Sari la conținut

Honda CBR 600F3 vs Suzuki GSX600F!


dennis
 Share

Postări Recomandate

intentionez in vara aceasta sa mi iau o vitezana...si as dori pareri de la cei care detin aceste motociclete, deoarece imi plac f mult amandoua, dar nu stiu f multe despre ele, eu am mai condus alte motoare, insa niciunul dintre acestea!

ast pareri de la cei avizati in special. va multumesc :laugh: pretul sa fie in jur de 2000 am vazut ca s motociclete ok, honda sau suzuki! mai mult de 2000 euro nu dau pe motor pt k nu am!

mentionez ca mi iau motor pt "weekend" mai mult, deoarece am si masina si ma folosesc mai tot timpul de ea!

eu am ceva probleme cu spatele si nu m as vedea zi de zi pe o vitezana mergand sute de km pt ca mi ar distruge spatele, avand in vedere pozitia pe care tb sa o adaptezi la condus! ast pareri ;)

Editat de dennis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde este CBR 600 F4 la 1600??? Ca si eu vreau sa imi iau un F4 si nu prea am gasit minic OK la un pret bun. ;)

 

@dennis - Cred ca multa lume o sa iti spuna ca o Honda F3-F4 daca este intretinuta bine...nu o sa te cam lase la "greu". :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dennis - Cred ca multa lume o sa iti spuna ca o Honda F3-F4 daca este intretinuta bine...nu o sa te cam lase la "greu". :laugh:

bine asa orice mobra CARE este intretinuta nu o sa te lase , nu conteaza ce marca este sau ce vechime are!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un F3 '98 se-nvarte undeva la 1000EUR daca l cauti unde tebuie. la 2000 care i ai mai strangi un pic din rozeta (se face) si gasesti un F4i care e perfect pt. ce vrei tu de la ea.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un F3 '98 se-nvarte undeva la 1000EUR daca l cauti unde tebuie. la 2000 care i ai mai strangi un pic din rozeta (se face) si gasesti un F4i care e perfect pt. ce vrei tu de la ea.

bafta

cumpar eu 2 daca gasesc la 1 mie bucata :laugh:

sa fim seriosi totusi ,eu am un f 3 '97 cumparat in 2008 cu 2500 euro,stare perfecta de functionare si 50 000 km reali

am mai bagat 500 euro in dotari si imbunatatiri exterioare + toate consumabilele.

Deci daca eu as vinde acum aceasta motocicleta si pot spune ca este ireprosabila as putea sa o dau cu 1000 ? nici daca as avea cea mai mare nevoie de bani nu as da-o .

nu as comapara nici macar cu un f4i sport de prin 2 mii si ceva cu 15 mii la bord cica, si se aude motorul ca un castor flamand.Nici macar schimb nu as face cu asa ceva :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar eu 2 daca gasesc la 1 mie bucata :)

sa fim seriosi totusi ,eu am un f 3 '97 cumparat in 2008 cu 2500 euro,stare perfecta de functionare si 50 000 km reali

am mai bagat 500 euro in dotari si imbunatatiri exterioare + toate consumabilele.

Deci daca eu as vinde acum aceasta motocicleta si pot spune ca este ireprosabila as putea sa o dau cu 1000 ? nici daca as avea cea mai mare nevoie de bani nu as da-o .

nu as comapara nici macar cu un f4i sport de prin 2 mii si ceva cu 15 mii la bord cica, si se aude motorul ca un castor flamand.Nici macar schimb nu as face cu asa ceva :baldy:

 

e, eu nu demult am luat un '98 cu fix o mie, exterior nu extraordinar, dar interior ce trebuie, perfect pt. o ncepatoare. nu lua in calcul niciodata cat ai dat tu, cat ai bagat & stuff (cum bro' sa pui la socoteala consumabilele?), nu se pune :D. una se cere, cu alta se da, ca asa i la piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe principiul "honda-i honda... mergi pe gsx-f

 

 

daca vrei sa vezi cum e motorul ... intra la detinatorii de suzuki bandit 600 , e acelasi motor numai ca e imbracat"

daca vrei moto fain care sa te ajute multa vreme ia un gsxf

daca vrei sport touring vezi punctul 2

intretinere usoara , moto fain

 

 

 

 

 

 

 

 

am avut f3 .. .. .. honda cbr f3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

si nu aruncati cu pietre

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F3-ul e o motocicleta extraordinara mai ales la banii la care o gasesti acuma in Rom.As merge pe ea.

Suzuki nu prea m-a impresionat niciodata la cal fabricatiei.Un prieten de-al meu a avut 2 S-Rad-uri si cu amandoua a avut probleme la distributie

Mai vezi si pe MCN review-uri.

Bafta

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F3-ul e o motocicleta extraordinara mai ales la banii la care o gasesti acuma in Rom.As merge pe ea.

Suzuki nu prea m-a impresionat niciodata la cal fabricatiei.Un prieten de-al meu a avut 2 S-Rad-uri si cu amandoua a avut probleme la distributie

Mai vezi si pe MCN review-uri.

Bafta

distributia e normal sa cedeze dupa un numar de km la orice motocicleta dar din cauza respectiva nu poti afirma ca lasa de dorit. apropo omul intreba de gsxf nu r si nu uita sa precizezi ca si cbrf-ul are anumite probleme, gen intinzator la distributie si releu de incarcare, probleme caracteristice :)

Mesaj completat

intre gsxf si cbrf as alege cbrf, asta chiar daca sunt "suzukist" convins. cbrf mi se pare mai manevrabila si in plus e putin mai usoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi plac multe modele de Suzuki,dar e un lucru stiut ca pana prin 2003-2004 majoritatea aveau probleme pe distributie.La cbr,F2-ul avea probleme la intinzator pt ca era hidraulic si era gandit prost,e adevarat,pe F3 au pus mecanic si problemele au disparut.Pe Hornet-ul meu din 98 care are motor de F2 intinzatorul e mecanic,deci e adevarat ca era o problema,dar remediata pe F3.Cu releul de incarcare ai dreptate,no comment.

E adevarat ca nici o motocicleta nu e "beton" mai ales cand au inceput sa acumuleze niste ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi plac multe modele de Suzuki,dar e un lucru stiut ca pana prin 2003-2004 majoritatea aveau probleme pe distributie.La cbr,F2-ul avea probleme la intinzator pt ca era hidraulic si era gandit prost,e adevarat,pe F3 au pus mecanic si problemele au disparut.Pe Hornet-ul meu din 98 care are motor de F2 intinzatorul e mecanic,deci e adevarat ca era o problema,dar remediata pe F3.Cu releul de incarcare ai dreptate,no comment.

E adevarat ca nici o motocicleta nu e "beton" mai ales cand au inceput sa acumuleze niste ani.

 

apreciez ca sunt si oameni cu care se poate discuta pe forumul asta :)

Editat de Alex_gsxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...