Sari la conținut

caut avocat pentru un accident moto


idulmeudemeseste
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator little wayne

/index.php?/topic/650347-avocati-pe-2-roti-pentru-cei-pe-2-roti/

 

Alina Dobre si Cristina Cechi. Au biroul la Universitate.

 

Sunt de o corectitudine extrema...le e lene sa raspunda la al doilea mail....sa nu contezi pe ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de o corectitudine extrema...le e lene sa raspunda la al doilea mail....sa nu contezi pe ei

 

Le cunosc personal... acu asta pentru unii inseamna ceva bun.... pentru altii inseamna ceva rau. fiecare e liber. Incearca sa iti folosesti vocea la telefon pe linga mail... nu musca, sint fete super OK.

 

Cit despre rezultate... eu azi am semnat hirtia cu asigurarile cu care m-am "luptat" de la finalul lui Mai anul curent. Ce au facut ele, avocatele motocicliste? Pai diferenta de la incadrarea mobrei la Mediu la Bine... vreo 30+ de milioane... eh... detalii nu? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Le cunosc personal... acu asta pentru unii inseamna ceva bun.... pentru altii inseamna ceva rau. fiecare e liber. Incearca sa iti folosesti vocea la telefon pe linga mail... nu musca, sint fete super OK.

 

Cit despre rezultate... eu azi am semnat hirtia cu asigurarile cu care m-am "luptat" de la finalul lui Mai anul curent. Ce au facut ele, avocatele motocicliste? Pai diferenta de la incadrarea mobrei la Mediu la Bine... vreo 30+ de milioane... eh... detalii nu? :friends:

 

Prima data am dat telefon,am stabilit ce si cum,ce poze sa trimit pe mail.Am trimis,dupa care s-a asternut linistea.Am spus sa imi spuna fara nici o problema daca poate sa ma ajute sau nu,nici pana acum(si a trecut o luna) nu am primit raspuns

Na mai intoxica lumea ca sunt avocate care ajuta motociclisti,din punctul experienta care am avut-o cu minunatele avocate motocicliste,se rezuma la.....nu au pic de bun simt frate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule... tu ai pierdut conexiunea cu ele... motivele pot fi cu circa. Ca sa nu existe dubii vorbim aici de Alina Dobre (Ally McBeal de pe forum) si Cristina Cechi (kitkat_2202 pe forum). Amindoua sint membre active Joia Moto, amindoua mentin legatura cu o gramada de insi din comunitatea moto fie face to face la mitinguri fie pe facebook sau la telefoane. Nu e vorba de niste... unele de am auzit eu. Da... eu am colaborat mult cu ele pe partea de avocatura (si cu firma etc) si mi-au rezolvat toate problemele si le-am recomandat si la altii (nu numai pe treaba de moto).

 

Asta e experienta mea... pe asta o spun. Ce vrei? sa zic ca tine pentru ca tu nu esti in stare sa suni la telefon (eventual insistent) si sa zici... am vorbit acu x zile despre... se mai rezolva? da? nu? ce mai trebuie?

 

Fara suparare... dar daca tu astepti sa ti se rezolve problemele asteptind un reply la un mail... e alegerea ta dar nu e demirare ca randamentul e slab si frustrarea mare... de unde si "judecatile" de tipul... "nu au bun simt".... wtf? Ce bun simt frate? Care e legatura? Tu ai auzit-o pe Ally cum vorbeste la intruniri? :grinbandit:

 

 

Si la final... evident ca esti liber sa iei recomandarea mea si sa o folosesti ca hirtie igienica... e o tara libera. Dar poti sa stai si sa te gindesti... daca si la urmatorii avocati tot asa astepti para malaiata... e vai si amar... ca la asigurari... te fac aia harcea parcea, asculta la mine ca eu am avut doua "intrevederi" si am vazut ce pot oamenii respectivi... i-am facut sah mat in amindoua ocaziile ca sint eu bun :P :P si am avut "legea" pregatita de mai sus amintitele de partea mea... dar erau oameni acolo la sigurari care scriau hirtiile dupa dictarea alora... nu era ceva vesel.

 

Asfalt uscat si bafta in a gasi un reprezentatn legal dar nu uita sa stai pe capul lui... ca sa nu te rataceasca printre "cazuri".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Am angajat o singura data un avocat(dupa ce l-am timis la plimbare pe primul),....sunatstabilit intalnire,vorbit face to face cu omu si rezolvat problema

Daca minunatelor avocate le e lene sa raspunda la un mail,eu de ce insist? daca isi trateaza potentiali clenti cu dosul,eu nu am de ce sa insint

 

Si sa,sunt prea frustrat pe oameni care nu au nici ce mai mica notiune de buns simt

 

Termenul de avocatul motociclistilor e mai mult decat grosolan in cazul de fata...sau daca nu fac parte din joia moto ,nu ma ajuta?.Sau ajuta numa grupul vostru..iar in cazul asta eu nu ma declar motociclist

 

Daca aceste doamne se considera avocatele motociclistilor,eu nu vreau sa fiu numit motociclist

 

Am vrut sa arat cea ce au facut ei pentru un motociclist....oricine poate sa creada cea ce doreste,daca cineva le tine partea..cade in penibil

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca esti prea agitat.

 

Eu iti mai repet odata si am incheiat tematica asta ca o ardem aiurea.

 

1. ai pierdut legatura cu ele din x motive (mail amestecat cu altele... la fel de importante) nu ai insistat cu telefoane etc.

2. ai tras concluzia ca asta inseamna "lipsa de bun simt". nush de unde dar e treaba ta. e la fel ca treaba cu "corectitudinea extrema ca nu raspund la un al doilea mail"... de unde pina unde... nush... again... treaba ta fiecare cu gindurile lui.

3. Si treaba care ma deranjeaza pe mine... Nu poti sa iti impui opinia ta cu povesti de genu: "Na mai intoxica lumea ca sunt avocate care ajuta motociclisti,din punctul experienta care am avut-o cu minunatele avocate". Tu ai avut o experienta... e treaba ta cum ai inteles-o gestionat-o... altu a avut alta experienta. Faptul ca eu spun despre experienta mea nu inseamna ca "intoxic lumea" pentru ca l-a fel s-ar putea spune si de ce tot spui tu aici. La fel si treaba cu "penibilul"...

 

 

Si cu asta eu am incheiat polemica cu tine. Sa fii tu sanatos... si sa aduci recomandari mai bune, ca daca sint mai multe alternative oamenii au de unde sa aleaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

@little wayne, probabil domnisoarele avocat nu suporta scuteristii, ceea ce e explicabil ;)

 

Proasta deductie nenea serloc,am spus ca am avut incident cu motorul

Imi pare rau pentru tine.... am si motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Scuze atunci ... prea erai scuterist convins din gasca orataniei malteze :bounce: :friends:

 

Mi-a placut si imi place sa fac caterinca de aia carora nu le plac scuterele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ti s-a raspuns la email, este evident ca nu a ajuns in ochii mei sau ai cristinei.

daca te interesa atat de mult sa iti rezolvi problema, nu stateai sa atarni de un email sau sa te plangi pe forum ca o virgina, ci puneai mana pe telefon si ne sunai, ca doar sunt pe site-ul noastre toate numerele de telefon - si vedeam ce si cum si te rezolvam, asa cum le-am rezolvat problemele tuturor care ne-au sunat.

asa ca, prietene, ma faci sa cred ca problema ta nu ardea sau ti s-a rupt si tie de ea.

data viitoare da un telefon si ai sa vezi ca se rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ti s-a raspuns la email, este evident ca nu a ajuns in ochii mei sau ai cristinei.

daca te interesa atat de mult sa iti rezolvi problema, nu stateai sa atarni de un email sau sa te plangi pe forum ca o virgina, ci puneai mana pe telefon si ne sunai, ca doar sunt pe site-ul noastre toate numerele de telefon - si vedeam ce si cum si te rezolvam, asa cum le-am rezolvat problemele tuturor care ne-au sunat.

asa ca, prietene, ma faci sa cred ca problema ta nu ardea sau ti s-a rupt si tie de ea.

data viitoare da un telefon si ai sa vezi ca se rezolva.

 

N-are minute ma ... suna-l tu si rezolva-i si problema gratis ...

Da-o in rahan de treaba ... bai little weenie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O conduita de "profesionist" face ca mailurile clientilor sa nu se "piarda" asa ... in neant.

In principiu pt. un avocat toti clientii ar trebui sa fie la fel de "importanti".

Nu stiu cum au decurs discutiile intre partile implicate, dar un avocat care se respecta si isi respecta clientii actuali sau potentiali, nu uita sa le raspunda la mailuri sau sa-i contacteze daca s-a stabilit initial un acord in sensul asta.

 

Prietene, legatura cu un avocat atunci cand ai ceva important de rezolvat se tine telefonic sau personal.

Ideea este ca nu a ajuns la noi mail-ul. Atunci cand trimiti un mail si vezi ca nu ti se raspunde in timpul pe care il apreciezi ca fiind rezonabil, pui mana pe telefon (sunt 4 numere pe site) si intrebi detalii, nu te apuci sa arunci cu noroi pe forumuri fara sa ai nici cea mai vaga idee despre cine vorbesti. Daca ne-ar fi sunat macar o singura data, s-ar fi stabilit altfel legatura.

 

Orice alt comentariu este de prisos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu ne dam mai catolici decit papa... pot fi o gramada de motive pentru care un mail nu ajunge la destinatar cu sau fara profesionism... mare sau mic. Iti zic asta pentru ca "eu sint de vina" de multe ori cind un client de al meu rateaza un mail de-al unui client de-al lui... Scosu de ochi si gasitul vinovatului e sport national... eu propun sa o lasam asa cum a cazut. :friends:

 

telifonu e main thing

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul ca deotologia profesionala/business la romani in 2011 este un fel de Harry Potter.

...iar chestia cu "ma cauta el, ca este interesul lui" .... :puke:

 

Spun asa, in principiu, nu vreau sa ma refer acum la cineva anume din acest topic, pentru ca nu le cunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

daca nu ti s-a raspuns la email, este evident ca nu a ajuns in ochii mei sau ai cristinei.

daca te interesa atat de mult sa iti rezolvi problema, nu stateai sa atarni de un email sau sa te plangi pe forum ca o virgina, ci puneai mana pe telefon si ne sunai, ca doar sunt pe site-ul noastre toate numerele de telefon - si vedeam ce si cum si te rezolvam, asa cum le-am rezolvat problemele tuturor care ne-au sunat.

asa ca, prietene, ma faci sa cred ca problema ta nu ardea sau ti s-a rupt si tie de ea.

data viitoare da un telefon si ai sa vezi ca se rezolva.

 

Mai sa fie

Am vorbit la telefon,ti-am trimis mail,ai raspuns la acel mail.Am dat replay cu ce am stabilit la telefon si in primul mail,dupa care ..pauza

Daca vorbesc/stabilesc ceva,nu imi place sa ma milogesc,daca voi nu aveti rspect pentru propria persoana,nu va astaptati sa ma limogesc eu la voi.

Nu m-am milogit si nici nu ma milogesc vreodata pe banii mei

 

 

Iarasi ma repet,de ce sa insist cand tie ti se rupa sa imi raspunzi la un amarat de mail? Nu vreau sa ma gandesc cu ma ajutai sa rezolv aceea problema cand tie ti-a fost lene sa raspunzi la un mail

 

Vorbesti de virginitate,esti vreo fata batrana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Noah,tu esti de vina ca ,,pierd'' ei mailuirile sau uita sa sune,e vina ta ca nu il stresezi cu telefoane si 20mailuri..poate poate...raspunde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca am vorbit la telefon dupa primul email si daca ai trimis al doilea mail si nu ti-am raspuns era clar ca ceva s-a intamplat cu mailul pe drum.

totul se rezolva cu un telefon/sms de confirmare.

nu era nevoie de atata dramatism.

comunicarea este totul si nu aveam eu de unde sa visez ce mailuri mi-a belit serverul.

interesul meu este sa rezolv clientul si sa-i iau banii, nu sa pierd bani.

cat despre virginitate, hai sa n-o dam in diverse ca iese urat si nu se cade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fereasca-va Sfintul sa ajungeti la mina avocatilor! Nu stiti in ce mafie sint bagati.Stiu zeci de cazuri ale amicilor tzepuiti de avocati in cazuri marunte.

Acest post al meu nu are legatura cu problema initiatorului, este doar o frustrare de-a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesul meu este sa rezolv clientul si sa-i iau banii, nu sa pierd bani.

cat despre virginitate, hai sa n-o dam in diverse ca iese urat si nu se cade.

 

Poate vine unu' cu "tanty,tanty.. ma rezolvi si pe mine?! " :crack:

 

PS: tare fata ! :peace:

 

PPs: Bafta in continuare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...