Sari la conținut

Stop suplimentar frana


burlanm
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Am cumparat un stop pe frana ptr topcase-ul de pe mobra si nu stiu de unde as putea sa trag alimentarea de la stopul pe frana spate al motocicletei.

Stie cineva de unde pot lua plusul de la frana de pe Honda CBF 600 ?

Ma gandesc ca de undeva de sub sa insa sunt o gramada de fire si mufe pe acolo.

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Sa nu mai dechid un topic scriu pe asta, vreau sa imi montez un stop suplimentar pe frana dar sa fie intermitent, stie cineva unde gasesc de cumparat in tara un modul care face treaba asta sau si-a mai montat cineva poate ma lumineaza un pic cum sta treaba, am cautat pe net dar in tarisoara asta nu am gasit (cel putin dupa cautarile mele ), poate sunt stopuri gata preparate pentru asa ceva.

 

Am facut verificarea luminilor si mi se pare ca nu se vede suficient de tare stop pe frana, stopul fiind led, parca intre pozitie si stop pe frana nu e suficient de mare contrastul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia asta costa 2$ in china si tu cauti la 23$? :crack:

Intra pe aliexpress si ti-l livreaza direct la usa pentru banii aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La topcase ai pus mufa sau ceva "pogo pin"? Parca pe Louis am vz kit de stop pt topcase, cu tot cu contactele alea ca sa nu ai de scos si bagat mufe, dedicat insa (pt Kappa?)

Ala de pe ali e +2$, parca 2.69 am dat, din 2 buc comandate doar 1 merge... Dar e misto rau, da vreo 2 flash-uri rapide, apoi 2 mai lente si ramane aprins cat stai pe frane. E minuscul si cica duce max 10W.

Asta din filmulet sunt bune pe vremea asta, dar mai degraba de pus in brad!

Am mai vz pe un site autohton un device care are accelerometru (ma rog, e mult spus, mai degraba un comutator inertial) si comanda semnalizarile la franari bruste, ca la masinile de generatie noua. Cautati si voi, parca de pe tutorialelogan am ajuns la ei, au cornering lights, daylights si alte d'astea.

» Post actualizat in 31 Dec 2015 08:50

Revin. Mi-a sosit un stop ff misto (zic eu), e o banda flexibila cu dublu adeziv pe spate, cca 25cm lungime, are pozitie, frana si semnale. Rosu se aprinde pe toata lungimea, daca si semnalizezi cateva leduri de la capat se fac galbene. Pare destul de luminos, cred ca o sa-l pun pe suportul de topcase, nu leg pozitia - e mai vizibila frana asa, mai ales ca pun "licuriciul" amintit mai sus. Facusem un filmulet dar 2. Nu se disting flashurile rapide din prima faza, pare aprins continuu si 2. Nu-l pot incarca de pe telefon.

LMA, iarna scurta & asfalt uscat!

» Post actualizat in 31 Dec 2015 08:52

Nu pot edita, vad ca mi-a scapat deshtul si sunt doua puncte 2 in loc de 1&2. Dar intelegeti voi oricum.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...