Sari la conținut

Probleme la Gsx-r '97


Postări Recomandate

Salutare, am un Gsx-r din 1997, problema e ca intra apa in baia de ulei, unii mecanici mi-au spus ca ar fi garnitura de chiulasa arsa, am inlocuit-o, si dupa 5 minute de mers am observat aceeasi problema. Mai exista o alta posibilitate a apei de a intra in ulei in afara de asta?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ponpa de ulei e separata de motor cu nise semeringuri, ca axu care invarte ponpa iese din motor. ei, daca se fute semeringurile alea, asta se intanpla, motoru o sa suga apa din ponpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre surprinderea ta motocicleta e tinuta in garaj, deci nici vorba de vr-un vecin...

 

Ma lamureste cineva ...?

buuun, am intrebare la tine : ai decat apa in ulei ( cum iti dai seama de prezenta apei in ulei??) sau ai si ulei in apa??

 

la gixxer in afara de "garnitura de chiulasa" si "pompa de apa" mai ai un element, si anume "racitorul de ulei"

 

e posibil sa ai acolo problema ;)

atasez un desen, piesa o gasesti intre filtrul de ulei si blocul motor.

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am observat eu, apa e prezenta in ulei, nu si uleiul in apa.

 

Imi dau seama ca e apa in ulei pentru ca uleiul se albeste si in loc de 3 litri de ulei, eu scot 5...

verifica ce ti-am spus

dai piesa jos, mergi la un nene de repara radiatoare, o sa astupe un capat, pe partea alalta baga presiune si scufunda piesa in apa

100% e de acolo problema .

tu faci schimbul de ulei, pleci cu mobra, apa se incalzeste, se dilata ,si iese pe unde poate. daca la poveste mai adaugi si busonul de la circuit intepenit... asta e reteta de succes ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,multumesc frumos pentru sfat, o sa incerc si varianta asta.

 

Dau o bere daca se rezolva asa.

 

Problema rezolvata, chiulasa stransa prost...

 

Multumesc pentru ajutor.

 

Meserias mecanicul ala!!!

Vrem sa aflam si noi numele si adresa lui,nu de altceva dar poate vrem si noi sa schimbam garnitura de chiulasa!!!

Oricum,bine ca ai rezolvat problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...