Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, motor de TMZ 5.951 sau Muravey 2, că-i modelul cu cilindru pătrățos din aluminiu. Între motocicletă Âşi triciclu diferă un pic capacul de la dinam Âşi alte câteva lucruÂşoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, este o Jawa de 175 cmc. În primul rând scrie pe plăcuța cadrului (model 356), a doua fiindcă se vede pe dimensiunea cilindrului, forma tobelor, capacelor de la filtru Âşi alte câteva repere. MiÂştocuță!

Editat de AdrianS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 jawe 250 si 350 ambele la 600 ron motocicletele se afla lg ploiesti interesati pm primul venit primul servit.

Una destul de misterioasa care nu am reusit sa intru sa ii fac poze mai incerc.

+altele mai putin sau mai mult importante

 

mai stii ceva de ele ? as fi interesat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ce a mai ramas dintr-un gat de lup, adus pe rotile lui, cand am vazut cum aratau cauciucurile de pe el taiate cu flexu ca sa ia aluminiu de la cercuri imi venea sa il iau pala de la fier vechi la bataie, motor spart cu barosu, in asa hal a busit in el ca a rupt boltu de la maneton, am mai salvat ceva bucati din cutie care sunt impecabile si o aripa de rt cred

post-46743-0-77945500-1354533563_thumb.jpg

post-46743-0-37429600-1354533625_thumb.jpg

post-46743-0-80487700-1354533671_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aripa are vopseaua originala din cate am vazut este intr-o stare foarte buna, ramane de vazut de la ce o fi

 

de ij 49 pare sa fie aripa, am gugaluit un pic, ciudata treaba cum omu a adus gat de lup si aripa de 49 la fier vechi, daca ma duceam duminica luam mz-u integ ca ieri l-au spart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce a mai ramas dintr-un gat de lup, adus pe rotile lui, cand am vazut cum aratau cauciucurile de pe el taiate cu flexu ca sa ia aluminiu de la cercuri imi venea sa il iau pala de la fier vechi la bataie, motor spart cu barosu, in asa hal a busit in el ca a rupt boltu de la maneton, am mai salvat ceva bucati din cutie care sunt impecabile si o aripa de rt cred

Ceasu de la chilometraj mai este ? asta daca este in stare decenta.. la un pret mai de comunista, eventual si cablu daca este ok.... X-(

Editat de mihaai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kilometrajul indica 140 stand pe loc :)) si oricum nu era de moto, cred ca de la vreo masina ceva, cablu nici atat

daca intereseaza pe cineva piesele de cutie le dau ca oricum nu am ce face cu ele, pentru pret discutam pe pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte de teius cum vi de la aiud ca dinspre alba iulia nici intr un caz.fac naveta zilnic la alba iulia si nici urma de mobre in drumul meu spre oras

Editat de darkwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...