Sari la conținut

Iar. Rs50 Cu Mazda.


Lt. Navarro
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Repet si eu: NU, nu e reverse. Dar intr-adevar prietenii accidentatilor mi s-au parut cunoscuti de undeva si pare-mi-se mi s-a parut bine.

Gabi intr-adevar il cheama pe pilot (am retinut aseara cand cerea detalii politisul care analiza accidentul - unul din ei); numele de familie... nu mi-l amintesc si nu stiu daca ar avea rost orcum sa-l zic. E de ajuns sa intri in ceva cu 40 la ora si sa faci muci motorul. Altele la viteze mai mari scapa mai intregi-depinde...

Casca intr-adevar unuia din ei i-a sarit de pe cap, am auzit la fatza locului.

ATENTIE!!!!!! O CASCA NU O IEI PE CAP NU CA SA NU TE OPREASCA POLITIA SA-TI DEA AMENDA, O IEI PENTRU TINE SI VIATZA TA!!!

Daca nu o prinzi bine si nu strangi cureaua, sau daca e prea mare e ca si cum ai f**e o cu.rva cu un prezervativ gaurit. Te joci cu viatza ta si nu merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

cum sa fie reverse? el nu a postat? :|

 

era gluma ma cu reverse :angry:

iar pt gaby ca asa am inteles ca il cheama ..insanatosire grabnica :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca unu .........Care mai urmezi ???????????

 

Sanatate maxima.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calm copii ca eu sunt viu , motorul cu b59LOL nu`l mai am...am doar numaru,il tin pe noptiera :hug:

 

Maine o sa mai vb cu gabi sa vad cum se mai simte,oricum e in afara oricarui pericol si el si pasagerul..sa vedem cat dureaza recuperarea :P ...

 

 

vb cuiva " ne omoara astia de mici..." :crack:

 

si mai spunea cineva dupa "va omorati singuri la cum conduceti ..." :( :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Gabi......starea lui este OK......prima data cand l-am sunat nu a raspuns si dupa a ceea am incercat iar si mi-a raspuns.......tocmai lesinase :hug: , cum sa spus mana si piciorul in ghips..si fractura nazala....pasagerul se pare ca este mai grav.....are o taietura la cap deoarece a cazut in cap. Amandoi au fost externati in aceeasi zi .

Motorul la bagat dauna totala :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca au putut fi externati asa repede... banuiesc ca nu e chiar asa grav. Sper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare:

RS-ul asta de 50 cmc era delimitat ? Daca da, cu ce viteza circula. Daca nu era delimitat + kit pe el de putere, intrebarea de viteza ramane. Pt ca din ce am vazut seara la fata locului si din pozele astea...

 

De asemenea, sunt curios cum de au SARIT castile din cap. :hug:

 

Sanatate pushtilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curiozitate- Ai fost la locul accidentului, Thomas?

Eniuei. Nu stiu cum a ajuns asa.. daca am putea afla ce zice vreun martor care a vazut live faza... orcum... daca n-avea nici o urma de frana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asemenea, sunt curios cum de au SARIT castile din cap. :hug:

 

Nu stiu daca e cazul aici de fata, dar la a mea am observat ca aluneca de la catarama chinga si se slabea in timp (max o sapt, doua) de o puteam trece peste barbie. O fi de vina faptul ca e mai ieftina (Probiker) sau o fi de vina materialul chingii, sau poate chiar sistemul de prindere, nu stiu. Am impresia ca o chestie asemanatoare am observat si in pozele ce au fost scoase de la accidentul de la Movilita, dar nu bag mana in foc (era o poza cu casca ce sarise din cap si nu avea catarama pe chinga, din cate am observat). Chiar poza aia mi-a dat de gandit si m-a determinat sa caut o varianta sa imi asigur mai bine chinga (de atunci o verific zilnic). Oricum, eu am mai petrecut inca o data chinga prin catarama si acuma nu mai aluneca.

 

Insanatosire grabnica celor 2 accidentati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe la locul accidentului, aproape imediat dupa plecarea salvarii catre Municipal. Acolo l-am vazut si pe navaro, apoi au venit mai multe mobre sa se uite. vestea s-a dus repede, si la un moment dat erau peste 10. Masina era mazda cu nr. de leasing, soferul un tip pe la vreo 35-38 ani, si avea si o doamna cu el in masina. soferul a zis ca mobristii veneau foarte tare si nu i-a vazut decat prea tarziu, un martor (sofer si el, cel care a avut grija de copii pana a sosit salvarea) a zis ca au plecat pe langa el cu mare viteza apoi i-a ajuns din urma si deja erau pe jos, un taximetrist a zis ca mabristii faceau intrecere.

Ideea ca nu era absolut deloc urma de frana, impactul a fost din plina viteza, ceea ce duce la ideea ca fie copilul s-a pierdut, fie a incercat sa evite dar n-a putut, fie ca n-a mai avut timp.

Clar e ca Mazda a iesit cu spatele de pe banda 1 (unde erau multe masini parcate oblic), cu intentia de a parca tocmai pe banda 4, sau asa ceva. Impactul a avut loc cu spatele auto pe banda 3, si botul masinii pe banda 2. mobra la impact s-a rotit in aer, ajungand apoi invers, cu roata din spate pe aripa masinii si roata fata pe jos. Mobra a fost ridicata de niste tineri care au zis ca sunt de la o firma de motociclete si au incarcat-o intr-un pick-up de teren, ajutand toti mobristii din zona.

tare nasol cu limitarile astea, nimeni nu le mai are.

mobra nu era inscrisa, fiind declarata moped !!!!!!!!!

gasca de copii era vezibil bulversata, pareau chiar minori, si aveau o preoblema majora: mama, sa vezi ce ne face acum tatal lui........(nu mai stiu numele), ne omoara.

Cred ca ceva concurs a fost, ca prea zic toti la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe la locul accidentului, aproape imediat dupa plecarea salvarii catre Municipal. Acolo l-am vazut si pe navaro, apoi au venit mai multe mobre sa se uite. vestea s-a dus repede, si la un moment dat erau peste 10. Masina era mazda cu nr. de leasing, soferul un tip pe la vreo 35-38 ani, si avea si o doamna cu el in masina. soferul a zis ca mobristii veneau foarte tare si nu i-a vazut decat prea tarziu, un martor (sofer si el, cel care a avut grija de copii pana a sosit salvarea) a zis ca au plecat pe langa el cu mare viteza apoi i-a ajuns din urma si deja erau pe jos, un taximetrist a zis ca mabristii faceau intrecere.

Ideea ca nu era absolut deloc urma de frana, impactul a fost din plina viteza, ceea ce duce la ideea ca fie copilul s-a pierdut, fie a incercat sa evite dar n-a putut, fie ca n-a mai avut timp.

Clar e ca Mazda a iesit cu spatele de pe banda 1 (unde erau multe masini parcate oblic), cu intentia de a parca tocmai pe banda 4, sau asa ceva. Impactul a avut loc cu spatele auto pe banda 3, si botul masinii pe banda 2. mobra la impact s-a rotit in aer, ajungand apoi invers, cu roata din spate pe aripa masinii si roata fata pe jos. Mobra a fost ridicata de niste tineri care au zis ca sunt de la o firma de motociclete si au incarcat-o intr-un pick-up de teren, ajutand toti mobristii din zona.

tare nasol cu limitarile astea, nimeni nu le mai are.

mobra nu era inscrisa, fiind declarata moped !!!!!!!!!

gasca de copii era vezibil bulversata, pareau chiar minori, si aveau o preoblema majora: mama, sa vezi ce ne face acum tatal lui........(nu mai stiu numele), ne omoara.

Cred ca ceva concurs a fost, ca prea zic toti la fel.

Eu am vb cu baiatul cu motorul si mi-a spus ca la un momendat soferul cu mazda a oprit pe loc si a zis ca il evita ,dupa care a plecat foarte repede zicand ca trece inaintea lui pe partea cealalta.

Tu ce viteza crezi ca poate atinge un rs50 cu pasager ??

Pai tu ce crezi ca taicasu acum ar trebui sa il felicite nu??

Si acum dupa tine.........faci concurs cu pasager??

 

Deci pana la urma se pare ca din cauza vitezei si lipsei de experienta s-a intamplat accidentul...

Selectie naturala.

Baiatul avea ceva Km pe motor. si chiar mergea bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa tin partea nimanui dar intrecere... putin probabil. Am mers pasager si eu pe mobre mai capabile, si in grup. Se pleca tare de la semafor, dar de intrecere... nici vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...