Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

dom'le...se face la noi in oras la SC MILION SERV SRL. eu stiu de mult treaba asta.... cu ochii mei nu am vazut... insa am tot auzit.,,,, si acum ca aud la un domn pe care nu il cunosc,fara sa pomenesc eu ceva de treaba asta ,inseamna ca se face... o sa ma interesez saptamana asta si o sa va spun sigur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator VULPOIU

Oricum, chestia asta îmi aduce aminte de maimuțele udate în cuÂşcă cînd se înălțau la banană... cum scoate unul capu', cum vine vreun romînete Âşi îl scuipă "dă sus" "' taÂşi băga%&/(%&* di prost!! "

 

...da' prostie mai mare nu am auzit.....

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dom'le...se face la noi in oras la SC MILION SERV SRL. eu stiu de mult treaba asta.... cu ochii mei nu am vazut... insa am tot auzit.,,,, si acum ca aud la un domn pe care nu il cunosc,fara sa pomenesc eu ceva de treaba asta ,inseamna ca se face... o sa ma interesez saptamana asta si o sa va spun sigur...

 

o.k du-te linistit si urmareste procedura,daca-i asa cum zice userul VULPOIUL ma duc o saptamana pe centura Ramnicului Sarat (m-as duce si pe centura Husiului dar acolo nu-i asa mare trafic)

 

deci te uiti bine acolo cum fac aia vopseaua la sc milion serv srl si dupa vii si ne povestesti si nou sa nu murim cu inima neagra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 nu trebuie sa fie cu suparare.... daca o sa fie adevarata treaba .o sa confirm,daca nu....o sa imi retrag cuvintele..... 

Editat de mz125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am auzit si eu, creionu ala de care vb Vulpoiu este de fapt un cititor de vopsea, un analizator, iti spune doar daca portiunea respectiva de tabla a fost revopsita sau iti spune grosimea stratului de chit, nu are treaba cu realizarea nuantei de vopsea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă Âşi vopseÂşti cum scrii..............................................

 

Specealistule....

Mă rog, are Âşi comunitatea moto cocalarii ei...

tinere vorbeste frumos ca nu ti a avut nimeni treba si poate te vei trezi si cu 2 leviere dupa ceafa asa ca sa iti mai revii dac ar fi posibil ceea ce nu prea cred

 

Ei baganiaÂş , chiar m-ați făcut curios, o să mă duc cu un capac de cutie laterală la Gerostar (cea mai deÂşteaptă vopsitorie auto din HuÂşi) de curiozitate.

 

Deci se pare că tot în sat la mine găsesc un atelier bun..... deÂşi caut prin țară, pe alt topic.... :)

off topic daca vrei vopsitorie profii gasesti dar daca iti cer baietii 400 ron sa iti vopseasca motorul faci spume la gura.la 100ron ti l fac eu cu pensula daca vreicrackup.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Aha, o dăm din buruieni în leviere. Tocmai ce ziceam, romînetele cînd simte că nu are de replicat inteligent Âşi concret, pune mîna pe bîtă....

 

ÂŞi da, ai fi surprins, n-oi fi eu vreun pui de Ăiriac dar DA, dau 400, poate Âşi mai mult, pentru o vopsire de calitate, bună Âşi durabilă.

Pentru unii care tre să rupă un colț din "pînea cu crenvuÂşti" ca să cumpere o spiță... da, e cam neimaginabil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care vrea o nipra pt el stiu eu una intr-un garaj la cineva, cu nr noi. Omul cere 500 e pe ea si nu vrea sa mai lase in ruptul capului. Nipra are atas si este 100% originala. Este un mt 11 din 92. Care este interesat 0765211474-Edy si il duc la el. Am ratacit nr lui de tel pe undeva. Comisionul meu: o bere. :cheers: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un PUCH vechi si inca mai am de lucrat la el. Nu gasesc rezervor original. Are cineva o idee?

as avea un rezervor de asta.daca inca n-ai gasit,iti pot face poze.tel:0762 679 952

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii lipseste o bucata din cadru sau doar mi se pare mie ?

 

as avea un rezervor de asta.daca inca n-ai gasit,iti pot face poze.tel:0762 679 952

 

Rezervorul trebuie sa aibe locas pentru flansa schimbatorului de viteze la mana (asemanator celui de IJ 49). :wave:

post-47416-0-81841600-1334173966_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, partea aia de cadru este foarte asemănătoare cadrului de Jawa. AÂşa stă din fabrică țeava aia în aer, cea susținătoare a scăriței pasagerului. Pe ea o prinde Âşi oarecum rigidizează ulterior Âşi cutia laterală (de scule sau baterie, pe dreapta ar trebui să fie de scule), respectiv toba. Ghidonul Âşi nacela farului sunt categoric de Jawă, mai mult ca sigur Âşi furca. Posibil Âşi aripa față. Stopul e sigur de Jawa. De rezervor iarăÂşi nu sunt sigur, buÂşonul pare să fie de Jawă. Jawa-CZ aveau cel mai adesea rezervoare cu un ambutisaj pe mijlocul rezervorului, de la buÂşon înspre Âşa.

 

Eine kleine schtrutzo-kamel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii lipseste o bucata din cadru sau doar mi se pare mie ?

 

 

 

Rezervorul trebuie sa aibe locas pentru flansa schimbatorului de viteze la mana (asemanator celui de IJ 49). :wave:

ceata la milano.imi pare ca prinderea schimbatorului e sub rezervor.nu am vazut alive o motocicleta de asta,asa ca poate gresesc.rezervorul meu nu are nici o prindere pt. schimbatorul de viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K-auuu 750,cu ceva acte vechi,atasul e si el pe undeva,la doar 1000 de euro. :D .Nu prea e dispus batranul la negocieri,insa ptr. potentialii interesati,ii sfatuiesc sa nu dea cumva si de fiul batranului,care acum vreo cativa ani a transat o batrana si a aruncat-o in wc-ul din gradina.A fost arestat si anchetat,numai ca ai nostri oamenii ai legii au uitat sa-i prelungesca iarasi mandatul,si aproape ca-l scapasera :blink: .

Succes celui care se incumeta la negociere! :D

post-19117-0-98541400-1334501326_thumb.jpg

post-19117-0-37117900-1334501368_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am inteles ce rontai?si cu ce probleme vin?fi mai explicit si tu.daca te referi la relatarea mea de mai sus,te informez ca e cat se poate de adevarata,asta ca sa nu te mai trezesti aiurea cu persiflari.

 

citeste aici daca esti curios ce rontai io dimineata:

http://www.romanialibera.ro/actualitate/locale/criminalul-lasat-liber-dintr-un-viciu-de-procedura-internat-la-psihiatrie-62353.html

 

o mica infloritura exista din partea mea,ca nu mai stiam cine a plonjat in wc'u,el sau victima.cert e ca batranul cu motocicleta e tatal acestui individ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K-auuu 750,cu ceva acte vechi,atasul e si el pe undeva,la doar 1000 de euro. :D .Nu prea e dispus batranul la negocieri,insa ptr. potentialii interesati,ii sfatuiesc sa nu dea cumva si de fiul batranului,care acum vreo cativa ani a transat o batrana si a aruncat-o in wc-ul din gradina.A fost arestat si anchetat,numai ca ai nostri oamenii ai legii au uitat sa-i prelungesca iarasi mandatul,si aproape ca-l scapasera :blink: .

Succes celui care se incumeta la negociere! :D

 

E un MT9 din ce vad eu acolo.

De k750 nu am vazut nimic in poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...