Sari la conținut

Postări Recomandate

Am vazut pareri diferite despre Kaore Motors..bune si rele..recent mi-am reconditionat BIG-ul acolo si sunt f multumit de treaba facut de japonez..nu am facut niste poze prea reusite dar cred ca se va vedea diferenta

A durat ceva dar a meritat..ca sa nu mai zic ca se poate achita si in rate

Chiar imi pare rau ca trebuie sa-l dau,dupa ce am vazut cum arata..dar am achizitionat de curand o Yamaha diversion mult mai potrivita pt statura mea

Am postat acest topic pt cei interesari de un service de calitate..il recomand

post-61835-0-88886200-1309691904_thumb.jpg

post-61835-0-83027300-1309691989_thumb.jpg

post-61835-0-17478500-1309692001_thumb.jpg

post-61835-0-46562700-1309692016_thumb.jpg

post-61835-0-29497800-1309692025_thumb.jpg

post-61835-0-59808500-1309692036_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar imi pare rau ca trebuie sa-l dau,dupa ce am vazut cum arata..dar am achizitionat de

Ti-ai batut joc de mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semnalele alea spate au bratul de prindere dintr-un cauciuc f moale, asa ca in principiu stau cum vrea mujchiul lor. am aceleasi zdranganele pe djebel, da o fo ok la 30 ron setu. io o sa le rigidizez cu niscai izolir band de jur imprejur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer...culoarea aia parca nu e de pe pamant. E "naspa" tare frate. Ai noroc ca nu te ia la palme, dar fii atent sa nu iti faca o tranta drept rasplata pt felul cum te-ai purtat cu ea !!!!

 

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/79646-reconditionare-suzuki-dr-650-rs/

 

baga un ochi aici, sa vezi ce inseamna o reconditionare. Ma rog cum am stiut eu mai bine. Vezi putin diferenta !

Editat de irinel2006
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:eek: mda nici asta nu e reconditionare, sa dai cu vopsea peste prinderile de la ghidon, juguri, capacele de la telescoape, scarite, amortizor, butucul de la contact, asta numesti tu reconditionare :crack: ?

puteai sa dai cu vopsea peste mobra fara s-o desfaci ca tot acolo ajungeai, vopseai frumos si farul, ca sa nu mai orbesti participantii la trafic, dadeai un pic si pe cauciucuri ca sa nu innegresti asfaltu, n-as face asta nici la o tricicleta in puii mei.

hai pa ca m-a luat greata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: mda nici asta nu e reconditionare, sa dai cu vopsea peste prinderile de la ghidon, juguri, capacele de la telescoape, scarite, amortizor, butucul de la contact, asta numesti tu reconditionare :crack: ?

puteai sa dai cu vopsea peste mobra fara s-o desfaci ca tot acolo ajungeai, vopseai frumos si farul, ca sa nu mai orbesti participantii la trafic, dadeai un pic si pe cauciucuri ca sa nu innegresti asfaltu, n-as face asta nici la o tricicleta in puii mei.

hai pa ca m-a luat greata !

 

eu pun pariu ca habar nu ai unde sunt situate sigurantele la trotineta ta, dar iti place sa te dai interesant. Ai facut asa ceva vreodata ? Nu , iti zic eu, pentru ca din astia ca tine intalnim la tot pasul. Ce ai facut tu cu mana ta in viata asta....iti spun eu .. Reconditionarea nu inseamna doar vopsea peste tot, cum e in viziunea ta, implica mai multe kestii, cum ar fi: imbunatatirea pieselor, schimbarea celor uzate, etc. De fapt ce rost are sa iti mai explic ca tie ti-a venit greata cand ti-ai citit postarea... e de inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pun pariu ca habar nu ai unde sunt situate sigurantele la trotineta ta, dar iti place sa te dai interesant. Ai facut asa ceva vreodata ? Nu , iti zic eu, pentru ca din astia ca tine intalnim la tot pasul. Ce ai facut tu cu mana ta in viata asta....iti spun eu .. Reconditionarea nu inseamna doar vopsea peste tot, cum e in viziunea ta, implica mai multe kestii, cum ar fi: imbunatatirea pieselor, schimbarea celor uzate, etc. De fapt ce rost are sa iti mai explic ca tie ti-a venit greata cand ti-ai citit postarea... e de inteles.

 

hai sa punem pariu, da am facut asta la motoreta din dotare, am luat fiecare spita la mana, fiecare ac de la rulmentii de la prolink si multe altele, dar sa vopsesc cadru fara sa dau jos juguri si telescoape sau contactul sau prinderile de la ghidon, cum plm sa vopsesti cu tot cu suruburi, acu pe bune, esi penal,asta n-o sa fac vreodata aici ai dreptate :moron:

 

si hai ca mai am o intrebare, ca acu am vazut, ai pe gard in spate ghidonu, raspunde-mi cat se poate de sincer te rog, DE CE L-AI MAI DAT JOS ? :crack:

 

nu sunt genul care sa ma bag aiurea in seama pe forumu asta, se poate vedea la numaru de posturi, dar cand ii spui altului ca si-a batut joc si te mai umfli si ii mai spui si cu atata inceredere '' ete aci cum se face reconditionare'' ma astept sa vad ceva pur si simplu facut cu simt, nu neeaparat cu gust ca asta nu se discuta, dar sa vad cabluri vopsite e prea de tot :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa punem pariu, da am facut asta la motoreta din dotare, am luat fiecare spita la mana, fiecare ac de la rulmentii de la prolink si multe altele, dar sa vopsesc cadru fara sa dau jos juguri si telescoape sau contactul sau prinderile de la ghidon, cum plm sa vopsesti cu tot cu suruburi, acu pe bune, esi penal,asta n-o sa fac vreodata aici ai dreptate :moron:

 

si hai ca mai am o intrebare, ca acu am vazut, ai pe gard in spate ghidonu, raspunde-mi cat se poate de sincer te rog, DE CE L-AI MAI DAT JOS ? :crack:

 

nu sunt genul care sa ma bag aiurea in seama pe forumu asta, se poate vedea la numaru de posturi, dar cand ii spui altului ca si-a batut joc si te mai umfli si ii mai spui si cu atata inceredere '' ete aci cum se face reconditionare'' ma astept sa vad ceva pur si simplu facut cu simt, nu neeaparat cu gust ca asta nu se discuta, dar sa vad cabluri vopsite e prea de tot :disappointed:

 

 

pt cultura ta generala te anunt ca acel contact vine capsat la dr., nu se poate da jos. Nu vad legatura de ce as da jos telescopele pe fata ca sa vopsesc, sincer. Ele au fost protejate si la urma curatate. Cabluri vopsire, de ce cabluri vorbesti frate, ala de la contact ? ala iti sare tie in ochi ? Sincer esti prea aspru cu tine si te pedepsesti groaznic uitandu-te peste ceea ce am facut. Te sfatuiesc sa faci un mic regim. Probabil de acolo si greatza care tot persista. Cu stima.

Editat de irinel2006
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...