Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

S-au vandut prin licitatie publica, stai linistit. Vrei sa te duc la x persoane care au cumparat de la militie si nu au avut legatura cu vreunu din interior?

 

S-or fi vandut, de curiozitate sti cam cu cat s-au vandut, ma intreb daca s-ar mai gasi vreun BMW R60 prin vreun garaj la politie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-au dat intre 17 000 si 40 000 Ron, si cine le-a luat direct a avut cunostinte in interior, nu ne mai tromboni.

De ramas au ramas numai cele inutilizabile si descompletate.

PS: Se vede ca au fost la politistii romani motoarele astea.

Treaba cu BMW tipla R80 RT pe care nu-l dai pentru un R1200 nou e o infloritura abveranta, R80 e un motor cu caracter de anii 50-60 pe care nemtii s-au incapatanat sa-l faca pana in anii 90.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi ma daca vroiau sa fie licitatie ccunoscuta puneau un anunt aici. Ce mare rhat? Cine auzea de licitatiile de la politie? 1,2 si in rest numai cunoscuti de-ai sistemului. Oricum ca a fost deschisa sau nu erau destul de descompletate si defecte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mah, e ca voi. Licitatiile sunt anuntate pe siteul Ministerului de Finante, la fel cum sunt anuntate si bunurile disponibilizate de Min Armatei.

In rest, am inteles, dacă "ai chepiu", esti un prost. Va urez succesuri multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
pot sa spun cu mana pe inima ca eu nu mi-as lua motoreta de a fost in vreo structura de asta a statului pt nimic pe lume, poate doar s-o "marit"

 

 

de ce oare ?

e ilogic.

chiar crezi ca mecanicii aia de le-au intretinut strangeau suruburile cu patentu sau "reconditionau" piese pe genunchi ?

nu nenica; nu se complica nimeni cu nimic; se facea comanda si se schimbau piesele cu altele noi, putine motoare "omoloage" din civilie au fost atat de rasfatate !!

la fel era si cu masinile din cc.......chiar ati uitat cum se dadeau in vand romanii dupa renault 18 sau 20 ???

 

 

si confirm si io ca si inainte si dupa `89 era o aventura sa "prinzi" un bmw de la militie!.......cat am cautat o relatie.....degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai dreptate, au fost reparate cu patentu, carenele sparte au fost "schimbate" cu nituri si bucatele de plastic-tabla, semeringurile au fost schimbate...not, dupa accidente nasoale cu cadre rupte ei nu sudau cadrul si dadeau drumul sa circule....not

Asta ca am vazut niste exemplare si posed si eu unul destul de norocos.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobrica asta sta de-o viata aici, abandonata.Stie careva daca chiar intradevar a fost lasata de izbeliste.Ca locatie : Str valea argesului sau str valea ialomitei.

post-12030-1228643662_thumb.jpgpost-12030-1228643677_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobrica asta sta de-o viata aici, abandonata.Stie careva daca chiar intradevar a fost lasata de izbeliste.Ca locatie : Str valea argesului sau str valea ialomitei.

post-12030-1228643662_thumb.jpgpost-12030-1228643677_thumb.jpg

 

 

 

Frumos fieru`, pacat de el ca e intr-o stare originala, macar de l-ar vinde cuiva care ar avea graija de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiam eu ca asa ajunge, ii stiu povestea.

Ultima oara vroia sa-l ia un amic al meu, dar proprietarul a preferat sa-l dea unui prieten. Are proprietar, insa zici ca e abandonata. Faceti-i un bine proprietarului si motocicletei si cumparati-o. Intradevar originala, ii lipseste doar bordul si niste tobe. Hai pedros, e sansa ta :D

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiam eu ca asa ajunge, ii stiu povestea.

Ultima oara vroia sa-l ia un amic al meu, dar proprietarul a preferat sa-l dea unui prieten. Are proprietar, insa zici ca e abandonata. Faceti-i un bine proprietarului si motocicletei si cumparati-o. Intradevar originala, ii lipseste doar bordul si niste tobe. Hai pedros, e sansa ta :D

 

 

am vazut multe capace dinastea de chiulase...pana la urma is polizate 3 nervuri? sau asa sunt din fabrica?doar cu 2 si mai rotunjite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiam eu ca asa ajunge, ii stiu povestea.

Ultima oara vroia sa-l ia un amic al meu, dar proprietarul a preferat sa-l dea unui prieten. Are proprietar, insa zici ca e abandonata. Faceti-i un bine proprietarului si motocicletei si cumparati-o. Intradevar originala, ii lipseste doar bordul si niste tobe. Hai pedros, e sansa ta :D

 

 

am vazut multe capace dinastea de chiulase...pana la urma sunt polizate 3 nervuri? sau asa sunt din fabrica, doar cu 2 si mai rotunjite?

 

Stiam eu ca asa ajunge, ii stiu povestea.

Ultima oara vroia sa-l ia un amic al meu, dar proprietarul a preferat sa-l dea unui prieten. Are proprietar, insa zici ca e abandonata. Faceti-i un bine proprietarului si motocicletei si cumparati-o. Intradevar originala, ii lipseste doar bordul si niste tobe. Hai pedros, e sansa ta :)

 

 

am vazut multe capace dinastea de chiulase...pana la urma sunt polizate 3 nervuri? sau asa sunt din fabrica, doar cu 2 si mai rotunjite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ai vazut tu BMW de politie de vanzare :D N-am vazut nici unul la civili, mai ales R 60, nici masini ce au apartinut politiei nu vezi; in orice tara civilizata cand se inoieste parcul auto al politiei masini, moto vechi sunt scoase la vanzare, la noi cine stie cine a pus mana pe bmw-uri sau poate nu se indura sa se desparta de ele.

 

Tot cei care au lucrat pe ele sau alti politisti au pus mana pe ele!

 

cunosc pe cineva care detine un asa BMW (luat de la politie,binenteles). l-a luat foarte ieftin. I sa oferit de 6 ori mai mult si nici nu sa gandit sa-l dea. Un tupeist cu un BMW model sport, a oferit motoru lui pe el si tot degeaba. Adik omu il scoate o data la 3 luni vreo 50 de km, si atat.... si a zis k de la el nu pleak la alt proprietar... il lasa mostenire......

 

Sunt motorete care nu valoreaza prea mult ca bani! Si Germania e plina de ele si la ora acuala!

 

S-au vandut prin licitatie publica, stai linistit. Vrei sa te duc la x persoane care au cumparat de la militie si nu au avut legatura cu vreunu din interior?

 

Da stiu si eu pe cineva care chiar a si luat unul dintre cele de la Pitesti!

 

R80, anul trecut si anul asta, s-au dat cu preturi intre 4000 si 7000 ron, in functie de stare, uzura, ambiția licitatorilor Âşi altele.

 

La Pitesti intre 4.200 si 6.000 ron! Si ca sa vezi tragi-comicul licitatiei cel care s-a dat la 6.000 ron era cel defect si au licitat 2 politisti ca 2 tampiti unul impotriva altuia si din dorinta de al avea iau ridicat pretul de luau unul brici din Germania.

 

s-au dat intre 17 000 si 40 000 Ron, si cine le-a luat direct a avut cunostinte in interior, nu ne mai tromboni.

De ramas au ramas numai cele inutilizabile si descompletate.

PS: Se vede ca au fost la politistii romani motoarele astea.

Treaba cu BMW tipla R80 RT pe care nu-l dai pentru un R1200 nou e o infloritura abveranta, R80 e un motor cu caracter de anii 50-60 pe care nemtii s-au incapatanat sa-l faca pana in anii 90.

 

uite Klaus de pe forum de ex a participat la o licitatie si a avut maxim 4000/5000 ron pt un R80. Sa-ti spun ca nu a luat niciunul din 4 sau 5 oferite la licitatie DESCHISA?

 

si pe cine are Klaus in politie? Cred ca stim amandoi!

 

auzi ma daca vroiau sa fie licitatie ccunoscuta puneau un anunt aici. Ce mare rhat? Cine auzea de licitatiile de la politie? 1,2 si in rest numai cunoscuti de-ai sistemului. Oricum ca a fost deschisa sau nu erau destul de descompletate si defecte.

 

Au fost mediatizate in media, mai ales in ziare!

 

...licitatie deschisa in cerc inchis....

Ai chepiu, esti in cerc!N-ai chepiu?...belesti belengheru ,ca deh', lemnele e vechi si putrede.. :P

 

de ce oare ?

e ilogic.

chiar crezi ca mecanicii aia de le-au intretinut strangeau suruburile cu patentu sau "reconditionau" piese pe genunchi ?

nu nenica; nu se complica nimeni cu nimic; se facea comanda si se schimbau piesele cu altele noi, putine motoare "omoloage" din civilie au fost atat de rasfatate !!

la fel era si cu masinile din cc.......chiar ati uitat cum se dadeau in vand romanii dupa renault 18 sau 20 ???

 

 

si confirm si io ca si inainte si dupa `89 era o aventura sa "prinzi" un bmw de la militie!.......cat am cautat o relatie.....degeaba.

 

:)

 

Nu ai dreptate, au fost reparate cu patentu, carenele sparte au fost "schimbate" cu nituri si bucatele de plastic-tabla, semeringurile au fost schimbate...not, dupa accidente nasoale cu cadre rupte ei nu sudau cadrul si dadeau drumul sa circule....not

Asta ca am vazut niste exemplare si posed si eu unul destul de norocos.

 

:laugh: Vezi explicatii de mai sus gen axe cu came rupte etc!

 

 

 

P.S.: prin vara era un tip cu un BMW ex de politie cu nr de BV, in targul de masini, evident ca sa-l marite! Cerea vreo 1500 euro negociabil parca la 1200-1300!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii lipseste doar bordul si niste tobe

hahaha, are tobe de minsk :D daca io pe jawa am tot d-alea, si oricum vr sa le schimb, imi dau seama potrivire de "caracter" intre ele si nipra :laugh:

 

@nou_nascut: ne auzim pe mess, ca as vrea sa dau cumva de proprietar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha, are tobe de minsk :D daca io pe jawa am tot d-alea, si oricum vr sa le schimb, imi dau seama potrivire de "caracter" intre ele si nipra :laugh:

 

@nou_nascut: ne auzim pe mess, ca as vrea sa dau cumva de proprietar :)

Ia uita-te tu atent in poze si vezi ce si cum, dupa parerea ta, nu crezi ca sunt scoase sitele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT IDEA TA E SUPER DAR PT A O PUNE AN PRACTICA TREBUI SPIRIT DE ECHIPA UN ATTELIER SCHULE PRICEPERE SI IMAGINATIE CEIA CE EU AM CAM TOT DIN CE AM ZIS DAR AM NEVOIE DE O ECHIPA DE CEL PUTIN 1MEMBRU AM RESTAURAR SINGUR PANA AN PREZENT CAM 8 MOTOCICLETE PANA AN PREZENT DAR ULTIMA ESTE UN MZ ETZ PREPARAT CHOPPER CU AMESTEC DE MZ ES ,IJ61,SI YAMAHA VIRAGO ASTEPT COLABORATORI CU INTENTI SERIOASE 0731865599

post-44339-1229108446_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT IDEA TA E SUPER DAR PT A O PUNE AN PRACTICA TREBUI SPIRIT DE ECHIPA UN ATTELIER SCHULE PRICEPERE SI IMAGINATIE CEIA CE EU AM CAM TOT DIN CE AM ZIS DAR AM NEVOIE DE O ECHIPA DE CEL PUTIN 1MEMBRU AM RESTAURAR SINGUR PANA AN PREZENT CAM 8 MOTOCICLETE PANA AN PREZENT DAR ULTIMA ESTE UN MZ ETZ PREPARAT CHOPPER CU AMESTEC DE MZ ES ,IJ61,SI YAMAHA VIRAGO ASTEPT COLABORATORI CU INTENTI SERIOASE 0731865599

 

Asta e restaurat?!!!? nu cred ca o sa gasesti usor colaboratori pentru astfel de proiecte. Intradevar, piese originale se gasesc din ce in ce mai greu si mai putin.... originale, dar la pretul la care poti sa iti iei un chopper mai modest, nu merita sa ciopartzesti o bucatica de istorie de asta, mai bine il vinzi pentru piese si iti iei alta motoreta... Fara suparare, dar chiar nu iti atragi simpatie cu astfel de practici.

 

Bafta si succes la ... orice vei face, tu alegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e restaurat?!!!? nu cred ca o sa gasesti usor colaboratori pentru astfel de proiecte. Intradevar, piese originale se gasesc din ce in ce mai greu si mai putin.... originale, dar la pretul la care poti sa iti iei un chopper mai modest, nu merita sa ciopartzesti o bucatica de istorie de asta, mai bine il vinzi pentru piese si iti iei alta motoreta... Fara suparare, dar chiar nu iti atragi simpatie cu astfel de practici.

 

Bafta si succes la ... orice vei face, tu alegi.

 

 

:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...