Sari la conținut

Renuntati La Sosea Cu Motoarele Supersportive !


Roli
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 331
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu sunt adeptul stilului stradal pentru ca nu am avut ocazia sa ma duc pe circuit si pentru ca nu am cu ce.

 

Totusi sa nu confundam tehnica de strada cu circuitul, si eu nu cred ca cineva poate sa spuna ca el merge zi de zi prin Bucuresti ca la GP pentru ca atunci eu ma bag sa vand bilete.

 

Nici varianta cu moto la duba nu mi se pare prea atractiva, nu de altceva dar dispare toata distractia de dimineata-seara printre conservari.

 

Asa ca mie mi-ar conveni amandoua: dupa ce toata saptamana le iau fata la conservari, duminica sa ma duc pe un circuit...

Editat de duke nunkem
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt adeptul stilului stradal pentru ca nu am avut ocazia sa ma duc pe circuit si pentru ca nu am cu ce.

 

Totusi sa nu confundam tehnica de strada cu circuitul, si eu nu cred ca cineva poate sa spuna ca el merge zi de zi prin Bucuresti ca la GP pentru ca atunci eu ma bag sa vand bilete.

 

Nici varianta cu moto la duba nu mi se pare prea atractiva, nu de altceva dar dispare toata distractia de dimineata-seara printre conservari.

 

Asa ca mie mi-ar conveni amandoua: dupa ce toata saptamana le iau fata la conservari, duminica sa ma duc pe un circuit...

 

De acord!

Cati crezi ca isi pot permite sa mearga NUMAI pe circuit? Nu multi.

Deci, varianta cu amandoua este cea mai buna. Numai ca pe sosele trebuie sa fim foarte atenti.

Si asta numai ca sa nu faca unul sau altul "prosti si incompetenti". :bow:

:bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic ca e foarte mare lux sa te dai NUMAI pe circuit. Dar chiar daca am avea un circuit in apropiere, tot nu as putea sa renunt la strada. Insa mai mult ca sigur,pe sosea am fi mai linistiti.

Ideal ar fi sa existe un circuit undeva aproape, unde sa te dai odata de doua ori pe luna, restul weekendurilor(si nu numai) la plimbari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic ca e foarte mare lux sa te dai NUMAI pe circuit. Dar chiar daca am avea un circuit in apropiere, tot nu as putea sa renunt la strada. Insa mai mult ca sigur,pe sosea am fi mai linistiti.

Ideal ar fi sa existe un circuit undeva aproape, unde sa te dai odata de doua ori pe luna, restul weekendurilor(si nu numai) la plimbari.

Nu renunti la Topa??? :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

e suficient si un Ij sa te imprastii, nu neaparat un XEROX...supersportul sta in mana dreapta combinata cu ce mai ai prin cutia craniana, :bow: greseala daca o faci? o faci tu nu motorul, el asculta ce i zici, nu gandeste pentru tine....asa ca e binevenita atentionarea, dar atat, de aia exista "liberul arbitru"......

 

bafta :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mayaghery, nu sunt deloc de acord cu tine. Majoritatea motociclistilor au macar o cazatura, asta insa nu inseamna ca toti is prosti sau incompetenti. Nu e bine sa jignesti o gramada de oameni('' prosti si incompetenti'') numai din cauza ca tu nu faci parte din cercul lor si nu intelegi hobbyul lor !

No offense ! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mayaghery, nu sunt deloc de acord cu tine. Majoritatea motociclistilor au macar o cazatura, asta insa nu inseamna ca toti is prosti sau incompetenti. Nu e bine sa jignesti o gramada de oameni('' prosti si incompetenti'') numai din cauza ca tu nu faci parte din cercul lor si nu intelegi hobbyul lor !

No offense ! :finger:

M-am referit strict la cei care o ptazesc din vina lor,din teribilism,fitze,etc etc :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa luam un exemplu:mergem pe buc-urziceni cu 200km/h ,NIMIC in fata ,luna soseaua si deodata sare un caine in fata motorului si te faci zob. Cine era teribilist ,cu ce suferea acel x ,care pica ,de fitze si alte cele?? Ideea era si repet: e periculos pe strada,dar mie IMI PLACE!!! ....imi asum acel risc,doar ca unii se bat cu pumnii in piept aiurea :finger: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa luam un exemplu:mergem pe buc-urziceni cu 200km/h ,NIMIC in fata ,luna soseaua si deodata sare un caine in fata motorului si te faci zob. Cine era teribilist ,cu ce suferea acel x ,care pica ,de fitze si alte cele?? Ideea era si repet: e periculos pe strada,dar mie IMI PLACE!!! ....imi asum acel risc,doar ca unii se bat cu pumnii in piept aiurea :D :P

 

 

Corect ! :finger:

Numai aia nu cad ,care nu se dau ! (sau norocosii (de.ex Porto!!!!)) :D

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sa luam un exemplu:mergem pe buc-urziceni cu 200km/h ,NIMIC in fata ,luna soseaua si deodata sare un caine in fata motorului si te faci zob. Cine era teribilist ,cu ce suferea acel x ,care pica ,de fitze si alte cele?? Ideea era si repet: e periculos pe strada,dar mie IMI PLACE!!! ....imi asum acel risc,doar ca unii se bat cu pumnii in piept aiurea :crack: :crack:

 

La faza asta teribilist e cainele. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai aia nu cad ,care nu se dau ! (sau norocosii (de.ex Porto!!!!)) :crack:

 

Mai sunt unii care nu cad.

Aia care nu se dau ca n-au carnet. Ca e la Militie. Pentru viteza prea mare pe circuitul Cluj - Meses.

:crack: :crack: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

120%, desi fiecare ar dori sa poata. Sau ma insel?

:crack:

Daca intrebi "reiserii" nostri ,autohtoni, o sa vezi ca au scos ,cica ,totul din ele :crack: :cheers: :P .Nu toti sunt asa ,dar majoritatea iti vor spune ca unul ca Jurgen Fuchs sau Randy Mamola sunt niste zero pe langa ei etc etc si sa nu credem niste foste glorii mondiale ,ci niste autohtoni no-name :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intrebi "reiserii" nostri ,autohtoni, o sa vezi ca au scos ,cica ,totul din ele :crack: :crack: :cheers: .Nu toti sunt asa ,dar majoritatea iti vor spune ca unul ca Jurgen Fuchs sau Randy Mamola sunt niste zero pe langa ei etc etc si sa nu credem niste foste glorii mondiale ,ci niste autohtoni no-name :crack:

 

:P

No comment!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...