Sari la conținut

caut avocat pentru un accident moto


idulmeudemeseste
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca mai incearca motoristi care fac parada joia pe bulevard,nu or sa faca altceva decat sa arunce cu rahat intre ei,crezand ca de fapt ma disculpa pe mine

 

Nu cumva 'inculpa'?

 

In rest, topic de tip 'The Young & The Restless'. Nesfarsit ca intindere, monoton si cenusiu, dorindu-se dramatic dar plictisind prin lipsa de continut si lipsa de inspiratie a combatantilor. Daca e sa fie circus, macar sa aiba culoare, sa distreze putin poporul, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu poti sa vezi realitatea din caza amicitiei cu cele doua

Cine poate fii atat de retard sa nu priceapa ce am spus nici in al 12-lea ceas?....voi ati dat-o intoarsa aratand un mail de la alt user si m-ai strigat ene pe forum.Tot voi ati continuat sa alimentati o atititidine gresita din partea celor doua,incercand sa le disculpati..injurand-ma pe mine.Dar se pare ca adevarul a iesit la iveala in cele din urma iar numele meu tot sandulescu e

 

Tot insistati sa imi cer eu scuze,pentru ce? pentru ca am fost injurat si acuzat pe nedrept ca mint? iar voi ati mintit si nascocit scenarii idioate

 

Nervule mai bine inceraca putin contorsionism,ca sa te phooti singurel.Daca tot iti iubesti imaginea bolnava,care o ai despre tine..fi mandru de tine.Trageti-o singur

 

Totodata se pare ca uoameni de la joia moto si-au dat arama pe fata in topicul asta

 

Cum a spus si tarka,consider cazul inchis.Daca mai e rost de caterinca e ok,particip

Daca mai incearca motoristi care fac parada joia pe bulevard,nu or sa faca altceva decat sa arunce cu rahat intre ei,crezand ca de fapt ma disculpa pe mine

Teapa,v-ati inselat

 

Cred ca sunt retardat ... sorry :( iarta-ma ca respir langa tine si probabil iti consum oxigenul, si asa putin ...

Amicitia mea cu cele 2 domnisoare avocat, n-are nicio legatura cu interventiile mele si nu imi afecteaza obiectivitatea prea mult.

E normal sa inclin sa le cred pe ele, pentru ca le cunosc de mult timp, am mancat cu ele din aceeasi farfurie si am baut cu ele din acelasi pahar.

Tu ai venit pe un topic al unui om tintuit in ham cervical care cere un ajutor in ceea ce priveste un avocat ... si pe care nu-l cunosti ... cum de altfel nu le cunosti nici pe avocate, ca nu ti-ai miscat curu' pana in centru la Universitate sa stai de vorba ... si ai inceput sa arunci cu rahan ... ca tu, clientul de aur, n-ai fost contactat sa ti se suga ciorapu' de avocate, in urma unui telefon si a unui mail ...

Asa ca ... scoala-te colegule ... da-ti cu apa rece pe fatza, spala-te pe dinti, si dupaia poti sa cantaresti obiectivitatea mea in ceea ce priveste spoiala asta de rahat.

Cat despre contorsionism ... te-ai atacat aiurea ... poate ca m-am exprimat gresit, dar alea 3 puncte "..." pentru mine inseamna o pauza, si eventual schimbarea ideii.

Asadar fraza "Si acum, sa-l phootem in poponeata pe scenarist ... little weenie ... cazul expus de tine e acelasi cu cel al lui enos ?" poti s-o desparti cum vrei ... sau cum ti se sugereaza de catre altii :crack:

Nu intereseaza pe nimeni scuzele tale ... oricum sunt tardive si fara consistenta.

Cat despre actiunea unora de a face vizibil pe altii ... eu zic sa taci ... cum nici eu nu vorbesc despre mamica ta, fara s-o cunosc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum anticipam, micutul wayne nu-si cere nici scuze si nici nu poate dovedi nimic

 

Asteptam sa vedem daca EN.. vrea sa spuna ceva.

 

Domnu Delu ...ce mai faceti? :D

freaca duda la munca ... si ma plictisez groaznic ... de aici si activitatea mare pe forum :))

 

Domnul Delu este chemat la bara, in calitate de martor. :bounce:

 

P.S. Intre timp a disparut probe de la dosar, recte, 2 bucati print screen. :rusinica:

 

da intradevar ... il cheama Ionut Sandulescu!

mai mult nu pot sa confirm/infirm

 

 

defapt nici nu vreau sa ma implic prea mult - cunosc toate partile implicate si sustinatori de ambele parti :crack:

 

 

puteti sa ma considerati neutru precum Elvetia

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postul tau este plin de contradictii, nu ai cum, practic, sa fii bun amic cu cineva si sa fii in acelasi timp obiectiv. Plus ca nu respecta logica actiunii filmului.

Practic, remarca lui little a venit dupa ce starterul a intrebat de un avocat, Zaelu a facut recomandarea lui tinand cont de experienta buna avuta cu ele (eliminam treaba cu JM), dupa care apare little care spune ca totusi exista o problema de seriozitate din partea lor pentru ca el nu a avut o experinta buna, fiind tratat cu "indiferenta".Si de aici disjungerea cauzei, ca sa zic asa, din cauza lui little.

Am recitit iar primele lui posturi, pana sa-l tavaleasca lumea si omul s-a exprimat cum a stiu el, dar nu jignitor, a vazut forumul asta expresii mai grele.

Pana aici, ar putea fi unul dintre zecile de topicuri in care unul recomanda un service un mecanic sau o piesa de schimb. Ceea ce pentru unii este bun, pentru altii nu este si este dreptul lor sa aiba alta opinie, mai ales daca este probata si in practica.

Nu se poate sa nu remarcam, ca sarea si piperul topicului au pus-o chiar doamnele in cauza, care intr-un limbaj nepotrivit profesionalismului de care dau dovada, inteleg, zi de zi, fara sa verifice mai atent situatia, au inceput sa-l faca de ka.ka pe om aiurea,ironic cu bashini, PLM & stuff, lucru la care ati participat automat si voi, doar pentru ca le cunoasteti si participati impreuna la JM + prietenie + ce mai stiti voi, cand puteau foarte simplu sa zica ce va de genul "frate, ne pare rau, te-am scapat din vedere, avem treaba multa, da-ne un telefon si rezolvam".

Cazul in sine este bun, pentru cei care vor sa inteleaga ceva din el si poate reprezinta un exercitiu care va duce la o modificare de atitudine, devenind mai relaxata, o comunicare mai buna intre useri, mai ales respect si mai multa grija inainte de-a apasa pe taste.

Nu de alta, dar chiar s-a dus la vale rau forumul asta ca si calitate a nivelul dialogului, chiar si pentru cele mai banale subiecte. Nu mai poti scrie aproape nimic fara sa se ajunga la scandal.

Dar nu-i nimic...sunt cu ochii pe voi. :crack:

 

@ delu aka elvetianu': Da, mai ales credite in lei cu dobanda variabila. :crack:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alea's cele mai urate

 

si eu care ma gandeam sa fac credit prin prima casa ... :crack:

 

mai multe sanse am sa castig la loteria vizelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

 

Cat despre actiunea unora de a face vizibil pe altii ... eu zic sa taci ... cum nici eu nu vorbesc despre mamica ta, fara s-o cunosc ...

 

Am observat in posturile tale ca ai o inclinatie sa sari cu grura-n par

Dar no aduce in discutie pe mama,ia-ti halucinogenele si viseaza sau incep jignirile

 

Deci tu zici ca le-ai contactat pe avocate pt. o cu totul alta problema decit cea a lui enos, ai corespondat cu ele telefonic si pe mail si nu ti-au mai raspuns.

Pune te rog un print screen dupa folderul de "sent" din contul tau de email ca sa vada poporul ca intr-adevar le-ai trimis mail celor doua. Eu continui sa-ti acord credit pt. ca am vazut postul asta pus cu 20 de zile inainte sa apara topicul asta.

 

Promit ca incerc sa postez un print screen dupe ce reusesc sa fac invizibila adresa de mail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Cred ca ai inteles doar ce a vrut mushchiuletul tau. Am specificat ca "inclin sa le cred pe ele".

Nu e nicio contradictie, eu am atacat in mod obiectiv modul indolent si arogant de a-si face dreptate a domnului l.w.

Eu o sa ies din discutia asta, pentru ca analiza pe text pe care o faceti voi aici ... e demna de circ.

Parerea mea e ca lw e un indolent cu propria-i viata ...

 

Domnisoarele avocat, au in continuare clienti ... si-si traiesc viata bine-merci, singurul ciufulit in toata treaba asta, ramane tot pretenul tau lw ... care s-a multumit, pana la urma, cu plata amenzii, si care cu siguranta nu mai avea niciun chef sa se zbata pentru contestatie, si care la un calcul preliminar probabil si-a dat seama ca ar costa mai mult avocatul decat amenda lui de 2-3 cifre, ... dar astepta ca poate-poate il trage cineva de mana, eventual si gratis, sa-l scape de amenda.

Mai e ceva de comentat ? Eu am terminat aici.

 

:cheers:

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai inteles doar ce a vrut mushchiuletul tau. Am specificat ca "inclin sa le cred pe ele".

Mai e ceva de comentat ?

Eu am inteles ce era logic sa se inteleaga din poveste, nu ce am vrut eu.

Ar mai fi de comentat ca tu si ceilalti care le cunosc pe doamne v-ati inclinat cam mult in a le tine partea.

Ceea ce este bine, daca ai si dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...