Sari la conținut

"Tura in Alpi cu Vlad" IV, 2011


KHK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 243
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc de urari ,

sa cresteti mari si voi

Marcelino sa ai grija de Bia pe la salbaticii aia

bere joi seara la arad

noi sunte, gata de drum :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oficial boxerul meu e gata de plecare. Ulei nou , placute spate noi , filtru de aer nou si cauciucuri "vechi" de 1000km .

 

Abia astept sa plecam. :moto: :wave: :rock:

 

Mai e putin si plecam. Mi-am facut bagajele si am observat ca un singur cob lateral imi ajunge :D .Am luat si camera DRIFT HD 170 sa filmez drumul si alte chestii interesante.

Vine cineva cu laptop?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiam, luam ipad'ul. Eu am luat un hd hero motorsport, l'am testat peste weekend si luni l'am dat inapoi, am fost mega dezamagit. De abia astept sa vad cum merge a ta!

 

Am ajuns deja la brasov si beau puternic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca se incarca de la computer/laptop camera mea. Deci sunt nevoit sa am un laptop. Laptop-ul meu prea mare si nu intra in coburi :( si parca nu as avea chef sa il car dupa mine in ghiozdan tot timpul. Ma duc acum rapid sa vad daca intra intr-un tankbag care mi-a facut cu ochiul. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei dragilor,

 

Calatorie faina va doresc, cu peisaje de vis si multa, multa voie buna!!!

 

Merci mult, Ioana! Stii bine ca ne pare rau ca nu sunteti cu noi! :unsure:

 

Mai e putin si plecam. Mi-am facut bagajele si am observat ca un singur cob lateral imi ajunge :D .

 

Sigut ti-ai luat tot la tine? Ai si lucruri ceva mai groase, imbracaminte outdoor pt. seara etc?

Nu uitati de cele necesare pt. piscina!!!

 

 

Va rog mult sa tineti cont de schimbarea orei de la intrarea in Ungaria, potriviti-va ceasurile ca va ia doar cateva secunde, pt. 10 zile merita ca sa evitam posibile neintelegeri. Orice vorbim va fi mereu in ora locala.

 

Astept un sms de la voi cand ati cumparat vinieta la intrarea in Austria, eventual sa-mi spuneti si daca veniti direct sau va mai opriti in alta parte (ex. Louis).

 

Va doresc drum bun si sa ne vedem cu bine la Viena! (sau la Kaprun dupa caz)

 

Vlad ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca se incarca de la computer/laptop camera mea. Deci sunt nevoit sa am un laptop. Laptop-ul meu prea mare si nu intra in coburi :( si parca nu as avea chef sa il car dupa mine in ghiozdan tot timpul. Ma duc acum rapid sa vad daca intra intr-un tankbag care mi-a facut cu ochiul. :cheers:

 

Vin eu cu laptop si hardisk extern. Dar cum adica nu se poate incarca decat de la laptop, eu la a mea (Hero HD) ii bag iun mini-micro USB si il incarc de la priza (de pe motor sau din perete).

 

Urez la toata lumea sa lase toate problemele acasa, si sa se bucure de o excursie pe care sa si-o aduca aminte toata viata si sa o povesteasca nepotilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin eu cu laptop si hardisk extern. Dar cum adica nu se poate incarca decat de la laptop, eu la a mea (Hero HD) ii bag iun mini-micro USB si il incarc de la priza (de pe motor sau din perete).

 

Urez la toata lumea sa lase toate problemele acasa, si sa se bucure de o excursie pe care sa si-o aduca aminte toata viata si sa o povesteasca nepotilor.

 

 

Hmmm eu o am de cateva ore, nu stiu ce sa zic. Nu imi dau seama. Probabil ca se poate incarca si altfel. Abia am facut un filmulet cu ea si se vede bine,nu am ce sa reprosez. O sa invat mai multe despre camera pe parcurs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt cu gandul alaturi de voi!Va doresc zile placute,trasee cat mai frumoase si sa va simtiti cat mai bine

Asfalt uscat!

 

Sa aveti vreme buna , si calduroasa !!!

 

Asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O poza de azi.

Passo di GAVIA . Un pas foarte frumos,mult mai spectaculos impresionant si tehnic,decat Stelvio.

post-16670-0-23007400-1309471843_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea e ok, gasca s'a spart dupa finalul turei in diverse directii prin europa.

Multumim, Vlad!

 

Pe vineri ajung si eu in tara si incep sa postez poze si povesti pe sectiunea de fotografii din calatoriile moto!

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa cu bine. Ieri am facut Arabba - Arad si azi am ajuns in Bucuresti. O sa scot si eu pozele si filmele mai tarziu. Am inteles ca Vlad va deschide un topic pentru pozele din Alpi.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa cu bine. Ieri am facut Arabba - Arad si azi am ajuns in Bucuresti. O sa scot si eu pozele si filmele mai tarziu. Am inteles ca Vlad va deschide un topic pentru pozele din Alpi.

:cheers:

 

 

da ma repede te dai tu mare

ai facut transfagarasanul?

eu acum stau pa dreapta ca m a luat politia ca am depasit pe linie continua

chiar la poalele lui ma manca sa l fac dar e nor urat si am luat o pe valea oltului

 

mare graseala....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma repede te dai tu mare

ai facut transfagarasanul?

eu acum stau pa dreapta ca m a luat politia ca am depasit pe linie continua

chiar la poalele lui ma manca sa l fac dar e nor urat si am luat o pe valea oltului

 

mare graseala....

 

:haha:

Am renunat,sa mai fac Transfagarasanul pt ca era aproape negru cerul pe acolo. :angryfire:

Plus ca acum cand am ajuns acasa,am observart ca am patratit total cauciucul. Saptamana viitoare il schimb si poate trec si pe la Balea in weekend.

 

Pe mine m-a oprit politia dimineata sa ma intrebe ce car in coburile laterale :dropsmilie: . Control cica.

Bine ca a fost doar atat,initial m-am speriat cand mi-a facut semn sa opresc, tocmai ieseam dintr-un viraj :s2177: , si ma gandeam, pfff 3 luni fara carnet :( .

 

Drum bun spre casa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca Vlad va deschide un topic pentru pozele din Alpi.

:cheers:

 

Eu cu Radu am trecut pe Grossglockner si ne gandeam sa mai stam o seara la Kaprun, pt. terme, dar se anunta vreme naspa duminica asa ca pe la 21:30 eram acasa, ne-am schimbat si la 1:00 ne-am intalnit intr-un club :cheers:

 

Da, o sa deschid topic cu poze si povesti dar sa ma mai adun putin :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai, bagati poze

 

Chiar... mi-am luat acum bilet pt weekend. Ne vedem vineri seara? S-a redeschis la Biker's? Eu as putea ajunge pe la 20:15.

Aveti chef, puteti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...