Sari la conținut

HARLEY Sportster 883cc... Robychopper


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 377
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Usor usor iasa "jucaria" chiar sunt curios cum o sa arate in final, dar de pe amu' spun ca o sa arate bine!

Apropo, roata de pe spate e CUCERITOARE mai ales ca e pe spite, pe mine personal ma omoara!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

mychoppb.jpg

20120322154438.jpg

20120306161755.jpg

ma, m-ai lovit la corason. Cum poate sa arate dracia! yam yam! :friends: În alta ordine de idei sper ca in Spania drumurile sa fie mult mai bune decat pe la noi. aici cu tot cu telescopul ala de la springer si arcurile de la sha "dansez" prin gropi de nu am aer. Jump, jump, jump move your body :P

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

frumos roby,sa te aud dupa primele sute de km :)

da tares curios ce ai vrea tu sa auzi si ce tias zice eu....:))

 

Grozava lucrare!Furca,rezervorul,aripa,evacuarile...totul! De cat este tabla din care ai facut aripa?

salut si mersi de apreciere, aripa de spate este de la nipru taiata in 2 latita si modelat sa calce pe cauciucul de 230-60-15

 

Woww, Roby, asa da!!! Felicitari! Vad ca ai pastrat putin si ,,stilul din Resita''. :cheers:

multam bro, acum mai cam pus pe ginduri, la ce te referi mai exact cind spui stilul din resita ca io le stiu pe tatate alea de ani in urma si numa aripa spate cai de nipra se aseamana in rest chiar nimic.....

 

ma, m-ai lovit la corason. Cum poate sa arate dracia! yam yam! :friends: În alta ordine de idei sper ca in Spania drumurile sa fie mult mai bune decat pe la noi. aici cu tot cu telescopul ala de la springer si arcurile de la sha "dansez" prin gropi de nu am aer. Jump, jump, jump move your body :P

mersi, drumuri bune o gramada si proaste tot o gramada intre sate dar chiar is ok , unde mai e fun -ul daca totul e ca in palma....vorbind despre drumuri vara de vara ma intilnesc cu suedezi, nemti si alte natii de bikeri ce dorm la cort si pe unde apuca cu harleyuri vechi rigide furci lungi, nici macar sea pe arcuri...ce fac anual in vara peste 5000 km ma si nici unul nu se plinge, nu stiu io conceptia asta de drumuri bune pt cadru rigid......fuckit ride the fucker or get a car....

chiar zilele astea am stat cu un grup de nemti vreo 7 care toti erau cu shovel si panhead rigide ce mergeau in africa...ma si erau a la old school boobere ....si baga la kilometri ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am facut un nou rezervor de ulei, diferit si pe gustul meu. Mia venit idea cind bausem o bere nemteasca pastrasem sticla si tot studiind inchizatoarea a iesit ce vedeti in poze. Am schimbat si comenzile fata, ca alea cu flacari nu dadeau bine la linea motorului, ceva voi schimba si la astea sa fie mai personale....

Zilele ce urmeaza tre sa montez cutia deasupra bateriei in care va veni toate cablaraiele relee si restul....si azi am descoperit ca inca mai am cutia de scule de la simson awo....urmeaza suportul farului ceva schimbari la furca si un nou filtru de aer home made.....

Sper sa va placa pozele....salut

 

20120530134609.jpg

20120530184805.jpg

20120530184745.jpg

20120530135752.jpg

20120530184712.jpg

20120530184139.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bestial, felicitari... :cheers:

 

Intrebare, cum rezisti fara motor? :bounce:

Mersi pentru apreciere. Buna intrebare, am un golf mk1 gti 1800 din 1983 vopsit negru mat, cu care ma simt foarte bine si ma ajuta sa rezist pina termin bikeul...

post-66-0-22772500-1338412309_thumb.jpg

post-66-0-45905300-1338412232_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:peace: Arata beton. La cum e vremea acolo, trebuie sa fie o masina data naibii ca sa reuseasca sa suplineasca choppu'. :cheers:

 

Motorul ramane ala de 883, stoc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Motorul ramane ala de 883, stoc?

 

momentan ramine stoc am pistoane si ce trebe dar sunt chestii mai importante acum, motorul lam reconstruit complet rulmenti, tot ce trebe garnituri noi...a fost desfacut bucatele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Astept sa vad produsul finit. Parca vad ca ne faci mandri si apari la vreun Rat's Hole cu ea... :cheers:

 

Apropo, de Kata mai stii ceva? Nu l-am mai vazut de ani buni pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit evolutia motorului din 2009 si pana acum si nu pot decat sa spun: felicitari!. Rezervorul de ulei e piesa de rezistenta, se potriveste perfect cu linia motocicletei si cu ghidonul inalt. Bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...