Sari la conținut

Dum 2 Apr la mare


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

varianta 1 : la noi, 2 mai la o saramura, sper ca au deschis aia, au facut un restaurant ceva mai in spatele terasei cunoscute. nici nu stiu cum se merge acum, s-a inchis circulatia din ce am auzit pe autostrada undeva

varianta 2: la bulgari, tura clasica - varna - balcik - vama veche - constanta - buc - pe unde s-o putea

 

care aveti alta mare in cap veniti cu idei. eu nu pot sambata, nu pot 2 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

varianta 1 : la noi, 2 mai la o saramura, sper ca au deschis aia, au facut un restaurant ceva mai in spatele terasei cunoscute. nici nu stiu cum se merge acum, s-a inchis circulatia din ce am auzit pe autostrada undeva

varianta 2: la bulgari, tura clasica - varna - balcik - vama veche - constanta - buc - pe unde s-o putea

 

care aveti alta mare in cap veniti cu idei. eu nu pot sambata, nu pot 2 zile.

 

au inchis la Cernavoda , o iei prin oras .

cu motorul nici nu simti, mai ales ca nu i sezon.

:)

macar acm am vazut si eu centrala de aproape ca de cand ma stiu nu am vazut-o decat de departe .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au inchis la Cernavoda , o iei prin oras .

cu motorul nici nu simti, mai ales ca nu i sezon.

:)

macar acm am vazut si eu centrala de aproape ca de cand ma stiu nu am vazut-o decat de departe .

 

iar petnru Bg iti recomand sa o iei pe la Calarari, Dobrici - drmul e tipla, asfaltat acum un an

pe ruse -varna nu mi a placut alalateri, cam gaurit si valurit, ca dupa iarna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

re: viteza - nu mai merg cu 200, cca 120-140 normal, in rest cat se poate

re: ruta - daca ramane dalboka mergem pe autostrada apoi la dreapta si trecem cu bacul, se scurteaza mult.

re: ora de plecare: 10 pt ro only, 9 pt bg

foxbat: stiu drumul, am mers pe el anul trecut cand era in lucru. cosmar, era praf. daca l-au facut ok, multumim pentru informatii.

Mesaj completat

asta e drumul de dalboka:

post-818-1301375394_thumb.jpg

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Doru: Nicio sansa sa poti sambata? Ma tenteaza sa vin dar duminica nu am cum

nu am cum sambata imi pare rau.

Mesaj completat

m-am gandit, ramane dalboka cum a propus knox, drumul e bun si liber. putem merge si alaturi la kaliakra sa cascam gura, nu am intrat niciodata. in functie de ora si dispozitie ne intoarcem pe acelasi drum sau prin vama veche. drumul pana la vama romana este insa urat si plictisitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergem la dalboka am inteles ce trebuie rezervare.

http://www.dalboka.com

 

nu trebuie nici in sezon, astepti max 30 min sa se elibereze o masa. acum cred ca e pustiu daca e deschis. e ok pt standardul cu care suntem noi obisnuiti dar nu cine stie ce. drumul e misto pana acolo, nu e aglomerat.

post-818-1301402373_thumb.jpg

post-818-1301402413_thumb.jpg

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa plecam la 9:30. ma gandesc ca venim din zone diferite, este bine in primul spatiu de servicii de pe autostrada de la km 15? eu urc de pe centura nu m-as intoarce in bucuresti.

Mesaj completat

Spatiu Servicii 1

 

N44 25.298 E26 19.595

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varianta 1 : la noi, 2 mai la o saramura, sper ca au deschis aia, au facut un restaurant ceva mai in spatele terasei cunoscute. nici nu stiu cum se merge acum, s-a inchis circulatia din ce am auzit pe autostrada undeva

varianta 2: la bulgari, tura clasica - varna - balcik - vama veche - constanta - buc - pe unde s-o putea

 

care aveti alta mare in cap veniti cu idei. eu nu pot sambata, nu pot 2 zile.

 

sint nou inscris ,as fi interesat de traseu ,poate asa ne si cunoastem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am cum sambata imi pare rau.

Mesaj completat

m-am gandit, ramane dalboka cum a propus knox, drumul e bun si liber. putem merge si alaturi la kaliakra sa cascam gura, nu am intrat niciodata. in functie de ora si dispozitie ne intoarcem pe acelasi drum sau prin vama veche. drumul pana la vama romana este insa urat si plictisitor.

Oraselul Kavarna de alaturi e relativ mic (circa 7,000 locuitori) si se remarca prin urmatoarele:

- Primarul de acolo e rocker si chopperist si face de circa 5-6 ani un festival rock renumit in Bulgaria (anul asta o sa fie pe 15-17 iulie dar inca nu se stie cine canta acolo);

- Din cauza ca primarul e rocker si chopperist cand a reabilitat termic blocurile a tras pe partea fara geamuri niste mozaicuri cu diversi artisti rock de genul Dio, Tarja, Billy Idol, Klaus Maine (Scorpions), etc., in general artisti care au cantat acolo, astfel incat daca intrebi un localnic cum ajungi nu stiu unde el iti va spune ca mergi pana la blocul Billy Idol si acolo o faci la stanga, etc...

- Are una dintre cele mai tari echipe de fotbal din campionatul lor si un stadion corespunzator (exista nocturna si pe stadionul mic) si fix pe stadionul ala (ala mare) se tine festivalul de rock;

- Cand e festivalul de rock poti sa campezi in parcul din fata stadionului (dar nu ai decat doua surse de apa in cimitir si una in centrul orasului);

- In general plaja din Kavarna (la capul Kaliakra, circa 1.8km de oras, circa 0.5km de crescatoria de scoici Bolboca) nu prea are decat clienti bulgari asa ca preturile sunt pe masura: campare gratis (cu buda curatata zilnic de la primarie si dus pe plaja), berea la crasmele de acolo 1.5Lv. (pretul obisnuit la ei pe litoral e 2.5Lv.).

- In Kavarna lumea care vine la putinele hoteluri/pensiuni din zona e constituita 99% din bulgari, asa ca preturile sunt mici (poti sa te indopi si sa bagi si o bere in carciuma din piata la 5-6Lv.);

- In acest moment al anului parerea mea e ca nu ai de ce sa mergi la Kaliakra/Kavarna. Merita festivalul rock sau sa mergi la corturareala cum se mergea pe vremuri la noi la Vama Veche, dar acum e frig si poti sa mergi doar ca sa vezi ca o curiozitate mozaicurile cu artistii rock de pe blocurile comuniste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ne ducem la kavarna, nici nu trecem prin oras, mergem direct dalboka. am fost si prin oras, e prapadit, nu ai ce vedea. la kaliakra am vazut pe google earth ca sunt niste ruine, un restaurant, nu am intrat ca nu am avut leva, se plateste intrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...