Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

Asta se mai poate gasi prin sura omului.....

 

 

 

Aveti idee cum se restaureaza mai bine "barca" de aluminiu ? :wacko:

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un Simsonel vai de el. Baga mai multe detalii, probabil simsonisti sunt interesati.

Vali, concateneaza topicurile cu ala de pe comuniste.

astea (sant 2) le puteti gasi relativ usor :( se afla in curtea unui "atelier auto?" care este gard in gard cu depozitul firmei PLEXIROM STIND CU FATA LA INTRAREA IN DEPOZIT SERVICEUL ESTE IN PARTEA STINGA.

PS are niste porti albastre.daca vrea careva pot afla adresa exacta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea (sant 2) le puteti gasi relativ usor :( se afla in curtea unui "atelier auto?" care este gard in gard cu depozitul firmei PLEXIROM STIND CU FATA LA INTRAREA IN DEPOZIT SERVICEUL ESTE IN PARTEA STINGA.

PS are niste porti albastre.daca vrea careva pot afla adresa exacta.

adresa:

STR. INDUSTRIEI, Nr. 3(?), Loc. LEHLIU GARA, Jud. CALARASI,

mai multe date nu am.

Mesaj completat

adresa:

STR. INDUSTRIEI, Nr. 3(?), Loc. LEHLIU GARA, Jud. CALARASI,

mai multe date nu am.

1. motocicletele nu sint ale mele.

2 nu cunosc proprietarul si (sau) pretentiile lui financiare

3 maine incerc dar nu promit sa fac rost de nr lui de tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea (sant 2) le puteti gasi relativ usor :( se afla in curtea unui "atelier auto?" care este gard in gard cu depozitul firmei PLEXIROM STIND CU FATA LA INTRAREA IN DEPOZIT SERVICEUL ESTE IN PARTEA STINGA.

PS are niste porti albastre.daca vrea careva pot afla adresa exacta.

 

 

vezi ce pret au epavele si ai si tu comision 100-200 de euro la ele,sint interesat de epave, asa in starea in care sint.

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasit la fier vechi, are cineva idee de la ce ar putea fi, pana acum stiu ca a fost de la ceva in 4t si lucra probabil vertical dupa degajarile laterale din cilindru pentru biela. dupa dimensiuni ar fi de la ceva de aprox 250 cm cilindree

post-46743-1303487369_thumb.jpg

post-46743-1303487388_thumb.jpg

post-46743-1303487401_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasit la fier vechi, are cineva idee de la ce ar putea fi, pana acum stiu ca a fost de la ceva in 4t si lucra probabil vertical dupa degajarile laterale din cilindru pentru biela. dupa dimensiuni ar fi de la ceva de aprox 250 cm cilindree

 

 

a fost pe un compresor pus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si funinginea de pe piston ??

am desfacut si eu compresoare si nu aveau funingine, cu atat mai mult piston asa ciudat

Mesaj completat

in piston mai este si o stanta: PdC scris intr-un oval

Editat de schumydan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasit la fier vechi, are cineva idee de la ce ar putea fi, pana acum stiu ca a fost de la ceva in 4t si lucra probabil vertical dupa degajarile laterale din cilindru pentru biela. dupa dimensiuni ar fi de la ceva de aprox 250 cm cilindree

tare posibil oltcit 600 da nui sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasit la fier vechi, are cineva idee de la ce ar putea fi, pana acum stiu ca a fost de la ceva in 4t si lucra probabil vertical dupa degajarile laterale din cilindru pentru biela. dupa dimensiuni ar fi de la ceva de aprox 250 cm cilindree

 

E sigur de Oltcit de 1129 sau 1289 cu siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee cum se restaureaza mai bine "barca" de aluminiu ? :P

 

 

http://www.durafix.ro/

poti suda (brazare) acasa aluminiu.

 

 

nu merge cu durafix,e prea mare suprafata de lipire si v-a flamba in toate directile de n-o mai indrepti in veci.am facut odata,dar a 2-a oara...never.sudat cu MIG e cea mai buna solutie si finisate sudurile cu durafix,asta daca vrei sa pastrezi aluminiul aparent.distractie e si la faltuire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta se mai poate gasi prin sura omului.....

Aveti idee cum se restaureaza mai bine "barca" de aluminiu ? :P

Salut....dupa ce se vede in poze ,atat cat se vede....sparturile sant prea mari ca sa se merite repararea lor ,te costa mai mult decat ai cumpara altul in stare buna.

 

nu merge cu durafix,e prea mare suprafata de lipire si v-a flamba in toate directile de n-o mai indrepti in veci.am facut odata,dar a 2-a oara...never.sudat cu MIG e cea mai buna solutie si finisate sudurile cu durafix,asta daca vrei sa pastrezi aluminiul aparent.distractie e si la faltuire...

spune-tii omului ce-l asteapta si in privinta costurilor daca a-ti mai facut asa ceva,cat costa materialele, mana de lucru......ca sa stie in ce se baga, eu zic sa caute linistit altul in stare buna si sa-l lase pe asta asa pana se iveste o ocazie onorabila sa-l repare....spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut....dupa ce se vede in poze ,atat cat se vede....sparturile sant prea mari ca sa se merite repararea lor ,te costa mai mult decat ai cumpara altul in stare buna.

 

 

spune-tii omului ce-l asteapta si in privinta costurilor daca a-ti mai facut asa ceva,cat costa materialele, mana de lucru......ca sa stie in ce se baga, eu zic sa caute linistit altul in stare buna si sa-l lase pe asta asa pana se iveste o ocazie onorabila sa-l repare....spor.

 

astadin foto arata cam ca cel de care vb...ca sa iasa un lucru calumea numai cum spune 4bike se poate face,eu nam avut posibilitatea sal sudez dar am optat pt.fibra din belsug si a iesit ceva pina la urma..multa fibra si chit special pt.aluminiu..dar nu tine mult din pacate, daca se circula cu moto pe drum de tara...apar crapaturi imediat din cauza vibratiilor..sudura e sfinta.

post-20619-1303627620_thumb.jpg

post-20619-1303627632_thumb.jpg

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut....dupa ce se vede in poze ,atat cat se vede....sparturile sant prea mari ca sa se merite repararea lor ,te costa mai mult decat ai cumpara altul in stare buna.

 

 

spune-tii omului ce-l asteapta si in privinta costurilor daca a-ti mai facut asa ceva,cat costa materialele, mana de lucru......ca sa stie in ce se baga, eu zic sa caute linistit altul in stare buna si sa-l lase pe asta asa pana se iveste o ocazie onorabila sa-l repare....spor.

 

se poate repara si asta lejer,depinde cat timp isi va aloca ptr.reparatie ca tinichigii care sa se implice nu cred ca va gasi.am vazut altele mult mai rele si s-au facut.oricum e greu de gasit unul in stare buna,90% din atasele astea sunt in stare foarte proasta.sa fie multumit ca l-a gasit si pe asta.

post-19117-1303646497_thumb.jpg

post-19117-1303646603_thumb.jpg

post-19117-1303646669_thumb.jpg

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...