Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

motoreta RIGA sovietica

 

de vanzare,nu este functionala

 

lisa aripa fata si cot evacuare

 

motor 48 cmc

 

 

pret 250 ron....negociabil

 

Esti foarte departe de mine ca o luam eu. :D

 

Nosferatum18, daca mai scrii in limaj de mirc, iei pauza de forum.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoreta RIGA sovietica

 

de vanzare,nu este functionala

 

lisa aripa fata si cot evacuare

 

motor 48 cmc

 

 

pret 250 ron....negociabil

 

Am si eu una,de la Aleko.Nu mai pot de dragul ei la fel ca si de Berva.

Acu am facut-o bucati ca sa o reconditionez.Sunt sigur ca la anu o sa merg cu ea prin targ.

O recomand cu placere pe alui cuxi.Mai ales pentru incepatori.Va fi o placere reconditionarea ei.Bafta.Bunu.

post-27437-1256064138_thumb.jpg

post-27437-1256064208_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut,,,,

nu stiu daca aici e locul potrivit pentru ce am gasit eu ,,,,doua motorete vechi ,prima e o montesa de 125 cc (nu stiu din ce an)pe care propietarul nu vrea s-o vanda nici in ruptul capului desi arata destul de rau si nu cred ca o s-o mai repare el vreodata,,,,si cea de-a doua un Ducati de 50 cc pe care propietarul e de acord s-o vanda :rolleyes: dar cam piperat ,,,la prima vedere motorul seamana cu motorul de mobra 50 :D

post-15361-1256480184_thumb.jpgpost-15361-1256479517_thumb.jpgpost-15361-1256479587_thumb.jpgpost-15361-1256479554_thumb.jpgpost-15361-1256479676_thumb.jpgpost-15361-1256479702_thumb.jpg

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

''la prima vedere motorul seamana cu motorul de mobra 50''

 

Nu seamana deloc cu Mobra motorul,e mai mic si poate e mai nervos ,,e total din alt film.

Mobra seamana cu ZĂźndapp-ul in proportie de 80% la motor,la cadru e total diferit.Am eu 2 ZĂźndappuri in stare originala si functionale-'61 si '63.

 

Un garelli dinasta am si eu de vanzare ,numai e dinala mic de nisip.Bonanza ,lipsesc rotiile originale .

Mai am si un Tulipde vanzare varianta fara suspensii.

 

Montessa e frumoasa. Nu o da deloc?

Mesaj completat

....numai ca eu dau garelli mai ieftin de 200 euro.cu 100 poti sa iei unul din el la alegere,,sau daca dai ceva la schimb e simai bine.

Editat de hufo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''la prima vedere motorul seamana cu motorul de mobra 50''

 

Nu seamana deloc cu Mobra motorul,e mai mic si poate e mai nervos ,,e total din alt film.

Mobra seamana cu ZĂźndapp-ul in proportie de 80% la motor,la cadru e total diferit.Am eu 2 ZĂźndappuri in stare originala si functionale-'61 si '63.

 

Un garelli dinasta am si eu de vanzare ,numai e dinala mic de nisip.Bonanza ,lipsesc rotiile originale .

Mai am si un Tulipde vanzare varianta fara suspensii.

 

Montessa e frumoasa. Nu o da deloc?

Mesaj completat

....numai ca eu dau garelli mai ieftin de 200 euro.cu 100 poti sa iei unul din el la alegere,,sau daca dai ceva la schimb e simai bine.

se pare totusi ca zundappul a fost copiat mai mult sau mai putin de fiecare tara in care sa-u produs motorete asemanatoare.....

frumoasa pe dreaqu aia e fier vechi....si nu vrea s-o vanda ,propietarul ori o face cadou cuiva ori o da la fier vechi ori sta acolo pana crapa el si nepotii o sa faca curatenie prin ograda....asa ca timpul va decide....mai are un MZ cand o sa am ocazia am sa-i fac cateva poze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''se pare totusi ca zundappul a fost copiat mai mult sau mai putin de fiecare tara in care sa-u produs motorete asemanatoare.....''

<<din cate stiu eu numai Romanii si greci au copiat

 

 

taticu la hoinar (vezi rezervorul ca si la mobrele mainoi si hoinar):http://www.motorradwallpaper.de/Galerie/d/3944-2/zuendapp-ks50.JPG

 

ZĂźndapp-ul are suflanta pe partea cealalta:http://tilp.gmxhome.de/halbg04.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ete cu ce m-am pricopsit eu ieri.. :(

sunt de vanzare,pret ok zic 'io. 1,2 mil mobra si un mil crepatzu :crack:

 

 

E misto Mobra una la fel a avut tatal meu prin anii 70 ce ture mai dadeam cu fratimiu cand o furam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
''la prima vedere motorul seamana cu motorul de mobra 50''

 

Nu seamana deloc cu Mobra motorul,e mai mic si poate e mai nervos ,,e total din alt film.

Mobra seamana cu ZĂźndapp-ul in proportie de 80% la motor,la cadru e total diferit.Am eu 2 ZĂźndappuri in stare originala si functionale-'61 si '63.

 

Un garelli dinasta am si eu de vanzare ,numai e dinala mic de nisip.Bonanza ,lipsesc rotiile originale .

Mai am si un Tulipde vanzare varianta fara suspensii.

 

Montessa e frumoasa. Nu o da deloc?

Mesaj completat

....numai ca eu dau garelli mai ieftin de 200 euro.cu 100 poti sa iei unul din el la alegere,,sau daca dai ceva la schimb e simai bine.

Salutari la toata lumea ; as cumpara eu un ZĂźndapp ( mai ales daca se poate inmatricula pe primarie ... cam asa ceva caut ... ) ... poate ai ceva poze la ele ... hai sa le vedem macar... RomeoT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Jane, este. Omul cere 3000 de euro, probabil se mai negocieaza pana la 2500. Doritori, careva, sau facem iar discutii?

Sunt interesat daca se poate un schimb. Ofer Africa Twin -ul meu pe ea sau 1000e si Mz -ul meu restaaurat.Convine vreuna din variante si daca da ne putem intalni chiar maine ca sunt liber. Vb serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il vand eu, il vinde un nene. I-am propus o suma de bani, aproximativ 2000 de euro si incepuse sa se indoiae, sa-i convina ideea, dar nu mai am bani acum. Daca e cineva interesat, ii dau telefonul omului contra unui comision constand in 1 sau 2 sau 3 piese de m72. Nu va uitati stramb la mine, ca sa gasesc motocicleta asta am cheltuit cam 3 milioane pe motorina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Jane, este. Omul cere 3000 de euro, probabil se mai negocieaza pana la 2500. Doritori, careva, sau facem iar discutii?

sorry , ... cred ca am creat o ..... confuzie !?! ( sau ceva de genu ) :love: dar sunt nou pe acest forum si ... eu am raspuns / m-am gandit ( ca sa zic asa ) la Garelli sau Tulip , cam asa ceva caut ( nu stiu cum arata , de asta am cerut poze )... un Carpati sau ceva de genu ar suna chiar mai bine . In fine scuze de confuzia creata, da' tot a fost bine ca pana una alta am facut ce trebuia sa fac de la inceput , am citit (vreo 3 zile ) toate posturile de pe aici si am inceput cu 2007 ... si concluzia ... pai aci ma potrivesc cel mai bine... asa ca bine v-am gasit. Ce pot sa spun este ca boala grea avem si probabil nu "vedem" la fel lucrurile dar de aia exista forumul... ma gandesc ( oricum recomand celor noi sa citeasca posturile si daca nu reusesc sa treaca de 2 -3 pagini sa ... uite ).

"Sport la lucru" la toata lumea, scuze inca o data de confuzie da ... nu o sa se mai repete ... si daca cineva are ceva de 50 la vanzare ( cat mai intreg posibil ) astept, merci.

RomeoT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...