Sari la conținut

Intrebare ulei


Postări Recomandate

am avut castrol exact de care zici tu in motor si l-am schimbat dupa cateva sute de km. si tine cont ca am un motor de pe vremea bunicului :)

nu imi placea deloc mersul motorului, agata la schimbat vitezele, o senzatie naspa overall.

 

am vazut ca peste tot e la super mega oferta, pe louis e la juma de pret, nu imi inspira incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie fata de ce a avut mobra inainte (motul zicea fostu proprietar) mi s-a parut ca la temperaturi mai mari motoru se aude ca merge mai rotund.La schimbat nu am observat nici o diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte bun uleiul si indicii de vascozitate pt mobra ta, asculta motorul dimineata la prima cheie si cind ajunge la temperatura de functionare.

 

terminati cu prostiile, daca-i uleiu la oferta trebuie sa fie neaparat prost....asta-i din ciclu CocaCola e mai buna in Jermania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand se incalzeste se aude bine.Pana ajunge pe le 70 de grade in ultima perioada se aude un zornait destul de încet.Sa scap de bac-admitere si am zis ca ma uit la ea sau o duc la un mecanic.

Sunt multumit deocamdata de ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coca Cola chiar e mi buna in Germania (ca inseamna ca sunt in vacanta :)) )

[offtopic]

Scuze de offtopic, dar orice produs global ca Coca-Cola, Pepsi, Danone, Snikers, chiar au gusturi diferite in diferse regiuni geografice, pentru ca inainte de lansare fac sondaje cu mostre pe esantioane foarte mari, pentru ca gusturile difera la oameni in functie de regiunea geografica (de exemplu in Anglia Cola/Fanta/Sprite sunt mai putin dulci decat in Romania).

 

Si faptul ca Coca-Cola e mai "buna" in Germania, inseamna ca e mai potrivita pentru gustul tau (continut diferit de cofeina, zahar, gaze, etc), si altuia poata s ai se para mai putin buna Cola din Germania si mai buna cea din China (unde se stie ca oamenii au alte gusuturi, macar din prisma faptului ca mananca tone de piper).

[/offtopic]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu placutul uleiului nu stiu ce sa zic. am avut motul 7100 si acum castrol power1 de vascozitati diferite. initial crdeam ca nu imi place cum schimba din cauza uleiului apoi am aflat. asa schimba ea si daca vreau sa nu mai faca asa numai schimb uleiul, schimb motocicleta!

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...