Sari la conținut

Atentie! Radare fixe in Bulgaria


Postări Recomandate

Au fost montate o serie noua de radare fixe Gatso in Bulgaria.

 

Nu stiu inca ce relevanta au pentru noi, dar e mai bine sa fiti avertizati.

Mesaj completat

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&amp...597aab6be02c253

Merci, prin zona aluia de 50 din Ruse aveam obiceiul sa merg cu 90 (cred ca e vorba de statia aia de autobuz plina de curve la putin timp dupa ce faci de pe drumul de mare dreapta spre Giurgiu)... In rest ar mai fi de retinut unul undeva pe drumul de Byala (fie VT fie Sofia) undeva sus pe deal intr-o intersectie care duce in satul Trastenik. Restul sunt greu de retinut, cel mult sa le bagi intr-o lista si sa le versi in GPS sa piuie. Oricum sper sa faca poza din fata :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce m am imprietenit cu unul

acum 2 ore pe la 140 la ora

eram spre ruse de la velikovo

la aprox 20 de km de ruse de sens de mers spre ruse

m am trezit cu un blitz in fata de la un stalp

am dat gaz mai tare sa ies din bg gandindu ma ca poate transmite instant la vama

 

faza tare e ca m a pozat din fata,,,,,, deci.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce m am imprietenit cu unul

acum 2 ore pe la 140 la ora

eram spre ruse de la velikovo

la aprox 20 de km de ruse de sens de mers spre ruse

m am trezit cu un blitz in fata de la un stalp

am dat gaz mai tare sa ies din bg gandindu ma ca poate transmite instant la vama

 

faza tare e ca m a pozat din fata,,,,,, deci.......

 

ianachim am vazut si eu radarul ala, eram cu masina si tocmai ne-au depasit 2 motoare, primul un bmw si inca un neked. Iar cand au trecut prin dreptul stalpului au fost 2 blitzuri deci a pozat fiecare moto separat (mergeau destul de uniti). Ora pe la care s-a intamplat este chiar cea care zici tu. Oricum multumesc motociclistilor, deoarece noi am avut timp sa incetinim pana la radar. :blbl:

 

oricum intradevar cum poza a fost facuta din fata motorului nu au cum sa te identifice, dar te poti lauda ca prietenii bulgari au poze cu tine pe moto :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt montate recent, dupa Paste? Ca daca sunt mai vechi, cred ca le-am luat pe toate in drum spre Salonic :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, prin zona aluia de 50 din Ruse aveam obiceiul sa merg cu 90 (cred ca e vorba de statia aia de autobuz plina de curve la putin timp dupa ce faci de pe drumul de mare dreapta spre Giurgiu)... In rest ar mai fi de retinut unul undeva pe drumul de Byala (fie VT fie Sofia) undeva sus pe deal intr-o intersectie care duce in satul Trastenik. Restul sunt greu de retinut, cel mult sa le bagi intr-o lista si sa le versi in GPS sa piuie. Oricum sper sa faca poza din fata :blbl:

Camera de pe centura orasului Ruse e chiar langa un Lukoil (pe stanga cum te duci spre Veliko/Varna/Sofia) si e orientata spre Giurgiu. E acolo cel putin de la sfarsitul lui martie 2011.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachim am vazut si eu radarul ala, eram cu masina si tocmai ne-au depasit 2 motoare, primul un bmw si inca un neked. Iar cand au trecut prin dreptul stalpului au fost 2 blitzuri deci a pozat fiecare moto separat (mergeau destul de uniti). Ora pe la care s-a intamplat este chiar cea care zici tu. Oricum multumesc motociclistilor, deoarece noi am avut timp sa incetinim pana la radar. :huh:

 

oricum intradevar cum poza a fost facuta din fata motorului nu au cum sa te identifice, dar te poti lauda ca prietenii bulgari au poze cu tine pe moto :crack:

 

 

astept berea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Eu mi le-am bagat in Garmin. Pe langa 2 listate am trecut, la unul era ceva pe un sens, la celalalt n-am bunghit nimic. Am vrut sa uploadez fisierul cu ele pt Garmin dar nu ma lasa forumul. Mi-e prea lene sa-l pun in alt loc, daca le vrea cineva in format Garmin sa dea PM. Teoretic maine verific vreo 3 din ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...