Sari la conținut

scarite enduro cu cauciuc detasabil.


Postări Recomandate

unde sa gasesc astfel de scarite?

Mesaj completat

din cate am vazut la mine scarita are un surub care trece prin suport si pe partea cealata este o piulita care tine totul laolalta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mda, si io tembel nu m-am gandit. Apai cavalere, masoara scarita ta si zi-ne ce si cum, poate gasim ceva compatibil la mobrele noastre. Eu iti zic sigur ca n-ai ce face cu scarite de domi an dupa 95.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e scarita normala. compusa din suport si scarita efectiva (care se flexeaza). suportul ala este super simplu. are un surub care intra de 2cm care intra in suportul montat pe cadru si se strange cu o piulita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, man, ce prinderi ai pe cadru pt scarite. Sau cum sunt scaritele. Sistemul de prindere e format dintr-un surub/ax de vreo 12mm si pe langa el mai ai "carne" vreo 5-10mm. Asta pe sacrita in sine. Iar distanta intre suportii de pe cadru este de vreo 15-25mm. Chestii din astea trebe vazute la motoru tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, man, ce prinderi ai pe cadru pt scarite. Sau cum sunt scaritele. Sistemul de prindere e format dintr-un surub/ax de vreo 12mm si pe langa el mai ai "carne" vreo 5-10mm. Asta pe sacrita in sine. Iar distanta intre suportii de pe cadru este de vreo 15-25mm. Chestii din astea trebe vazute la motoru tau.

 

 

caut scarita veche si pun poza si masuri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...