Sari la conținut

plimabareala de weekend (propuneri )


CatalinC
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe Valea Oltului se lucreaza la poduri si se circula pe un sens asa ca este foarte aglomerat, mai documenteaza-te.

 

Deci:

Cartisoara - Talmaciu -37km (asfalt)

Talmaciu - Sadurel - 27 km (asfalt + cativa km macadam)

Sadurel - Voineasa -35 km (forestier)

Voineasa CIunget - 12 km (asfalt)

Ciunget - Strategica - Transalpina - aprox. 35-40 km...dupa calculele mele (macadam, forestier)

Locul in care iesim pe Transalpina de pe Strategica e la 9 km de Obarsia Lotrului.

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Din link-ul de mai inainte, pe transalpina.biz, recomandau sa fie parcurs de la S la N, banuiesc ca pana la urma e la fel de frumos si invers."

 

E mult mai frumos de la S la N datorita asfaltului proaspat turnat pe zona de N unde poti sa iei curbe frumos pe coborare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors , o parte , astept pozele baieti , pe adresa mea de mail , o gasiti la profil , apoi le adun pe toate si le trimit la toti

 

 

nu pot sa zic decat atat

 

 

A fost superb , nu as mai face acelasi lucru inca odata , a fost foooarte obositor , eu aseara nu am mai ajuns pe bucuresti , nu mai puteam , am dormit la valcea ( multumiri dan )

 

am facut transalpina pe noapte , este o experienta unica :) nu as mai repetao , merita fiecare kilometru , dar pe zi , pentru motorete

 

 

gata , am ajuns la munca , apoi 2 zile de somn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors , o parte , astept pozele baieti , pe adresa mea de mail , o gasiti la profil , apoi le adun pe toate si le trimit la toti

 

 

nu pot sa zic decat atat

 

 

A fost superb , nu as mai face acelasi lucru inca odata , a fost foooarte obositor , eu aseara nu am mai ajuns pe bucuresti , nu mai puteam , am dormit la valcea ( multumiri dan )

 

am facut transalpina pe noapte , este o experienta unica :) nu as mai repetao , merita fiecare kilometru , dar pe zi , pentru motorete

 

 

gata , am ajuns la munca , apoi 2 zile de somn

 

 

 

atat.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va astept cu pozele pe rhgteam@yahoo.com , le centralizez eu . le adun si vi le trimit pe toate + filmulete

 

le urcati pe transfer.ro , si dati link-ul , le adun eu si le aveti pe toate ;)

 

sa dati de stire restul ca ati ajuns ;)

 

si daca a fost ok ?? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca a fost ok ?? :D

Organizare mai buna nu exista.

 

Transfagarasan-ul a fost o pierdere de timp, transalpina nu cine stie ce. Curbele de la intrarea pe transalpina au fost ok, doar ca prea simetrice.

In schimb curbele de la Novaci, Valcea si chiar pana la Pitesti au meritat fiecare picatura de benzina. Acelasi lucru si despre Bv-Sighisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar :) , au fost superbe :D

eu era sa ratez cateva curbe , noi l-am facut pe BEZNA :))

 

@all dupa ce scoateti pozele transfer.ro si sa le adun pe toate.

 

am 2 seturi pana acum :D

 

poza cu bucata naspa , cu pietre :D

 

tras linie , calculat si am iesit asa

 

921 de km - hai 930 , 53 litri de benzina , cosnsum super decent , in conditiile in care s-a mers cu viteze de peste 180 pe unele portiuni , pe autostrada sub 150 nu am mers , decat spre final , cand s-a aprins becul

 

una peste alta , a meritat orice banut :D

Editat de CatalinC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept sa imi trimita baietii pozele , sa le centralizez , si sa le distribui la toti , cum le primesc , o sa pun cate un teaser :)

 

avem si filmulete :D

 

a fost frumos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns toata lumea acasa , dan cu busa , alex cu r6 , iulia cu cbr-ul , baietii din constanta , toti :)

 

sper ca ne simtem bine , si ne vedem la urmatoarea ieseala :)

 

ps : poze -> transfer.ro -> rhgteam@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, dupa cautari la greu prin tot forumul, v-am gasit. Da si noi am ajuns ok cele doua honde care au plecat de la masa de la Rasnov spre Bucuresti. Salutari. Apropo data viitoare ma alatur si eu grupului pana la capat, asa ca daca nu am stiu am fost pe fuga ca sa zic asa. Daca trimiteti pozele vreau si eu un link pe adresa de email. Si astept pareri despre excursia care a continuat de la Rasnov mai departe. E bine ca v-ati intors toti si nu s-a mai ratacit inca unul :friends: . Pe curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stiti ca a intrebat lumea de voi

 

mai dar era un baiat cu un repsol si cu un cbr rosu :)

 

dar nimeni nu stia nimic :) a zis cineva la un momentdat ca ati plecat spre bucuresti ...

 

cum le adun le trimit la toti . si filme i poze si tot . de maine incolo o sa primesc , am primit azi 2 seturi de poze , dar grosul vor veni de maine incolo , abea acum 1 ora 2 au ajuns baietii acasa si vad numai patul :) si cred , eu pe curbe , spre rm valcea visam ca ma rostogoleam in pat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stiti ca a intrebat lumea de voi

 

mai dar era un baiat cu un repsol si cu un cbr rosu :)

 

dar nimeni nu stia nimic :) a zis cineva la un momentdat ca ati plecat spre bucuresti ...

 

cum le adun le trimit la toti . si filme i poze si tot . de maine incolo o sa primesc , am primit azi 2 seturi de poze , dar grosul vor veni de maine incolo , abea acum 1 ora 2 au ajuns baietii acasa si vad numai patul :) si cred , eu pe curbe , spre rm valcea visam ca ma rostogoleam in pat :)

 

 

si mai era cineva cu un cbr galben care a fost in spatele meu cand am intrat in ala cu masina, Stefan parca il chema.Cum fac sa dau si eu de el, poate imi explica si mie ce am vrut sa fac, sau ce a vazut el :D

Editat de G30RG3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

@Catalin - ti-am trimis pozele mele.

 

Noi ne-am despartit de voi in Novaci, cand ati plecat spre Bucuresti, asta pe la 10 si ceva duminica seara. Eram 4 motoare:

eu, Marius/morowind (tot FZR), Dragos si prietena (GSR), si Z750-ul din CT.

Am alimentat la Peco ala (btw, am facut plinu, si pana acasa nu am remarcat vreo problema cu benzina).

 

Noi stiam ca o sa dormim in Novaci, dar Iulia (parca ea avea casa acolo) nu a mai facut TA si n-am mai dat de ea.

 

Am cautat pensiuni pe drumul spre Rm. Valcea, dar era FULL peste tot.

Foarte faine virajele pe acolo, pacat ca era bezna, dar macar era liber (toti dormeau intr-un pat :laugh:).

pe la 0.30 in Valcea, hoteluri la fel de full, intr-un final, la motel Capela, ne-a 'rezolvat' receptioneru cu 3 camere (in care nu s-a

facut curat deloc, etc...) cu 20RON/casca.

 

Dimineata pe la 11 am plecat spre Pitesti, unde GSR-ul a luat-o spre Rasnov, si restul spre Bucuresti/Constanta. Super tari curbele

spre pitesti (inclinat cat cuprinde).

 

Sa vezi 2 fazer-uri de 600 si un Kawa de 750 mergand cu 110-120 in tr. 6, pe A1, eu mai tot timpul cu burta pe rezervor si picioarele pe scaritele

din spate, parca imi venea sa adorm.

 

Am avut 899 KM pe bord, am ajuns pe rezerva, dupa ce fac plinu, sunt tare curios cat mi-a luat. Mai mult de 150 nu am mers, topcase-ul e

'gandit' pana la 120 teoretic. Dar in ture, am mers 6-7-8000 si in depasiri 10-12000+.

 

Oricum, asta a fost rodajul meu pe motor, cel mai lung si variat/virajat traseu, abia acum la ~5000km pot sa zic ca ma inteleg bine cu motorul,

si am o idee ce poate. (mai aveam ~1cm nefolosit pana la buza de margine a cauciucului pe spate :bounce:)

 

 

Foarte fain, abia astept sa fac TA din nou, pe lumina...degeaba aveam xenon si lunga aprinse, in acele alea de par, nu vedeai curba de 180gr decat

dupa ce luai viraju.:)

Editat de Angrenaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit pozele de la tine

 

astept sa mi le trimita iulia , are si ea vreo 2 gica de poze , astept sa-mi trimita baietul cu naked-ul poze si filmarile :) el e miezul .

 

ma bucur ca ati ajuns bine toti si a fost o super experienta .

 

mai pregatim una ;) fiti pe faza :D

 

ca un teaser asa , va fi prin zona sighisoara :D

 

cum adun toate pozele vi le trimit ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stiti ca a intrebat lumea de voi

 

mai dar era un baiat cu un repsol si cu un cbr rosu :)

 

dar nimeni nu stia nimic :) a zis cineva la un momentdat ca ati plecat spre bucuresti ...

 

cum le adun le trimit la toti . si filme i poze si tot . de maine incolo o sa primesc , am primit azi 2 seturi de poze , dar grosul vor veni de maine incolo , abea acum 1 ora 2 au ajuns baietii acasa si vad numai patul :) si cred , eu pe curbe , spre rm valcea visam ca ma rostogoleam in pat :)

 

 

Salutare. Da am plecat de la Rasnov. Cum naiba nu stia nimeni nimik. Doar ne-am salutat cand am plecat din parcarea de la marele ospatz, se stia ca am plecat spre Bucuresti. Apropo am mers agale ca eram cam adormiti dupa ospatz. Am spus, noi nu am stiu am aflat in ultima secunda adica vineri seara. Cu toate ca ne doream sa mergem dar nu aveam cum, amandoi aveam treaba a doua zi, si Repsolul si Rosul RR. Dar exact cum am spus data viitoare poate aflam si noi mai devreme si suntem pe pozitii. Oricum astept si eu ceva poze sunt tare curios sa vad cum a fost plimbarea. :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns toata lumea acasa , dan cu busa , alex cu r6 , iulia cu cbr-ul , baietii din constanta , toti :)

sper ca ne simtem bine , si ne vedem la urmatoarea ieseala :)

ps : poze -> transfer.ro -> rhgteam@yahoo.com

 

 

am ajuns si noi azi [dragos si iulia cu gsr-ul pictat] acum ma apuc si eu de poze :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai , pe voi va asteptam :)

 

deci toti au ajuns acasa , mai e baiatul cu monsterul de care nu stiu nimic , dar vom afla , de dan , il sun eu in 10 minute si vedem ce face .

 

 

 

 

te astept cu pozele si filmuletele :) pozele si filmele de la voi cred ca sunt geniale :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...