Sari la conținut

Elena Miscodan


Postări Recomandate

Sunt unii, daca vad o fata pe motor deja e regina, daca a mers mai mult de 200km deja e EROINA, Ecaterina Teodoroiu.. l-a lasat masca :D

 

Poate chiar e dentista fata, nah... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt unii, daca vad o fata pe motor deja e regina, daca a mers mai mult de 200km deja e EROINA, Ecaterina Teodoroiu.. l-a lasat masca :D

 

Poate chiar e dentista fata, nah... :D

 

omule, nu vreau sa ma cert aici cu nimeni.

am fost destul de clar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

VREAM SA VAD SI EU pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee[/size]

A gasit si el un blog pe net si l-a trantit aici.. ce voiai sa vezi? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

galusca? :rusinica: ce vrei bre daca am ramas impresionat de fata si tu nu... sa nu mai fiu impresionat? dai click pe link si vezi poze cate vrei.

 

a fost in excursie/calatorie pe himalaya?

are poze?

e motociclista?

 

 

se incadeaza fix aici... :s4370:

 

Oricine poate fi erou, chiar si ianachim :bike-037:

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost unu' de la Long Way Round care a inceput pe BMW si a terminat pe IJ; ma rog, a fost de show, pentru ca oamenii aveau logistica si echipa in spate, puteau sa le parasuteze inca un BMW. La genul asta de escapade mediatice ma refeream, nu la colegi forumisti care isi cumpara motociclete si le folosesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te receptionez clar, ce-o sa faci, ma bati.. ? :grinbandit:

Nu pricep ce zici, nu esti coerent deloc.. :rolleyes:

 

chiar ai o problema de a "receptiona" si cele mai simple lucruri, dupa cum vad!

important ca ai si ajuns la bataie... ii fi fugit tu din romania, dar tot roman adevarat esti. bravo!

arata-ti muschii, spune-ne cit de puternic esti, spun-ne pe citi ai batut, caftit, impresioneaza, nu sta!

 

mai esti si in grupul de moderatori. vai s'amar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevaru' e ca nu e mare filosofie sa fii fata si sa mergi cu motoreta. baieti, multumesc ca ati facut asta clar. nu am pretins niciodata ca sunt motociclista. peste tot scrie "motociclist".

 

e mare filosofie sa te abtii de la a lua totul personal si a te da exemplu cand contrazici. e mare filosofie sa realizezi ca se poate si mai mult decat faci tu, si sa incerci sa te pui in "cauciucurile ceiluilalt". mare filosofie sa nu respingi ideea de altfel doar pentru ca nu e ceea ce ai face tu.

 

 

e mare filosofie sa iti vezi de viata si sa nu le dai altora peste nas gratuit. e mare filosofie sa citesti toata fraza si sa intelegi mesajul din ea, si chiar un pic mai mult. e mare filosofie sa pleci unde ai visat sa ajungi, chiar si singur, pentru ca asta-ti doresti cu adevarat. e mare folosofie sa vorbesti despre asta numai si numai pentru a-i incuraja si pe altii sa o faca.

 

e mare filosofie sa nu fii motociclist doar pentru ca ai benve.

 

 

Multumesc celor care incearca sa ma ajute sa imi gasesc trotineta. nu am experienta decat pe SV, royal enfield si BMW gs 650. stiu ca se poate mai bine pentru ce vreau.

Pentru a nu mai polua topicul si asa distrus de orgolii personale, ii rog pe cei care vor sa ma ajute sa imi dea PM.

 

Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Poate chiar e dentista fata, nah... :D

 

E chiar mai mult decat atat. Poate sa-ti umble cu bisturiul prin creier :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumesc celor care incearca sa ma ajute sa imi gasesc trotineta. nu am experienta decat pe SV, royal enfield si BMW gs 650. stiu ca se poate mai bine pentru ce vreau.

Pentru a nu mai polua topicul si asa distrus de orgolii personale, ii rog pe cei care vor sa ma ajute sa imi dea PM.

 

Salutari!

 

Iti recomand Honda Africa Twin sau Honda Transalp650, daca Africa ti se pare mare/scumpa. Ia in calcul sfatul meu.

 

chiar ai o problema de a "receptiona" si cele mai simple lucruri, dupa cum vad!

important ca ai si ajuns la bataie... ii fi fugit tu din romania, dar tot roman adevarat esti. bravo!

arata-ti muschii, spune-ne cit de puternic esti, spun-ne pe citi ai batut, caftit, impresioneaza, nu sta!

 

mai esti si in grupul de moderatori. vai s'amar.

:grinbandit: Taci ma galusca si mergi la cautat bloguri pe net..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E chiar mai mult decat atat. Poate sa-ti umble cu bisturiul prin creier :smoke:

 

Da, da' important e sa aiba pacientul in ce sa-i umble don'soara doctor! :lol:

Unii de p-aci vor neaparat s-arate ca au cap doar ca sa nu-i ploua in gat si ca sa aiba pe ce sa-si puna casca.

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xt660z sau gs650 dakkar. africa twin e f mare pt o femeie, transalp e mai touring, de asemenea cam grea si rigida, suspensia relativ scurta. ma rog, trebuie o motoreta nici prea veche nici prea noua, model comun, sa nu ridice dificultati tehnice la depanare. cred ca primele doua corespund. nu stiu eu ce as alege, cred ca totusi yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu te sfatuiesc sa te gandesti si la siguranta, orice motor nou sau aratos atrage belele... Sub aspectul unui motor jalnic poate sa zaca un motor 2011 :grinbandit:

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xt660z sau gs650 dakkar. africa twin e f mare pt o femeie, transalp e mai touring, de asemenea cam grea si rigida, suspensia relativ scurta. ma rog, trebuie o motoreta nici prea veche nici prea noua, model comun, sa nu ridice dificultati tehnice la depanare. cred ca primele doua corespund. nu stiu eu ce as alege, cred ca totusi yamaha.

Am fost pana acum la 2 intruniri internationale Transalp, si dintre posesori, 30% sunt femei. Transalp e buna de calatorit, nu cere nimic special, nu se strica des nici daca e brutalizata, duce oricat si orice, dar nu f repede.

In rest, nu stiu ce motorete ar fi potrivite pt calatorii lungi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xt660z sau gs650 dakkar. africa twin e f mare pt o femeie, ...

nimic niciodata nu e prea mare pentru o femeie =))

 

glumesc, bineinteles. o sa ma gandesc la toate variantele si va mai intreb pe parcurs. momentan se prefigureaza o perioada lunga fara concediu. :) nu ma grabesc.

 

Va pup!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

belbody: am avut transalp, o cunosc f bine. motorul e f bun dar lenes, fierul cam mare si cam greu, ambreiajul f slab, se duce repede, asta e o problema la drum lung.

Transalpul tre sa faca peste 100.000km ca sa se duca ambreiajul... si nici atunci.

 

nimic niciodata nu e prea mare pentru o femeie =))

 

glumesc, bineinteles. o sa ma gandesc la toate variantele si va mai intreb pe parcurs. momentan se prefigureaza o perioada lunga fara concediu. :) nu ma grabesc.

 

Va pup!

 

Ia-ti ce-ti place!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

172. 56 kg

 

Pentru mine, cea mai buna motocicleta e cea pe care o poti stapani in totalitate. Sa nu ti se para grea, sa ajungi bine cu picioarele la pamant, sa o poti ridica singura, sa o poti manevra pe loc singura (calare sau pe langa, cu bagaje sau fara) si sa poti stapani motocicleta si pe drumuri mai grele fara asfalt.

Monocilindrul f650gs cred ca e motocicleta foarte potrivita pentru tine. Parca spuneai ca ai mers sau ai avut asa ceva. Atunci trebuie sa stii ca este destul de usoara si de joasa, merge acceptabil la touring si foarte bine pe drumuri proaste. Chiar daca practic este aproape aceeasi motocicleta, Dakarul cred ca e prea inalt pentru tine si aceeasi chestie as spune-o si despre noua Tenere. La fel si Transalpul mi se pare destul de mare pentru tine.

Cumpara-ti o motocicleta care sa te faca sa te simti bine, relaxata. O motocicleta cu care sa stii ca poti iesi fara ajutor din aproape toate situatiile. Nu cred ca faci mai mult cu un motor greu si puternic, dimpotriva. Eventual ajungi mai repede, dar nu mai departe.

Stabileste-ti prioritatile si nevoile cu maturitate. Fii constienta de ceea ce poti face cu fizicul si priceperea ta si alege motocicleta care sa-ti vina ca o manusa, nici mai mare, nici mai mica.

 

Succes.

 

ps- Uite aici o colega forumista: /index.php?/topic/257256-samarkand-2008-reloaded/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...