Sari la conținut

Iar. Rs50 Cu Mazda.


Lt. Navarro
 Share

Postări Recomandate

Din pacate, iar dau o veste rea. Al doilea accident moto pe care-l vad in 24 de h. Pe stirbei voda, (strada cu sens unic) langa intrarea in cismigiu, un ... cu o mazda (sau toyota-neimportant) iese cu spatele din parcare de pe dreapta, parcare unde masinile vin _|_ pe drum arproape, pana pe banda 3 din 4 (4 fiind ocupata de masini oprite) cu gandul "sa o parcheze pe partea ailalta" - ziceau martorii. In aripa state a intrat Rs50-ul argintiu fara vreo urma de franare . Cred ca incercat sa evite. Cei doi de pe motor sunt in stare desul de grava am inteles, ambulanta nu mai era acolo cand am ajuns. O casca am inteles ca i-a sarit din cap unuia din ei. Era ceva sange pe jos.. :) nu stiu sa zic cam cat). Un alt om (nu stiu - cred ca pieton sau "conservar", poate intra pe forum), spunea ca s-a ocupat de ei si a vorbit cu politia.

 

Masina avea aripa infundata (aripa dreapta spate) si luneta sparta, si o un "santz" pe partea din spate a acoperisului. A facut cineva poze cred, nu stiu ce treaba are cu moto/forum. Probabil vor da si la tv. Motocicleta era cu spatele la masina si busita bine. Fatza, carene.. doar niste bucati de carena mai atarnau de cadru. :angry:

E praf. Rezervor spart cred. Era si ceva benzina si ceva ulei pe jos.

 

"Ocupantii" motorului au fost dusi la Municipal. Mai erau doi baieti cu ei cu rs-uri. Nu stiu cine mai era cu ei. Au aparut mai multe motoare p-acolo dup-aia. Cred ca sunt din cei care posteaza mai mult pe la "clasa 125". Imi pareau cunoscuti (ceai care erau ok, pretenii lor adica) in vedere de pe la arc.

 

Sunt inca... bulversat. Atat ce am scris aici, e ce am vazut, observat, dedus eu. Daca ma insel asupra vreunui aspect, nu dati cu pietre...

 

Ma rog doar ca cei doi (nu cred ca-i cunosc) sa se faca bine. :ok:

 

Edit... nu va ganditi ca pe un motor mai mic ca putere si cc sunteti in siguranta. Se poate intampla oricui oricum... Mi-a cam si pierit cheful de moto dupa ce am vazut si urmarile accidentului de aseara... nu la fel de grav totusi.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Conservaru e clar vinovat...totusi am vazut shi zmei care profitand d bulversarea legislativa d anu' asta s-au plimbat shi cu rs50 shi cu rs125 cu acte d moped...shi culmea e ca le-a mers...nu-i cunosc p cei implicati asa k nu pot spune dekat insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locuiesc la o strada de locul accidentului, acum realizez, am aflat si eu azi cand m-am intalnit cu lt navaro in jack :angry:

 

ciudat este faptul ca eu am auzit azi toata ziua cum bazaia un moped sau paote erau ei, pe strada la mine, dadea ture si il ambalau destul de tare :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu ca patrik avea un rs50 gri din 2002 pe care l-a vandut acum cateva zile, deci e posibil ca propietarul sa fi fost incepator, nu stiu insa sigur daca este vb despre acel rs50, cand intra pe mess o sa-i zic sa-l sune pe tip sa vada daca despre el este vorba in caz ca nu afla altcineva detalii mai rapid despre victime

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat din pacate ca soferul este un bun prieten de al meu,acesta are mana rupta si ceva zgarieturi iar motorul este praf , probabil dauna totala ...cu pasagerul nu stiu exact ce este dar am inteles ca nu e in pericol si ca se simte bine ...Insanatosire grabnica Gabi si sa ne revedem pe 2 roti ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

b 59 LOL :angry: :ok:

ai vreun motiv serios sa razi pe aici sau asa , degeaba?

 

Nu gasesc nimic de ras pe acest topic. :)

 

on topic, insanatosire grabnica, stirbei este un sector de drum periculos. Se merge cu viteza mare si nu sunt locuri de parcare, vizibilitatea este mica la cei ce fac manevre cu spatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin cu completare,tocmai ce am vb cu baiatul ..are mana si piciorul rupt,nasul fracturat,taieturi multe pe fatza si hematom inghinal ...ce pot sa zic,anul trecut a mai avut accident (a facut o masina dreapta peste el) si a avut piciorul rupt si ceva fiare bagate inauntru..numai ghinioane :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-am vazut aseara la municipal.

 

erau doi - pilot si pasager.

unul dintre ei era lovit la cap - probabil ca i-a sarit casca

celalalt era lovit la barbie.

 

aratau destul de rau, poate ca si din cauza socului.

 

nu mi-am permis sa-i intreb pe prietenii lor detalii despre accident insa am tot cautat pe forum pentru a afla noutati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar trebui insistat pe faza ca la noi nu exista "tamponari usoare". Pus in vederea si unora si altora, poate ambele tabere devin mai prudente.

 

Sanatate maxima baiatului.

Editat de ahonen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oh my god :angry: cu cat mergea motoru? in poza aia zici ca avea 200 la ora... :ok: insanatosire grabnica

 

exact, zici k avea peste 150 , cat de tare potzi sa mergi cu o aprilia rs50 sa o faci in asa hal , si pe ea si pe masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact, zici k avea peste 150 , cat de tare potzi sa mergi cu o aprilia rs50 sa o faci in asa hal , si pe ea si pe masina?

 

Navaro zice în primul post că nu era pic de frânare.Evident ca s-a făcut muci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era gluma cu nr ala... baiatul e Reverse de pe forum. nu mai faceti glume de astea..

 

huh..te poti sifona destul de tare si la viteze mai pamantene..

 

insanatosire cat mai rapida

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...