Sari la conținut

HONDA CBR SAU Yamaha Yzf R6


bamse
 Share

Postări Recomandate

@ grotesQue :

Da,a fost singurul R6 pe care m-am dat,nu,nu era stricat,era stas si m-am dat destul de temeinic incat sa-mi fac o parere,si parerea mea e ca nu trage.El are putere,insa tu trebuie s-o cauti.Tre sa-i dai ture de innebunesti,nu are cuplu pe ture joase si medii,per total mie nu mi-a placut deloc stilul lui.Dar motocicleta arata de nu se poate,e usoara si se misca f bine,insa mie,repet,nu mi-a placut deloc stilul motorului.

Daca ti se pare ca R6-le trage si e ok,incearca un Gixxer de o mie K5 ,o sa vezi ce inseamna un motor care trage si e si user-friendly pus pe o motocicleta usoara,dupa ala R6-le o sa ti se para ca ceaiul :P

 

@Topic Starter :

Ce ai ales pana la urma? Da-ne un update.

 

Pai tu compari 600 cu 1000 ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect de acord cu mine :)) Omu nu si-a luat nimic cum e si niku ..Bamse... vine de la " Basmeee"

 

 

Hai cu vara!!!

Editat de Sokatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect de acord cu mine ) Omu nu si-a luat nimic cum e si niku ..Bamse... vine de la " Basmeee"

Ahaha,tare faza,deci ai avut dreptate pana la urma?!

Corect,Bamse asta sau cum il cheama incearca sa faca "alegerea cea mai buna" si el probabil nu are bani nici de o guma de motor.Sau poate nici de o guma Turbo.Dar omu face research :P

S-o fi gandit ca "ziua se desteapta-n facultate" si dupa cativa ani o sa se angajeze undeva bine platit si vorba aia : "in principiu pot sa-mi fac rate,stii?Este foarte bine,iti faci un leasing..." Gen. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ grotesQue :

 

Daca ti se pare ca R6-le trage si e ok,incearca un Gixxer de o mie K5 ,o sa vezi ce inseamna un motor care trage si e si user-friendly pus pe o motocicleta usoara,dupa ala R6-le o sa ti se para ca ceaiul :P

 

 

Termen de compartie am (cu toate ca ai comparat 600 cu 1000). Sunt posesor de zx10 / 2004 care cred ca e cel mai usor miar fabricat in serie. De tras nu e nevoie sa zic cum trage, nu e el prea user-friendly dar... it's fun to ride :D.

Am vut si un R6 vreo 2 ani care intr-adevar nu are acceleratia liniara ca honda dar daca daca il tii in ture asa cum se tine un ss, senzatia pe care o ai pe R6 e mult mai misto decat pe cbr (mi se pare stanca pe sosea pe langa cbr - in sensul bun al cuvantului). E mai greu de controlat, are si alta ciclistica dar eu tot R6 as alege. Sunt doua moto total diferite, depinde mult de stilul de mers, pe mine nu ma coafeaza cbru'. Treaba aici mi se pare destul de clara, ai un stil mai agresiv de condus iti iei r6, esti mai cuminte iti iei cbr. Mai sus am vorbit despre R6 / cbr 600 din 2003-2005... mai departe las pe altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...