Sari la conținut

Depasit D Un Ural Cu Atas...la Peste 100 Km/h


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Vineri in timp c plecam din Nurenberg spre Romania...p autostrada spre Pasau observ in spate la ceva distanta o motocicleta cu atas...il las sa se apropie shi...surpriza...un ural cu atas...il salut...ma saluta(yo cu conserva) dupa care ma depaseste(yo 100+kmh) shi s-a dus frate...nu mi-a venit sa cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era asemanator celui din poza...initial am zis ca-i nipru(tobe,forma) da atunci cand am vazut chiuloasele mi-am dat seama ca-i ural...crek d 750...nu nu avea mot d bmw...era acelasi motor(forma) k ala d p uralul lu' aleko

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri in timp c plecam din Nurenberg spre Romania...p autostrada spre Pasau observ in spate la ceva distanta o motocicleta cu atas...il las sa se apropie shi...surpriza...un ural cu atas...il salut...ma saluta(yo cu conserva) dupa care ma depaseste(yo 100+kmh) shi s-a dus frate...nu mi-a venit sa cred...

Tare faza... :angry:

Ca fapt divers, nu ca ar conta asta foarte mult...Banuiesc ca te-ai uitat la placuta de inmatriculare. Din ce tara era respectivul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur nu era tractat? :) ca in bancul ala cu trabantu :angry: cred ca se poate...mai ales ca nu erai in romania...aia, daca reconditioneaza, reconditioneaza...si au si bani sa intretina...asa ca, nu ma mira :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare faza... :ok:

Ca fapt divers, nu ca ar conta asta foarte mult...Banuiesc ca te-ai uitat la placuta de inmatriculare. Din ce tara era respectivul?

Era neamt(cred) din moment c avea nr d LAUF(Germania)...era simplu...fara mot d bmw...shi nu parea sa fie fortat sa mearga-n ritmul ala...doar daca era forjat...era pt scurt timp shi in cateva min treb sa il ajung...da...nu! mergea frate...C m-a mirat a fost faptul k are atas shi merge asa tare... :angry: Avea omu super echipament touring
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe siteul URAL la modelele cu atash top speedul e pe la 105 km/h

 

Eu de ce crezi caam specificat aspectul asta ciudat ? Din pacate nu cunosteam germana sa citim tot ce scrie acolo in specificatii si sa ne dam seama daca erau modificate radical si nici ei nu vorbeau engleza sau franceza :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci M61 al meu prinde acum cam 105km/h reali, probabil ca normal ar prinde 120, cu atas, dar rotile au ajuns in stare critica, ciclistica este foarte importanta, ca motorul trage...

Niprul cu atas atinge tot 120, dar la el exista riscul ca "evenimentul" sa fie sinonim cu o RK.

Nipru R80,R100 sunt Nipre modificate de diferiti mesteri de la ateliere cu motoare de BMW, nu sunt de fabrica, KMZ produce, MT11,MT16.

Intradevar, Uralul rezista mai usor la regim maxim, am un prieten, pe Urse, care merge cu Uralul de 650 in 130 constant, zeci de km, solo. Si motorul este in toate apele, l-am incercat, merge superb.

 

 

Uralele noi cu 40-45cp cu atas se lauda cu o viteza de croaziera de 60mph, adica cam 100+. Viteza maxima cu atas o banuiesc la 130-140.

La Uralul meu solo nu am reusit mai mult de 150 pe ceas, bine ca nici nu am abuzat, poate daca il lansam mai usor prindea mai mult. Oricum are ditamai carena si coburi...Constant merg 100-110.

Noi vin cu garantie 2 ani, si aia au si bani si mai ales pasiune sa le tina in stare cat mai buna. Fata de ce eram obisnuiti motoarele sunt mai frumos lucrate, ambielaj mai bun, sa vezi chiulasele, nu vibreaza, alternator calumea, aprindere electronica, practic inghit zeci de mii de km pe an cu o intretinere decenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut o experienta cu top speed 125 (in fine se clantzanea acu intre 120 si 130) si eram cu atasu'.. pacat ca nu a durat decat.. cateva secunde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O reclama incompleta, daca nu mincinoasa.

Fabrica recomanda ca mersul la 100km/h sa nu depaseasca 3 minute. Evident fabrica se refera la mersul cu atas, caci pt asta e Niprul :angry:

post-4291-1161620779_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...