Sari la conținut

Husqvarna Huligan Supermoto


E.Z.rider
 Share

supermoto au ba  

33 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Poate nu-i un supermoto, da' nici un naked nu-i.

Motorul si cadrul sunt de la F800GS dar puterea cica va trece de 100 CP iar greutatea va fi de 175 kg la gol.

post-999-0-34936900-1309638190_thumb.jpg

 

aaa... link pentru detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E nakedbike/allrounder . Nu are nici o legatura cu supermoto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe site-ul oficial este incadrata la "Street" nu la "Supermoto".

 

Prea mult bling pentru supermoto oricum.

ca dimensiuni si ciclistica se inscrie mai mult in linie cu Ducati Hypermotardsi Aprilia Dorsodurodecat cu Triumph street triplesau suzuki GSR750

 

supermoto de competitie clar nu e... si nu la aala ma refeream ci la supermoto de strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Cine zice nu sa defineasca SUPERMOTO in acceptia lui.

 

DPMDV, un SM este o motocicleta stradala inalta dar subtire, cu suspensii lungi si tari (comparativ cu un naked - prin asta intelegand un FZ6N sa zicem), manevrabilitate excelenta si pozitie in sa aproape verticala (practic pozitie de enduro).

 

Poate nu e perfecta definita de mai sus (m-am gandit pe loc ce inteleg prin Supermoto), insa e un inceput solid.

 

Si da, la origine supermoto era ceva de competitie. Ok, atunci huliganu asta e Supermoto Replica (SMR?).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Salut baieti,

 

Am facut azi un test cu Husqvarna Nuda 900.

Prima impresie a fost ca este defapt un BMW G 650 X MOTO cu mai multa putere. Am avut pe mana un G 650 X MOTO cand am avut o problema cu R 1200 R-ul. Ca pozitie & reactii in mers/ciclistica in opinia mea cele 2 motociclete sunt 90 % indentice.

 

Mi-a placut toba originala( am crezut ca este Akrapovic ) in varianta normala se aude............BESTIAL.......

De asemnea m-a bucurat lipsa ABS-ului sau a altor mizeriii de acest gen. Este o motocicleta sincera si naturala, care iti permite sa te ridici pe o roata indiferent ca e fata sau spate, fara prea mari probleme. Totusi necesita putina atentie ca nu e usoara ca un 450 .

 

Pozitia mi s-a parut cam in fata dar nu ma pot plange ca m-a deranjat sau jenat ceva anume cat timp m-am plimbat cu ea. Oricum e clar ca de touring nu este. Vibratii exista dar deloc deranjante.

 

Aici e vorba de un nakedbike cu o pozitie de SM. O motocicleta foarte frumoasa si agresiva in design. Personal puterea ei nu mi se pare WOW e OK, trage ca R 1200 R-ul in 1-a dar dupa aceea se desumfla incet incet 2-a 3-a 4-a.

De ridicat se ridica pe o roata ( eu nu sunt adeptul ridicatului din ambreiaj ) cu 1-a relativ usor , cu 2-a eu nu am reusit defapt nici nu am insistat, am incercat am vazut ca nu e fericita si am zis bine atunci hai din nou cu 1-a, am reusit sa schimb 2-a de 2ori ridicata fiind.

Este o motocicleta pure for fun, care nu te omoara dpv al puterii dar care trebuie respectata.

Eu unul nu mi-as lua o NUDA 900 pentru ca am deja SMR -ul care chiar imi da fiori, dar sunt sigur ca daca nu as avea 450-ul o Husqvarna Nuda m-ar face fericit.

 

Cilistica ei este stabila ca la nakedbike-uri dar necesita un pilotaj exclusiv SM, impus in primul rand de pozitia in sa. Se subintelege ca este agila...........

Garda la sol este mai mult decat sufiecient pentru o motocicleta de oras sau un eventual SM inchipuit, urci si cobori borduri linistit . Stau si ma gandesc la aceasta Husqvarna Nuda 900 si o compar cu motocicleta lui Christian Pfiefer, cred ca de aici s-au inspirat cei la de BMW cand au facut-o.

Hai sa o si critic putin: Protectia la vant este 0. E motocicleta pentru maxim 120km/, pentru multe viraje sau slalom printre masini si pentru mers pe 1 roata.

 

Genul de motocicleta pe care te bufneste rasul.

 

Uite si 3 poze :cheers:

post-16670-0-26523500-1336682918_thumb.jpg

post-16670-0-23430600-1336682931_thumb.jpg

post-16670-0-71668000-1336682940_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place, dar nu prea :D

 

e la test drive in baneasa?

 

Da te asteapta :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...