idiot? ce ar trebui sa faca "comunitatea"? Sa inventeze martori?

 

PS. Mullta sanatate, Nuca!

 

E usor sa faci pe cineva idiot pe forum, hai sa vedem daca fata in fata mai poti. Inainte sa te dai mare barbat poate incerci sa intelegi ce vreau sa spun dar asta clar singur nu poti sa faci asa ca mai intreaba si tu o cunostinta ceva care comparativ cu tine mai si gandeste, barbatule!! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate posturile voastre si i-am raspuns si lui nuca ieri la mail...mama se afla intr-un taxiu care din intamplare s-a aflat pe langa locul accidentului. Maica-mea se indrepta spre aeroport, cu destinatia Spania. i-am spus si lui nuca k pare aiurea dar chiar nu are cum sa-l ajute, doar sa trimita o declaratie de acolo.

 

Si nu conteaza daca si eu sunt motociclist sau nu, maica-mea nu e motorista...e chiar impotriva acestui lucru si colac peste pupaza din ziua respectiva nu mai este in tara si daca era in tara nu era alegerea mea daca ea vroia sa depuna marturie sau nu ... nu e vina mea, chiar nu am ce face ... si ... bea mersi pentru "urari", nush cum o sa doarma mama cand o sa cad, nu am pus-o inca in aceasta ipostaza.

 

nimeni nu avrut sa te jicneasca, acum o sa citesc mailul, si daca mama ta va trimite o declaratie iti multumesc f mult, am nevoie de tot ajutorul pe care pot sa il primesc. Multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E usor sa faci pe cineva idiot pe forum, hai sa vedem daca fata in fata mai poti. Inainte sa te dai mare barbat poate incerci sa intelegi ce vreau sa spun dar asta clar singur nu poti sa faci asa ca mai intreaba si tu o cunostinta ceva care comparativ cu tine mai si gandeste, barbatule!! :peace:

 

Sefu, nu zic ca ii iau apararea lui Hanibal.... dar termina cu amenintarile de genul "hai sa vedem daca fata in fata mai poti" ca nu are sens. Nu ai bunul simt sa ai profilul completat si arunci cu amenintari. De unde stim noi ca esti motociclist sau esti doar un comentator bun din fata monitorului?

 

Hannibal are dreptate cu ideea sa fie contra martorilor falsi ca nici voua nu v-ar place. A zis-o mai "pe direct".

 

Topicul era despre Nuca oricum. Hai sa nu il stricam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As aprecia foarte tare daca nu v-ati mai lua la bataie, nu numai aici ci in general!

Topicul asta nu este despre mine ci despre inca un motociclist care si-a furat-o din cauza unui conservar, asa ca poate sa fie chiar despre voi.

Nu vreau sa fac martori, nu am de gand sa fac ceva ilegal, dar trebuie ca, cineva sa mearga pana la capat si sa nu lase sa scape inca unul!

 

SI eu am patit ceva similar si m-au scos pe mine vinovat. :peace:

@nuca: if u need help, call me 0721.511.323

Am vazut toata treaba :D if u know what i mean, dar trebuie sa ne intalnim sa imi mai aduci un pic aminte :) .

Scuze de intarziere dar de-abia acuma am vazut topicul

Bafta cu carul!

 

multumesc frumos! daca o sa fie nevoie o sa te contactez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta, chiar si cu martori care sa spuna ca a schimbat brusc banda, iti va fi foarte greu si costisitor sa castigi. Foarte greu. Nu vreau sa te descurajezi, dar asta e.

 

Da, sunt constient de asta dar nu vreau sa-l las sa scape!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca intervin insa mama ta mai stie carei companii de taxiuri apartine masina care a dus -o spre aeroport? Este posibil ca si taximetristul sa poata da o declaratie daca il gasiti

 

Tu iti dai seama ce spui....? Singurul moment in care un taximetrist vine sa dea o declaratie la politie, mai ales pt un motociclest, e daca iti e bun prieten sau ruda apropiata, altfel, nici nu recunosc ca au trecut prin zona aia in ultima saptamana :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ nuca: AI FOST LA DOCTOR?

 

Va dati seama ca am fost si ca la recomandarea doctorului imi tratez ranile! Evolutia lor este incredibila (dezinfectat cu betadina si uns cu dermazin)(si bandajele schimbate in fiecare zi si pe cat posibil fara bandaje pe timpul zilei dar doar in mediu steril). Antebratele sunt 90% acoperite cu coji in schimb cu palmele este mai greu.

 

 

Vreau sa le multumesc celor care m-au ajutat si ma ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei: vand motocicleta Honda, cbr 600 F3, din 1994, ne cazuta, ne lovita, super intretinuta!pret negociabil :baldy:

....Sezonul asta pt mine s-a incheiat

 

In urma cu vreo zece zile, am derapat si cazut cu tot cu sotie. Eram in strainatate, pe motor inchiriat, si nu prea aveam echipament. Am avut doar inspiratia sa ne punem maneca lunga si pantaloni lungi, si am scapat FOARTE usor, cu niste julituri absolut minore, daca le compar cu ale tale. Cu toate astea, am fost cam socati si imediat dupa cazatura ziceam ca n-o sa ma mai dau niciodata pe asfalt (eu in general ma dau numai off-road). Iata, au trecut 10 zile si lucrurile parca nu mai sunt la fel de negre... Din pacate, cand spui "motocicleta" spui si "cazaturi"; vin impreuna, la pachet. Tre' sa tragi invatamintele de rigoare, sa nu mai umbli fara echipament (daca aveai, probabil ca nu ai fi patit absolut nimic) si sa te rogi sa ai noroc sa nu cazi mai rau.

Multa bafta si ai grija cu juliturile alea, sa nu se infecteze! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...