Sari la conținut

HARLEY Sportster 883cc... Robychopper


robychopper
 Share

Postări Recomandate

Totul decurge super incet ca nu prea am timp sa lucrez la motor.....asa ca incet incet ajung io unde vreau...

 

post-66-1286995591_thumb.jpgpost-66-1286995653_thumb.jpgpost-66-1286995677_thumb.jpg

post-66-1286995709_thumb.jpgpost-66-1286995745_thumb.jpg

 

Sptamina asta la sfirsit mai pun ceva poze

 

Si ca sa vedeti ce imi maninca timpul...este structura asta de inox ce o fac cu pretenul meu, in poza este sudorul ce imi sudeaza cadrul...

Tot ce vedeti lucios este polisat de mine....eu fac totul in afara de sudura...tevile de inox se cumpara de inox mat si polisarea este manuala cu niste scule gen flex dar au o curea de smirglu de diferite dimensiuni....ia ore de prelucrat o bara de 4 metri de inox ce se vede in poza , cam 5 ore de polisat sa iese perfect....plus sudatul taiatul si montatul pieselor....

post-66-1286996793_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 377
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* bine ca nu stai! :blink:

 

imi place mult rezervorul asta. vreau si eu unul, cand o sa ma fac mare si o sa-mi fac un Sporster custom. inca nu m-am decis cum o sa arate cadrul, dar rezervorul asa il vreau.

 

...frumos apusul!

 

bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai reapucat mesere? Baga mare! Cred ca fierbe carnea pe tine pt o tura...

las ca mai mare o sa fie placerea dupa!

 

Chiar e f tare rezervorul, daca nu cel mai tare din cate am vazut.

Nu masori te rog cat de lung e tunelul ca sa vad daca mi-ar incape pe cadrul de softail?

Merci si spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sobolane nu cred ca iti incape pe cadru nici vorba....a trebuit sa lungesc backboneul cu 18 cm ca sa incapa rezervorul si la fix da top threeul de la springer ca sa pot intoarce.....

 

canalul rezervorului este de 26 inch.....si latimea in fata e de 31 cm

 

is curios ce o sa zici cind vezi cum o sa iasa bascula spate......

 

Am un chef sa ma dau cu motorul de si inebunesc suta la suta cind voi pune rotile pe cadru voi da ture prin garaj ca si peter in easyrider ......

 

salutare si pe curind

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Tare de tot rezervorul, mi-a sarit in ochi din prima :D ! Tare curios sunt si eu cum iti iasa bascula spate (cum o faci? - pui doar un piston pe ulei/gaz sau pui si un arc pe piston) ! Ieri m-am apucat si am desfacut bascula la dragstar-ul de 1100cc ce tocmai l-am luat am ramas masca ca e doar un piston pe gaz si fara arc, nu imi dadeam eu seama de ce ii asa rigid motorul in spate! Iar acuma m-am apucat de modificari pentru sea ca cea de la West Eagle ma rupea la fiecare damb!

Spor la treaba!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai dragi de voi doar acum ati vazut rezervorul daca va uitati mai in urma pe acest topic veti vedea si alte poze cu acest rezervor, pus pe celalalt cadru ce am am facut....

si chiar intrun post sunt trie poze cu rezervorul din diferite pozitii

 

:D :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi intra ceva de 48 la fix si de 52 inghesuit... asta e 14 cm sub 66 cat sint incii tai... din pacate. Poate imi pun un rezervor de sportster... vedem

Mesaj completat

Daca il pun deasupra cadrului aproape detot (numai 5 cm sa calareasca back bone-ul) si sa tai vre-o 10 cm din coada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am colectionat aripa asta de softail, si am murit de ris cit :D tre so latesc sa intre pe cauciuc :D :D

 

Tre sa studiez dupa cei gata cadru ce lungime o las sa fie, prea lunga nu vreau .....numa cit sa cuprinda bucile muierii.......

post-66-1287260994_thumb.jpg

post-66-1287261019_thumb.jpg

post-66-1287261047_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va pun raspunzatori in caz de ma sinucid :D

 

Imi asum eu toata raspunderea, tu ia si te sinucide in liniste. Conform previziunilor mele, o sa mori de batranete la cum merg lucrarile la "noul proiect".Vechiului proiect ia expirat termenul de executie, de aia asta-i tot ala, dar e mai nou ca are alta data.

 

Te salut si nu mai fi asa lingau, faci impresie proasta.

@blackrider - nu e atac la persoana-lingau -pupincurist, persoana lingusitoare care incearca sa atinga un scop pupand in fund pe oricine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi asum eu toata raspunderea, tu ia si te sinucide in liniste. Conform previziunilor mele, o sa mori de batranete la cum merg lucrarile la "noul proiect".Vechiului proiect ia expirat termenul de executie, de aia asta-i tot ala, dar e mai nou ca are alta data.

 

Te salut si nu mai fi asa lingau, faci impresie proasta.

@blackrider - nu e atac la persoana-lingau -pupincurist, persoana lingusitoare care incearca sa atinga un scop pupand in fund pe oricine.

 

iar tu,vad ca ai grija iar sa combati persoana si nu ideea...come on,make my day!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar tu,vad ca ai grija iar sa combati persoana si nu ideea...come on,make my day!

 

In topicul asta nu sunt idei, sunt doar impresii.

Eu nu tin sa combat ideile nimanui, apreciez rezultatele obtinute din munca depusa, aici nu vad rezultate, vad doar trancaneala, vorbe goale, nimic concret.

 

PS.Incearca sa fii impartial,nu-mi mai sterge replicile, tara iti va fi recunoscatoare. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rabdarea uneori e rasplatitoare si multi nu inteleg asta! Oricum iti doresc spor la treaba la motor omu' ,oricat de lunga ar fii treaba si lenta!

Scuze de off topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai tare geometria la cadrul din stanga. Ala din dreapta e mai radical dar in curbe ... tre sa fi mai barbat decat as putea fi eu...

Tare curios sunt cum faci softailul. Apropos , sper ca il faci cu 2 amortizoare!

Dreptate si fratie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il fac cu doua amortizoare ca suspesia la softail balangane la drum, am condus citeva softailuri si nu am fost deloc incintat de suspensie si de cum sta pe sosea in curbe(parerea mea)..

Voi pune doar un singur amortizor apropiat la gen cum are yamaha 650 sub sea....este mult mai stabil si poti jongla mult cu amortizorul pe cind cel de harley destul de dificil sub cutia de viteze sa ajungi la el....

 

Acum caut sa gasesc la pret rezonabil cerc fata 23" cu 40 spite si 120 lata guma.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun mei , ce io am vrut sa zic mai bine este ca nu fac suspensia ca la softail o fac altfel...din motive si estetice.....cadru este la 10 cm de sol, daca pun suspensia softail ca la harley sub tre sa ridic motorul de sporster mai sus in cadru si nu vreau....de aia pun amortizorul alfel si nu sub motor....

 

ciaooooo :laugh:

post-66-1287517700_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, da ce faci cu rezervorul de ulei atunci? Si bacteria? Hmmm...

Rezervorul de ulei va fii facut home made si bateria jos pe cadru intre roata si motor.....

 

credema este loc suficient pt tot....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi asum eu toata raspunderea, tu ia si te sinucide in liniste. Conform previziunilor mele, o sa mori de batranete la cum merg lucrarile la "noul proiect".Vechiului proiect ia expirat termenul de executie, de aia asta-i tot ala, dar e mai nou ca are alta data.

 

Te salut si nu mai fi asa lingau, faci impresie proasta.

@blackrider - nu e atac la persoana-lingau -pupincurist, persoana lingusitoare care incearca sa atinga un scop pupand in fund pe oricine.

 

 

Acu am vazut si eu postul, in consecinta : te simti singur? te simti neglijat si nu te iubeste nimeni? Ai ceva minusuri in caracter + simt al umorului 0, ciudat modul tau de analiza daca "sinuciderea (aprecierea)" mea te-a facut sa devii om "matur" si serios :laugh: E bine ca am scos ce-i mai bun din tine. Salut, numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...