Sari la conținut

chopperele din grupul chopperistilor


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 520
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare seniorilor :moto:

sa uit...un Triumph de 2000 de cmc...pus intr`un (mini)mall pe post de bibelou :moto:

 

 

 

:lol: Ia uite cum zace Rocket-ul degeaba,cand altii ar dormi linga el,nu alta :) ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Fain motor....sa-l stapanesti fara evenimente !!!

 

Vad ca ai umbli cu el prin tzara...eu abia am facut 2 drumuri de Vama Veche.... si mi s-a parut obositor, am facut doar 3 opriri ( ca eram nerabdator sa ajung la destinatie..deee...). Tu cam cati km faci fara oprire? Mergi pe autostrada? Poate ne vedem la o plimbarica-berica si impartasim din experientele noastre. Sebastian, 0744.342.094

 

Super geaca !!!

 

--- Mesaj completat în 14 Aug 2007 17:38 -------------

am uitat sa pun poze !!!post-15897-1181533114_thumb.jpgpost-15897-1181533146_thumb.jpg

Fain motor....sa-l stapanesti fara evenimente !!!

 

Vad ca ai umbli cu el prin tzara...eu abia am facut 2 drumuri de Vama Veche.... si mi s-a parut obositor, am facut doar 3 opriri ( ca eram nerabdator sa ajung la destinatie..deee...). Tu cam cati km faci fara oprire? Mergi pe autostrada? Poate ne vedem la o plimbarica-berica si impartasim din experientele noastre. Sebastian, 0744.342.094

 

Super geaca !!!

 

--- Mesaj completat în 14 Aug 2007 17:41 -------------

pot si eu?

 

Bijuterie !!!

Drum drept si uscat !!!

 

--- Mesaj completat în 14 Aug 2007 17:55 -------------

Deci...asta e ultima mea achizitie, un VL 800 din 2002.Am mai avut ca si choppere un EN 500 si o honda Magna.Ambele mi-au placut la nebunie, ce imi place la suzuki e tinuta de drum, printre altele....

:) :lol:

Frumoasa tare....

Am stat si eu vreo 9 ani in Mures, iar acum la Bucale...

Pe unde va intalniti la MS, sa vin si eu cand ajung din cand in cand pe acolo?

 

--- Mesaj completat în 14 Aug 2007 18:39 -------------

Hop si io ca n-o fi foc! Draga de ea! Si cu mine si fara!

post-13863-1164299494_thumb.jpgpost-13863-1164299538_thumb.jpg

 

 

Deci sunt chopperisti si la Bistrita....Ma bucur...inainte sa ma mult la Mures si apoin in Buc am locuit 18 ani (primii 18) la Bistrita....

Mai sunt chopperisti pe acolo? Va intalniti?

Pe unde? Poate vin si eu in primul wknd din septembrie....

Drum drept si uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ahoi batranilor si tinerilor.......defapt toti suntem copii cu jucarii mari :blink: ,sunt si eu nou venit.....vreau sa ma laud si eu cu jucaria mea (pe care o am de o luna jumate si permisul de mai putin de o luna.....cum zicea un prieten de al meu"tu iti iei caruta inainte si cal dupa?!")dar asa-i omu' cu microbul :) eu am o Yamaha Virago de 535cc si e nascuta in 1997 si proaspat adusa din Germania.....cica am si norocu sa fiu primul propietar din RO......ia sa va spun si povestea ei.....cica o stat 3 ani in reprezentanta Yamaha si nimeni nu o cumparat-o( :kick: )....si dupa aia i s-a facut mila la un german de ea el fiind din 1955 si dupa aia o vandut-o la al doilea german ala din 1950....si apoi o ajuns pe mana mea.... :) ....si numa ce bucurie pe mine....deja am facut 800 de km ea si sunt 110% multumit....chiar mai mult....si femeia mea e multumita de ea.....Bafta si Multa Sanatate!!!post-25613-1191411587_thumb.jpg

 

--- Mesaj completat în 03 Oct 2007 14:43 -------------
Si sa mai laud.... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o cheam Cecilia......ci e numele la una la care i-am dat aparatul si nu stiu pe unde o umblat ca amu' aparatu' orice poza face ii zice Cecilia 001 002 003..s.a.m.d. si eu imi rup gatul daca ma apuc sa caut prin aparat pe unde tre modifica.......dar sigur am sa sudui intr-o zis pana ii dau de cap.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca am adunat si eu cateva pozne cu a mea sa le postez:

 

Honda Shadow Spirit, 750cmc, VTC2C, 2007.

 

Sunt foarte incantat de ea, in afara de faptul ca a 3-a zi dupa ce am luat-o am ranit-o putin (si pe mine) are rezervorul usor infundat si cateva zgarieturi pe care o sa le rezolv pe Casco atunci cand o sa-mi fac un pic de timp pentru a sta pe la militie sa-mi fac constatarea...

 

Am vazut pe net o comparatie cu Harley 883 Sportster..se pare ca sunt foarte asemanatoare; un jurnalist american insinua o tragere cu ochiul a japonezilor in curtea Davidson. Sunt cateva diferente printre care racirea, litrajul, BRAND-ul..... :blink:. Doar boots-urile sunt de la HD....

 

In rest e o adevarat placere sa te plimbi cu ea, mai ales pe sosele montane (vezi Cheia), dar si la drum lung sau noaptea prin Bucuresti. Si locul de pasager cica e foarte comod. dar si pretentios...Care va bagati fetelor la o plimbare?

post-22803-1191414845_thumb.jpg

post-22803-1191414903_thumb.jpg

post-22803-1191414977_thumb.jpg

post-22803-1191415073_thumb.jpg

Editat de Sebastian.R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca am adunat si eu cateva pozne cu a mea sa le postez:

 

Honda Shadow Spirit, 750cmc, VTC2C, 2007.

 

 

Super motor. Shadow-ul de 750 este unul din cruiserele mele preferate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omu' sa ai bafta de ea......si sa faci cati km vrei cu ea....ca asa sper sa fac si eu cu ea....a si cu privire la pasager la mine locu' e ocupat deja(rezervat) :blink:

 

--- Mesaj completat în 03 Oct 2007 16:03 -------------
Sincer asa ca incepator iti zic ca imi place cum arata Honda Shadow dar nu imi place cum suna lantul cand mergi......poate nu la toate suna....nu stiu dar sunt la mine in oras vreo doi care au shadow parca una de 600 si una de 750 si cand merg pe drum se aude lantul, si am auzit ca ai si de a face cu lantul.....si am zis ca mai bine imi i-au un virago ca am avut si limitat bugetul......si asa mi-am luat virago 535 din '97 si poate mai incolo un drag star dar pentru inceput super multumit.......anu asta si la anu am so calaresc cu si fara gagica in spate....

post-25613-1191416260_thumb.jpg

post-25613-1191416303_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omu' sa ai bafta de ea......si sa faci cati km vrei cu ea....ca asa sper sa fac si eu cu ea....a si cu privire la pasager la mine locu' e ocupat deja(rezervat) :blink:

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Oct 2007 16:03 -------------</small><br/>Sincer asa ca incepator iti zic ca imi place cum arata Honda Shadow dar nu imi place cum suna lantul cand mergi......poate nu la toate suna....nu stiu dar sunt la mine in oras vreo doi care au shadow parca una de 600 si una de 750 si cand merg pe drum se aude lantul, si am auzit ca ai si de a face cu lantul.....si am zis ca mai bine imi i-au un virago ca am avut si limitat bugetul......si asa mi-am luat virago 535 din '97 si poate mai incolo un drag star dar pentru inceput super multumit.......anu asta si la anu am so calaresc cu si fara gagica in spate....

 

well, se pare ca motocicleta mai sus mentionata si pozata e pe cardan. s-ar putea sa nu faca zgomot prea mare lantul, doar daca poarta proprietarul vreun lant de aur mai gros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omu' sa ai bafta de ea......si sa faci cati km vrei cu ea....ca asa sper sa fac si eu cu ea....a si cu privire la pasager la mine locu' e ocupat deja(rezervat) :bigstar:

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Oct 2007 16:03 -------------</small><br/>Sincer asa ca incepator iti zic ca imi place cum arata Honda Shadow dar nu imi place cum suna lantul cand mergi......poate nu la toate suna....nu stiu dar sunt la mine in oras vreo doi care au shadow parca una de 600 si una de 750 si cand merg pe drum se aude lantul, si am auzit ca ai si de a face cu lantul.....si am zis ca mai bine imi i-au un virago ca am avut si limitat bugetul......si asa mi-am luat virago 535 din '97 si poate mai incolo un drag star dar pentru inceput super multumit.......anu asta si la anu am so calaresc cu si fara gagica in spate....

 

A mea e pe cardan...deci noroc...nu suna lantul...si nici nu trebuie uns...dupa o tura in Vama...

 

--- Mesaj completat în 11 Oct 2007 18:35 -------------

Asta este a mea

 

 

Imi place ghidonul..cred ca-mi pun si eu unul la fel....

 

Rucsacul de pe rezervor e cu magneti sau e legat?

 

--- Mesaj completat în 11 Oct 2007 18:42 -------------
Stie careva niste coburi pe undeva la un pret cinstit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea e pe cardan...deci noroc...nu suna lantul...si nici nu trebuie uns...dupa o tura in Vama...

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Oct 2007 18:35 -------------</small><br/>

Imi place ghidonul..cred ca-mi pun si eu unul la fel....

 

Rucsacul de pe rezervor e cu magneti sau e legat?

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Oct 2007 18:42 -------------</small><br/>Stie careva niste coburi pe undeva la un pret cinstit?

 

 

Sebastian,vezi ca avea cineva o pereche de coburi de Virago ,de vanzare....vezi la topicul de accesorii pt choppere.

completeaza-ti profil-ul ca lumea.

 

 

Black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea e pe cardan...deci noroc...nu suna lantul...si nici nu trebuie uns...dupa o tura in Vama...

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Oct 2007 18:35 -------------</small><br/>

Imi place ghidonul..cred ca-mi pun si eu unul la fel....

 

Rucsacul de pe rezervor e cu magneti sau e legat?

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Oct 2007 18:42 -------------</small><br/>Stie careva niste coburi pe undeva la un pret cinstit?

 

 

uite aici is coburile!

/index.php?...2561&st=260

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea e pe cardan...deci noroc...nu suna lantul...si nici nu trebuie uns...dupa o tura in Vama...

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Oct 2007 18:35 -------------</small><br/>

Imi place ghidonul..cred ca-mi pun si eu unul la fel....

 

Rucsacul de pe rezervor e cu magneti sau e legat?

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Oct 2007 18:42 -------------</small><br/>Stie careva niste coburi pe undeva la un pret cinstit?

Nu am rucsac pe rezervor e pur si simplu o bucata de piele care-i place la nebunie!!!Am coburi pe lateral legate si un rucsac mic la furca dar e legat si ala!!!Cu privire la ghidon.....nici nu ai idee cat de comod e....la inceput am crezut ca o sa fie incomod dar dinpotriva 100%lejer!!! :bigstar:

post-25613-1192131576_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

dupa ce cu greu m-am despartit de minunatul meu dragstra 650 ( vezi foto)..Mos Niculae a venit mai devreme si mi-a adus un NICEEEEE.....DAR NU nice....ci NICEEEE NICEEEEEE..... Intruder 800 care va suferi ceva customizari in decursul iernii asteia.Sper sa ma duca sanatos si sa ma bucur de el, asa cum m-am bucurat si de precedentul motor.

post-8864-1195126320_thumb.jpg

post-8864-1195126351_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salutare tuturor :kick:

 

post-25487-1197734280_thumb.jpgpost-25487-1197734306_thumb.jpg

 

Acesta e primul meu chopper de care sunt foarte multumit, e bun pentru un incepator ca mine, merge super, parcurgind cu el anu acesta aproape 14 mii de km

Va salut cu respect :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor :kick:

 

post-25487-1197734280_thumb.jpgpost-25487-1197734306_thumb.jpg

 

Acesta e primul meu chopper de care sunt foarte multumit, e bun pentru un incepator ca mine, merge super, parcurgind cu el anu acesta aproape 14 mii de km

Va salut cu respect :crack:

Sa ai bafta de el si multa sanatate si drum uscat!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult, sper sa ne mai auzim si sa ne vedem candva :crack:

Numai bine :P

 

post-25487-1197831653_thumb.jpgpost-25487-1197832063_thumb.jpg

:crack: Poatea la o bere... :kick: >..sau daca ai Chef sa vii pe la Gheorgheni sau poate eu sa trec pe la vara pe la tine de ce nu? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de ce nu Icelord, abia astept sa vina primavara sa ne putem vedea, sa ne cunoastem,

dar pana atunci vine ziua ta saptamana asta, si iti urez, de pe acum un sincer

:kick: LA MULTI ANI :crack: , si cati mai multi km cu motocicleta :cheers:

Te salut cu respect :crack:

 

Apropo, ai un Virago jos palaria:

 

 

 

post-25487-1197846489_thumb.jpgpost-25487-1197846514_thumb.jpg

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...