Sari la conținut

O tura pe la bulgari?


Vizitator PopaCosmin
 Share

Postări Recomandate

Vizitator PopaCosmin

Maine (15.05.2011) vrea careva sa meraga o tura pe la bulgari?

 

_________________________________________________________

 

In uichendul asta (21 sau 22 Mai) plecare de dimineata pe la 8-9 spre Veliko sa bem un cico si sa mancam ceva bun

la intoarcere ne oprim sa mai bem ceva si la intrunirea Retro Bikes Choppers Party din Ruse

apoi seara pe la 8-9 ajungem si noi la casele noastre.

 

:cheers:

 

Buget 1000 de euro. :smoke:

Editat de PopaCosmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

* na, ca mi-ai luat vorba din gura, bre! :D

desigur, plecam dis-de-dimineata, daca e, ca mie imi place sa vad rasaritul. si apusul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

desigur, plecam dis-de-dimineata, daca e, ca mie imi place sa vad rasaritul. si apusul ;)

 

:rolleyes: mie imi spui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hehehe! sper sa nimerim si satul ala langa Ruse udne e intrunirea de motorete vechi. eu o sa iau GPS-ul (Garmin), ca am harta Bulgariei pe el. da' tu stii bulgara? ca eu nici literele slave nu stiu sa le citesc :D

 

mai aduc doi baieti, stabilim vineri ce si cum (un loc de intalnire, etc.). poate si o fata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* na, ca mi-ai luat vorba din gura, bre! :D

desigur, plecam dis-de-dimineata, daca e, ca mie imi place sa vad rasaritul. si apusul ;)

sa-mi spui unde si cand va strangeti pentru plecare, ca ma infiintez si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

* hehehe! sper sa nimerim si satul ala langa Ruse udne e intrunirea de motorete vechi. eu o sa iau GPS-ul (Garmin), ca am harta Bulgariei pe el. da' tu stii bulgara? ca eu nici literele slave nu stiu sa le citesc :D

 

mai aduc doi baieti, stabilim vineri ce si cum (un loc de intalnire, etc.). poate si o fata ;)

 

Stii doar ca barbatii nu au probleme in a se descurca cu harta :grinbandit: asa ca nu va fi o problema sa gasim intrunirea.

Adu, adu, pe cine vrei chiar si fete (desi preferam femei :hug: )

 

Nu vreti o tura pana la cascadele krushunski? Sunt chiar langa veliko. Ca as merge si eu.

 

http://www.turistik.ro/info/bulgaria,-cascadele-krushunski---un-loc-perfect-pentru-relaxare-01235

 

Daca era aproape de Veliko as fi mers, insa din ce vad pe harta nu e deloc aproape, asa ca eu o sa ma duc alta data pe acolo. Desi eu prefer mai mult zona muntoasa decat sesul de langa Pleven.

 

sa-mi spui unde si cand va strangeti pentru plecare, ca ma infiintez si eu

 

Spre Bulgari de obicei ne strangem la benzimaria OMV langa CityMALL.

Asa ca in OMV la ora 8 sau 9, cum vrea si majoritatea, eu prefer la 8 pentru ca daca plecam mai devreme avem mai mult timp la dispozitie. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era aproape de Veliko as fi mers, insa din ce vad pe harta nu e deloc aproape, asa ca eu o sa ma duc alta data pe acolo. Desi eu prefer mai mult zona muntoasa decat sesul de langa Pleven.

Din ce am masurat eu, pana la Veliko sunt 176 km iar pana la cascade 196 km => 20 de km in plus. :)

Am sa ma duc totusi singur, asa in recunoastere. La veliko am fost deja de 2 ori anul asta.

Bafta

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre Bulgari de obicei ne strangem la benzimaria OMV langa CityMALL.

Asa ca in OMV la ora 8 sau 9, cum vrea si majoritatea, eu prefer la 8 pentru ca daca plecam mai devreme avem mai mult timp la dispozitie. :cheers:

Hihi adica la 50 de metri de mine. Bun! Deci sambata se merge in ceata :moto: si se va bea la locul faptei sub forma de gramada :cheers:

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreti o tura pana la cascadele krushunski? Sunt chiar langa veliko. Ca as merge si eu.

 

http://www.turistik.ro/info/bulgaria,-cascadele-krushunski---un-loc-perfect-pentru-relaxare-01235

Fix langa Veliko, la 12 km mai este o cascada (Hotnitsa)

http://nomadic.ro/europa/cascada-hotnitsa-paradisul-de-langa-veliko-tarnovo-catarare-cazare.

De acolo puteti merge direct catre cea de-a doua (Letnitsa-Krushuna). Drumurile lor judetene sunt bune in general.

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi spui unde si cand va strangeti pentru plecare, ca ma infiintez si eu

 

* pai vad ca a facut sefu' deja aranjamentele ;) eu ma supun.

deci, ca sa fie toata lumea multumita, ce-ar fi sa ne vedem la benzinarie aia la 8:30? ...hai, ca maine am o seara mai grea :D

 

P.S. da, si eu prefer sa vad motoarele istorice de la intalnirea de langa Ruse si sa ma stam cu motociclistii bulgari la povesti, decat sa vad cascada acuma. aia o rezerv ptr. alta plimbare.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ultrafacut zonele alea asa ca zic pas acum. Asfalt uscat si vedeti ca in capatul de jos al pantelor sunt, de obicei, radare pe traseul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

@Kassu eu zic ca maine, vremea se anunta mai buna pentru Sambata.

 

@Purghy nu vii sa mananci o pizza aroganta la Veliko? :friends: dupa care mergem si la intrunirea de la Ruse

 

@Fly... lasa-mi numarul tau de telefon pe privat si te sun cum plecam din Bucuresti, facem in jur de 50 de minute pana in benzinaria petrom de la vama ... sau daca lumea nu are valuta ne putem intalnii la casa de schimb de la intrarea din Giurgiu unde vom face tranzactiile financiare romano-bulgare

 

@cria_p maine la 8:30 ne vedem in OMV :moto:

Editat de PopaCosmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati-va in rucsac si combinezoanele de ploaie. maine va ploua, mai ales in partea a doua a zilei. Aviz in special celor care se intorc inapoi la Bucuresti in aceeasi zi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kassu eu zic ca maine, vremea se anunta mai buna pentru Sambata.

 

@Purghy nu vii sa mananci o pizza aroganta la Veliko? :friends: dupa care mergem si la intrunirea de la Ruse

 

@Fly... lasa-mi numarul tau de telefon pe privat si te sun cum plecam din Bucuresti, facem in jur de 50 de minute pana in benzinaria petrom de la vama ... sau daca lumea nu are valuta ne putem intalnii la casa de schimb de la intrarea din Giurgiu unde vom face tranzactiile financiare romano-bulgare

 

@cria_p maine la 8:30 ne vedem in OMV :moto:

 

 

pai daca plecati pe la 8.30 atunci ati ajunge pe la 9.30. mai ramane decat sa stabilim un punct de intalnire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

pai daca plecati pe la 8.30 atunci ati ajunge pe la 9.30. mai ramane decat sa stabilim un punct de intalnire...

 

Aproximativ la 9:30 vom fi in petromul de la vama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

Mai suntem cativa care ne intalnim la benzinaria de dupa calea ferata, la 8,30 - 9,00. Ne preluati si pe noi, va rugam!

 

La petromul ala vechi si plin de gropi? :grinbandit:

Ne vedem acolo :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cine este interesat de excursia la cascade pt maine (duminica) plecarea e la 9 la primul petrom pe dreapta dupa calea ferata (200m de la captul tramvaiului)

O ultima plimbare pana nu vine sfarsitu lumii.

Bafta!

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cine este interesat de excursia la cascade pt maine (duminica) plecarea e la 9 la primul petrom pe dreapta dupa calea ferata (200m de la captul tramvaiului)

O ultima plimbare pana nu vine sfarsitu lumii.

Bafta!

 

Eu m-as baga (poate cu inca cineva),... si eu am fost de doua ori la Veliko anul asta si as vrea sa mai vad si alte locuri, par interesante cascadele alea si nu sunt nici foarte departe..... vad ca vremea asta nu prea ne lasa, se cam anunta si maine ceva ploi dupa amiaza, daca ma hotarasc pana diseara dau un raspuns concret.

 

 

 

PS: n-as vrea sa ma prinda sfarsitul neplimbat :lol:

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...