Sari la conținut

Accident stupid intre Braila si Slobozia


Grigore Dolghin
 Share

Postări Recomandate

Cunosc bine drumul ala si pe sectiunea respectiva de drum intre Slobozia noua si Iazu sunt intradevar ceva gropi. Dedesupt sub bitum sau cum se cheama e beton solid turnat de nemti in al doilea razboi. Pe soseaua aia acum cativa ani zburam cu 120 lejer cand a fost proaspat turnat, dar uite ca s-a cam stricat in portiunea aia. Ultima oara am trecut in primavara si era cam naspa, gropi nu prea adanci dar multe, una langa alta si 30 km/h era chiar ok atunci, acum nu stiu mai ales prin balti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e o porțiune de tot căcatul, unde am reuÂşit să-mi rupt spatele în gropi Âşi denivelări cu un varadero. Data viitoare du-te pe la buzău Âşi lasă "autostrada" că drumul până la ea te costă mai mult decât timpul economisit pe autostradă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru urari - mi-au prins bine :) Osul s-a lipit deja. Inca mai port orteza fiindca imi limiteaza miscarile umarului si e ok asa. O sa evit sa fac efort cu mana stanga inca vreo 2-3 saptamani, dar pe la jumatatea lui septembrie o sa fiu bun de mers pe motor. :) Pana atunci circul cu masina, oricat de mult imi displace asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut topicul asta! imi pare rau Grigore de accident/cazatura .. zi-i cum vrei.

imi reaminteste ca ne vine randul fiecaruia. diferenta e doar de numarul de oase rupte.

 

as putea sa spun ca ai avut ghinion si la fel as spune ca ai scapat usor... depinde din ce punct de vedere privesti.

 

diferenta (de numarul de oase rupte) o face chestia aia cenusie de sub casca.

 

hai! fa-te bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica! Ai mare grija cu clavicula aia, e tare nasol daca se prinde aiurea :(

 

De ce tot spune lumea ca e nasol cu clavicula? eu am rupt-o la snowboard, si s-a sudat ca naiba ca m-am mai dat 5 zile dupa aia purtand un ham (am rupt-o in prima zi de snow in Austria si era pacat sa ma opresc). Acum e mai scurta cu cativa cm dar in afara de aspect (o galma mare la locul sudurii pentru ca s-au incalecat oasele) chiar nu am nicio problema (la inot, tenis, bicicleta etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate la tine s-au cumulat factorul X si Y cu factorul Z si nah...

La altu' exista sanse sa nu se cumuleze acei factori si ramane omu' cu un umar mai sus si altul mai jos, sau cu o cursa incompleta la miscarea unui umar...

... e nasol cu oasele caci fiecare om e unic si nu stii ce prostii se pot cumula de ajungi aisha!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...