Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nerelevant ce spui tu.In general motocicletele cu crom pe ele nu au fost trimise pe front si e usor de inteles de ce,nici macar cea care ai postat-o tu,dkw nz 350 varianta civila care din fabrica a iesit cu multe elemente cromate,au vopsit-o inainte de a o trimite pe front.De "infrumusetarile" ulterioare nu cred care rost sa mai vorbim.Placutza de pe cadru probabil ca nu mai exista dar sunt alte repere care pot sa spuna multe,inclusiv suruburile RIBE care doar de nemti au fost facute.

Ete unu asemanator,asta ce e? ;)

post-19117-1283379864_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nerelevant ce spui tu.In general motocicletele cu crom pe ele nu au fost trimise pe front si e usor de inteles de ce,nici macar cea care ai postat-o tu,dkw nz 350 varianta civila care din fabrica a iesit cu multe elemente cromate,au vopsit-o inainte de a o trimite pe front.De "infrumusetarile" ulterioare nu cred care rost sa mai vorbim.Placutza de pe cadru probabil ca nu mai exista dar sunt alte repere care pot sa spuna multe,inclusiv suruburile RIBE care doar de nemti au fost facute.

Ete unu asemanator,asta ce e? ;)

fii mai atent la forma cilindrului si la suspensia spate a motocicletei din pozele postate de @jack0088. pana la urma....@jack0088....ce motocicleta este ?

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare... ma intreb cam ce mecla ar fi facut un militian sa vada asa ceva... hahhaha

 

si eu m-am plimbat cu atas de ij pe suportul de biciclete pe masina... cum se uita lumea... hahhaha regret ca nu am facut si eu poze...

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionele, nu te omoara nevasta cand te vede cum omori masina?

 

:) Nu are cum ca e micuta :D . Asta e trebuie sa traim cumva si in plus masina mea si asa e varza si trebe sa-mi iau alta , sa vedem dupa aia cum le mai car ;) .

post-29942-1283527404_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit zilele tracute un nenea care are o impresionanta colectie de vechituri.

In pozele atasate se vede ce are afara din curte. In curte are si mai multe, in stare buna unele, dar n-am putut face poze la ele, caci omul nu era acasa.

Locatia lor este in Simleul Silvaniei, la iesirea spre Nusfalau, imediat dupa bariera.

O bataie-de-joc. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit zilele tracute un nenea care are o impresionanta colectie de vechituri.

In pozele atasate se vede ce are afara din curte. In curte are si mai multe, in stare buna unele, dar n-am putut face poze la ele, caci omul nu era acasa.

Locatia lor este in Simleul Silvaniei, la iesirea spre Nusfalau, imediat dupa bariera.

 

 

 

 

da-i pace , alea le-am vazut si eu acum ceva vreme , are niste preturi prohibitive care sfideaza criza .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un adevarat depozit de vechituri ,,,si o mina de aur pt cei care sant in cautare de piese

cine stie ce fiare o avea omul in curte ca la strada sant numai ij-uri ,,,

mai pune poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fo si eu pe la omul ala si numai rugini, epave, tinuten ploaie si pe marginea drumului de ani de zile, in curte nare lucru, toate aruncate una peste alta, crescuta iarba prin ele! Am cautat ceva intrerupatoare, contacte dar toate sunt compromise, deteriorate si totusi omul are parerea ca el are ce nare nimeni si defapt asae, are multa rugina si putin fier vechi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum se numesc oamenii care au o mare satisfactie cand vad ca altii se da de ceasul mortii pentru o canea sau un surub sau un stop original si ei tin la pret pentru o bucata de rugina ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu-mi vine momentan numele lor. Am intilnit o alta situatie, eu zic mai idioata. Doi insi au oferit un pret bun ptr. un M 72. Omul s-a incapatinat asa de tare ca l-a dat la fier vechi. Pur si simplu NU a vrut sa-l vinda cuiva. Intimplator eu am trecut pe la fier vechi. Acolo ala mai hapsin, cerea 100E pe o aripa mai bunisoara de la M-ul ala. Chipurile era singurul care avea in zona piese de BMW. Ce sa mai spui. Astia sintem. In ochi vedeam numai $ acuma si E. Ca la motanii aia din desene animate. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu-mi vine momentan numele lor. Am intilnit o alta situatie, eu zic mai idioata. Doi insi au oferit un pret bun ptr. un M 72. Omul s-a incapatinat asa de tare ca l-a dat la fier vechi. Pur si simplu NU a vrut sa-l vinda cuiva. Intimplator eu am trecut pe la fier vechi. Acolo ala mai hapsin, cerea 100E pe o aripa mai bunisoara de la M-ul ala. Chipurile era singurul care avea in zona piese de BMW. Ce sa mai spui. Astia sintem. In ochi vedeam numai $ acuma si E. Ca la motanii aia din desene animate. Numai bine.

intr-adevar sunt o alta subspecie de primate cu IQ scazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe la "nenea ala" cu motoare multe lasate in voia naturii.

Pe mine, cel mai mult m-a socat faptul ca el nu tine busoanele pe rezervoare ca sa nu ii dispara cumva. Va dati seama ca toate rezervoarele alea sunt ca si compromise. Poate o avea dreptate cu disparutul busoanelor, dar va dati seama cat de scump si cat de costisitor e sa rupi in bucati tri plase si sa achizitionezi tot atatea elastice de bani cate rezervoare ai. Sunt sigur ca da pe langa pasiunea lui pentru motociclete vechi.... dar deh... nu are nimenea ce are el si nu mai e nimenea ca el.... ha ha ha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o "adevarata colectie" dar la ce bun fara un adapost corespunzator?! eu unu mai bine le-as dona decat sa le tin la mila naturii

Cat despre acea specie, am intalnit-o si eu si sper sa n-o mai intalnesc zeci de ani de acum incolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
O bataie-de-joc. ;)

 

 

eu nu inteleg ceva... sunt o gramada de fiare vechi, la ce va pare rau? va luati cate unul din fiecare, le reconditionati daca va plac cum am facut si eu cu unele modele si in rest pa-pa! nu au nici suflet si sincer sa fiu nici valoare decat un pic sentimentala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi voie sa te contrazic, sunt o gramada de fiare, intr-adevar insa cel putin jumatate din cei ce se perinda pe aici se chinuie sa aduca pe piciore cate o batranica deasta , care sa recunoastem, are farmecul ei.Alergi dupa o piesa pna iti vine rau, uneori esti nevoit sa iei o intreaga motocicleta pt ceva ce te intereseaza ...si unii isi bat joc de ele, in sensul ca doar cu putin mai multa grija( acoperite, invelite) ar putea conserva tot ce are el acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in judetul galati am cautat de mi a venit rau, dupa un asa zis fier vechi, nimic , si ce am gasit, preturi extreme...ciudat nu?poate la mn e o zona curatata de asa cva..mi am dorit mult un asemenea fier vechi cat de prost , java, mobra nu a contat...iar altii cum citesc de pe aici is bat joc de ele

Editat de nosferatum18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...