Sari la conținut

Renuntati La Sosea Cu Motoarele Supersportive !


Roli
 Share

Postări Recomandate

Prajitule,

Dupa sezonul viitor ma voi lasa de curse partial, poate ca ma mai dau la o etapa - doua pe an, iar in rest strict pentru plimbare si fane :cheers: Te compatimesc vis-a-vis de "prietenii" tai de pe sbz...cand 3 pers. iti spune ca esti beat mai bine te duci si te culci.

 

Prajitule,

Dupa sezonul viitor ma voi lasa de curse partial, poate ca ma mai dau la o etapa - doua pe an,un pic de Serres, iar in rest strict pentru plimbare si fane :) Te compatimesc vis-a-vis de "prietenii" tai de pe sbz...cand 3 pers. iti spune ca esti beat mai bine te duci si te culci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Iarasi ai schimbat-o.Dupa cum spuneam ,mie mi-ai zis una ,aici spui alta...ma rog ,trebuie sa le dai dreptate lor ,ca doar deh ,cine iti mai da surubelnita apoi :cheers:

cand 3 pers. iti spune ca esti beat mai bine te duci si te culci.
Categoric ,ai zis bine ,3 PERSOANE ,nu tentative de ch(p)iloti cu iz de Rossi :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nevoie de purtator de cuvant mai Dimi :)

Parerea mea e ca nu toti isi permit sa se dea pe circuit si astfel aleg numai strada..asta e.. DAR, valabil pentru Silviu, Adip si kloud: daca veti venii la circuit/dale va GARANTEZ ca o veti lasa cu mult mai usor pe strada.Pana nu veniti la circuit nu puteti intelege diferentele dintre strada vs. circuit si ve-ti sustine ideea de a merge pe strada pana in panzele albe.

Numai bine :cheers:

 

 

stiu diferentele...crede-ma...daca nu am participat in "campionatul" nostru , asta nu inseamna ca nu stiu diferentele

 

Numai ca tu nu sesisezi esenta a ceea ce am spus eu: strada e strada, circuitul e circuit.E cam ca diferenta intre o blonda tzatzoasa si o bruneta focoasa...fiecare iti ofera alte senzatii dar in esenta e acelasi lucru.Si pentru ca te dai de un sezon pe circuit ar trebui sa stii care sunt placerile strazii si care sunt placerile circuitului...Una te impinge catre un pericol mai mare, iar altul te impinge catre o limita a ta mai inalta, care implicit tot pericol e...depinde cum privesti.

Insa eu raman la parerea mea...nu sunt un sportiv ca sa ma dau numai pe circuit...sunt un om normal, care merge pe strada si de cate ori o sa aiba ocazia o sa se dea si pe circuit....cat mai pot....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai expus asa de bine adip ca nu am cum sa nu-ti dau dreptate!! :cheers: :) :D

 

 

ma, de data asta s-a nimerit sa fiu de acod cu tine;)

 

insa, lamureste-ma si pe mine cu ceva.Ii tot faci pe reiseri cu ou si cu otet pe toate forumurile, cel putin din cate am observat eu;) , inteleg si ca ai destui bani sa iti permiti destule, de ce nu te duci si tu pe la curse? Sacrifica un motor si niste bani si du-te sa alergi acolo....eu in locul tau m-as duce doar pentru fun.

Nu stiu cum mergi, nu te cunosc, dar ...nimeni nu s-a nascut invatat, poate cel mult talentat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, de data asta s-a nimerit sa fiu de acod cu tine;)

Stiu ,dar "arde-ma" cand ai o alta parere ,asta nu inseamna sa imi dai sau sa iti dau dreptate mereu ,cel putin aici ,asa gandesc si eu :cheers: :D
insa, lamureste-ma si pe mine cu ceva.Ii tot faci pe reiseri cu ou si cu otet pe toate forumurile, cel putin din cate am observat eu;)
O mica corectura...NU eu ma bag peste ei ,ei vin cu idei pline de "intelgenta" iar la unele chiar nu pot rezista. "Reiserii" sunt pe sbz ,oare tu de ce nu te bagi intre ei acolo?...sper sa prinzi ideea :)
inteleg si ca ai destui bani sa iti permiti destule, de ce nu te duci si tu pe la curse? Sacrifica un motor si niste bani si du-te sa alergi acolo....eu in locul tau m-as duce doar pentru fun.
Asta si e problema ,imi e foarte greu sa SACRIFIC un motor ,acolo stiu sigur ca sunt 99%sanse sa cad ,pe strada daca e sa se intample ,asta e ,s-a intamplat ;dar sa duc motorul cu mana mea ,cu buna stiinta si sa-l fac muci ,ma cam inteapa la corazon :)
eu in locul tau m-as duce doar pentru fun.
Atata timp cat "marii" reiseri ,se injura ,sar la bataie intre ei pt orgoliul lor de cacao ...ce fun este acolo!?!? Am vazut ca esti logat si pe sbz , sapa mai adanc in forum si ai sa vezi cat de "prieteni" sunt cei de acolo :) ...de aceea prefer aici ,cu plimbaretii :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei...cei care nu au bani de "scula"...ii urasc pe cei care au ! SILVIU nu ii baga in seama si fa ce vor muschii tai ! De gura lumii nu scapi oricum ! Mama ce de individie,si cati sunt pe forum asa !

Frustrati... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ,dar "arde-ma" cand ai o alta parere ,asta nu inseamna sa imi dai sau sa iti dau dreptate mereu ,cel putin aici ,asa gandesc si eu :cheers: :D

 

te ard daca am alta parere..n-ai grija...io nu sunt dus la biserica prea mult :P

 

O mica corectura...NU eu ma bag peste ei ,ei vin cu idei pline de "intelgenta" iar la unele chiar nu pot rezista. "Reiserii" sunt pe sbz ,oare tu de ce nu te bagi intre ei acolo?...sper sa prinzi ideea :)

am motivele mele .Io nu sunt reiser :smoke:...sper ca ai prins ideea

acolo sunt cateva bisericute atotstiutoare....insa eu nu ii judec...ma judec doar pe mine deocamdata.

 

Asta si e problema ,imi e foarte greu sa SACRIFIC un motor ,acolo stiu sigur ca sunt 99%sanse sa cad ,pe strada daca e sa se intample ,asta e ,s-a intamplat ;dar sa duc motorul cu mana mea ,cu buna stiinta si sa-l fac muci ,ma cam inteapa la corazon :)

 

pai, daca ai bani, arunca-i si tu pentru o nebunie...spune-i nebunie daca nu placere

 

Atata timp cat "marii" reiseri ,se injura ,sar la bataie intre ei pt orgoliul lor de cacao ...ce fun este acolo!?!? Am vazut ca esti logat si pe sbz , sapa mai adanc in forum si ai sa vezi cat de "prieteni" sunt cei de acolo :) ...de aceea prefer aici ,cu plimbaretii :)

fun pentru tine...nu pt "spectacol" cu cei din jur.

sunt logat de la inceputul forumului, de vreo 3 sau 4 ani...dar nu am postat , sau foarte rar.Nici aici nu obisnuiam sa postez, insa in ultimul an am avut mai mult timp la dispozitie.

Pe sbz, se spun 80% prostii, orgolii, talente...etc....macar aici esti mai aproape de realitatea de zi cu zi.

 

din pacate nu faceti diferenta intre "racing" in adevaratul sens al cuvantului si ce exista la noi in momentul de fata ...

 

ai dreptate...foarte putini de la noi din tara sunt in stare sa faca diferenta asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@boco: pe acel "circuit" de la cartodrom din cj te poti da cu motorul? cat costa ora?

 

:cheers:

 

 

Pepsi! Las-o in pana mea! Cand drak ai vazut tu un 999 pe cartodromul vietii?

Acolo nu poti merge numa cu viteza numarul unu, daca ma intelegi.

 

Termina cu prostiile! Nu fi si tu ca ceilalti. Lasa-i pe altii sa dea dovada de imbecilism. Ca tu esti de-a nostru.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai naspa e ca s-a terminat sezonu si a venit frigu :cheers:(( ...... e frumos si pe drum sa te dai, mai bagi un traseu spre mare spre munte..... mai opresti la o teraasa mai bei un suc, itzi admira lumea motoru.

 

De acord!

Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa-i dam dreptate si lui Roli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pepsi! Las-o in pana mea! Cand drak ai vazut tu un 999 pe cartodromul vietii?

Acolo nu poti merge numa cu viteza numarul unu, daca ma intelegi.

 

Termina cu prostiile! Nu fi si tu ca ceilalti. Lasa-i pe altii sa dea dovada de imbecilism. Ca tu esti de-a nostru.

 

:cheers:

 

nu nu, nu ziceam ca am vazut 999 acolo, n-am fost acol in viata mea :) ... am auzit doar ca se poate da pe acel circuit cu motoru, fie el miar, fie mobra, ii adevarat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu diferentele...crede-ma...daca nu am participat in "campionatul" nostru , asta nu inseamna ca nu stiu diferentele

Cum stii tu diferentele daca nu ai participat? De pe margine se vede altfel, repet, participa si iti garantez ca vei renunta la strada.

 

Numai ca tu nu sesisezi esenta a ceea ce am spus eu: strada e strada, circuitul e circuit.E cam ca diferenta intre o blonda tzatzoasa si o bruneta focoasa...

 

Diferenta e intre o blonda/bruneta focoasa si alta fara tzate. Vei vedea diferentele dupa ce te dai pe circuit.Pana atunci tu mergi doar pe teorie.Punct ca m-am enervat si eu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nu, nu ziceam ca am vazut 999 acolo, n-am fost acol in viata mea :cheers: ... am auzit doar ca se poate da pe acel circuit cu motoru, fie el miar, fie mobra, ii adevarat?

 

 

Te poti da. Numa ca trebuie sa-ti si placa. Pentru inceput e bun ca te inveti un pic cu trasele.

Da e scurt, ingust si de viteza mica. Eu, cu motoru' meu, numa in a-ntaia pot sa merg. Si nu cred ca se simt foarte bine pinioanele si lantul dupa smuciturile alea.

Dar, ca sa inveti un pic, merge.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, cel mai dajtept cedeaza .. asa ca jucati si voi aia cu "la popa la poarta .. i-o pisdica muarta ..." stiti voi .. si cine mai scrie aici e cel mai fraier :cheers:

infakin credible ........

bre, omu nu a anatemizat pe nimeni .. v-a zis-o p-a cinstita !!! daca nu bagati la cap valoarea de adevar a sfatului pe timpul vietii, veti fi medaliati post mortem ca intelepti. si sti ce e trist ? nu muartea handicapatului care la 250 kmh a gasit ce a cautat .. ci a celorlalti pe care i-a luat cu el !! invariabil, statistic si probabilistic, asa se va intampla ! ganditi cu capul de sus !!!

Domnul cu voi !

Editat de ShowNoMercy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum stii tu diferentele daca nu ai participat? De pe margine se vede altfel, repet, participa si iti garantez ca vei renunta la strada.

Diferenta e intre o blonda/bruneta focoasa si alta fara tzate. Vei vedea diferentele dupa ce te dai pe circuit.Pana atunci tu mergi doar pe teorie.Punct ca m-am enervat si eu :)

 

 

mi-am facut niste poze in fata la hungaroring si la brno cand eram mai tanar....se pune?Cred ca am pus si putin piciorul drept pe circuit;).

hai nu te enerva :cheers: punct.

 

Fiecare cu parerile lui.Ai si tu dreptate in felul tau, dar, ti-am zis....pe strada nu facem sport, pe strada mergem tare cand ne apuca damblalele.

 

man, cel mai dajtept cedeaza .. asa ca jucati si voi aia cu "la popa la poarta .. i-o pisdica muarta ..." stiti voi .. si cine mai scrie aici e cel mai fraier :D

infakin credible ........

bre, omu nu a anatemizat pe nimeni .. v-a zis-o p-a cinstita !!! daca nu bagati la cap valoarea de adevar a sfatului pe timpul vietii, veti fi medaliati post mortem ca intelepti. si sti ce e trist ? nu muartea handicapatului care la 250 kmh a gasit ce a cautat .. ci a celorlalti pe care i-a luat cu el !! invariabil, statistic si probabilistic, asa se va intampla ! ganditi cu capul de sus !!!

Domnul cu voi !

 

 

eu cred in soarta.....e adevarat ca uneori o mai ajutam si noi.

Sa iti spun o intamplare adevarata...taica-miu a fost pilot militar, a avut un coleg care a iesit la pensie.Omul ala a trecut prin aterizari fortate, catapultari...si s-a retras linisti la tara la pensie.

A murit acum doi ani, cazand din caruta ( mergea pe marginea carutei si a dat cu capul de pamant).

Fiecare cu soarta lui.

 

si cu asta basta, nu mai raspund pe topicul asta...mi-am spus parerea si gata. am inteles si punctul de vedere al lui Roli, si al lui Braccio , Silviu....respect aceste pareri...dar nu fiti obtuzi in gandire ca nu are rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum stii tu diferentele daca nu ai participat? De pe margine se vede altfel, repet, participa si iti garantez ca vei renunta la strada.

Diferenta e intre o blonda/bruneta focoasa si alta fara tzate. Vei vedea diferentele dupa ce te dai pe circuit.Pana atunci tu mergi doar pe teorie.Punct ca m-am enervat si eu :D

...de mine trageai mereu sa vin ca PRIVITOR la curse ca o sa-mi schimb ideile ,iar acum vii si spui ca trebuie sa PARTICIPI...nici tu nu mai stii cum sa o dai.Deci daca o sa particip ,o sa renunt la strada ,nu?...atunci de ce vrei tu ca la anul sa RENUNTI la curse?!?! :cheers: ....ipocrizia salveaza romania :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici daca va alearga Parisu' si cu Jairu' de la mine din cartier(sunt doi negri cu ceafa lata care nu vad prea bine) nu o sa va lasati de strada. Roli :cheers: , nu am nimic cu tine, Braccio :) , nici cu tine, de fapt cu nimeni. Dar cind o sa va dati voi cu 999 si cu Xerox, de 5 ori pe an, inseamna ca degeaba le-ati luat.

Roli:

- daca ai vrut cumva sa spui: "nu va mai dati tare pe sosea, pt. ca exista circuite si va asteapta cu portile deschise", de acord cu tine, altfel, nu cred ca e realizabila propunerea/sugestia/recomandarea ta, pt ca nu ai cum sa fii perfect sanatos la creier si apt fizic si sa stai cu motorul in garaj(daca nu am dreptate, inseamna ca voi va hraniti cu kriptonita si eu cu cartofi, care imi altereaza creierul si ma imping la fapte nesabuite, cum ar fi sa ies cu motorul pe strada;exprimarea este pur plastica, fara nici o urma de sarcasm sau rautate).

Numai bine si kilometri multi sau putini(dupa optiunea fiecaruia), pe asfalt uscat sau ud(dupa cum vrea fiecare), la circuit sau pe strada(dupa cum va este voia), pe enduro sau pe sbk(dupa cum doriti), pe motoare ieftine sau scumpe(dupa cum va tin buzunarele), noaptea sau ziua(dupa cum aveti timp)....,....(..).. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...de mine trageai mereu sa vin ca PRIVITOR la curse ca o sa-mi schimb ideile ,iar acum vii si spui ca trebuie sa PARTICIPI...nici tu nu mai stii cum sa o dai.Deci daca o sa particip ,o sa renunt la strada ,nu?...atunci de ce vrei tu ca la anul sa RENUNTI la curse?!?! :cheers: ....ipocrizia salveaza romania :)

 

Ma omori ma Silviule cu atatea imbarligaturi...

Macar ca privitor deoarece nu ai tupeul sa participi si cat de cat iti vei forma o idee

De ce vreau sa renunt la curse? Deoarece mai am si alte prioritati financiare dar daca voi avea bani atat cat cursele sa nu fie vre-o problema nu voi renunta la nici o etapa.

 

Oricum, ma mai dau si anul viitor si dupa aceea poate ca ma sucesc si voi continua si peste trei ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma omori ma Silviule cu atatea imbarligaturi...

Macar ca privitor deoarece nu ai tupeul sa participi si cat de cat iti vei forma o idee

De ce vreau sa renunt la curse? Deoarece mai am si alte prioritati financiare dar daca voi avea bani atat cat cursele sa nu fie vre-o problema nu voi renunta la nici o etapa.

 

Oricum, ma mai dau si anul viitor si dupa aceea poate ca ma sucesc si voi continua si peste trei ani.

 

Nu inteleg cum il suportati langa voi pe individul asta.

Pe mine m-a scos din pepeni pe topicul "Cine mai calareste Ducati de pe forum"

 

:cheers:

 

Am si un warn din cauza lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma omori ma Silviule cu atatea imbarligaturi...

Macar ca privitor deoarece nu ai tupeul sa participi si cat de cat iti vei forma o idee

De ce vreau sa renunt la curse? Deoarece mai am si alte prioritati financiare dar daca voi avea bani atat cat cursele sa nu fie vre-o problema nu voi renunta la nici o etapa.

 

Oricum, ma mai dau si anul viitor si dupa aceea poate ca ma sucesc si voi continua si peste trei ani.

Lui adip i-ai zis sa participe ca nu se compara sa te uiti cu a participa ,acum o schimbi si zici sa ma uit ca sa-mi formez o opinie...de uitat ,ma uit ,la curse ADEVARATE si mi-am facut o parere de cum se merge ADEVARAT ,nu tentative... :) .Ochiul meu vrea sa vada doar calitate :cheers:

 

 

Ps:boco ,ai zis ca tu nu ai fost ironic ,dar de ce ai spus "gunoaiele de ducati"(citat 100% dupa ce ai spus TU) ...nu ti se pare o ironie???....mie da si ti-am raspuns cu aceiasi moneda ,dar se pare ca vrei sa ai numai TU dreptate...uite ca nu e chiar asa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...