Sari la conținut

schimbare ulei.


-GeorGe-
 Share

Postări Recomandate

nu am gasit pentru modelul meu ... suzuki gsxr 600 srad - 97. dar se tine cont de ce iti spune producatorul ??? majoritatea nu cred ca tin cont si baga ce ulei cred ei ca e mai bun ... astept recomandariiiiiiiii , maine vreau sa ma duc sa ii fac schimbul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ulei.. frateeee.. :kick: :kick: :kick: :kick:

 

salutare, ce ulei imi recomandati ? am luat un filtru k&n si nu stiu ce ulei sa ii bag! e bun repsol 10w40

?

E bun!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu gasesc nimic pe intelesul meu, sunt si eu la inceput de drum. deci e bun repsol 10w40?

 

si cat trebuie sa bag si cum verific ? am inteles ca ' trebuie mobra sa stea inclinata sau .... ?

Editat de -GeorGe-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc repsol 10W40 Sintetico de vreo 2 ani, nu am avut probleme cu el :cheers:

 

daca te apuci sa schimbi singur uleiul pune mana si descarca un manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu gasesc nimic pe intelesul meu, sunt si eu la inceput de drum. deci e bun repsol 10w40?

 

si cat trebuie sa bag si cum verific ? am inteles ca ' trebuie mobra sa stea inclinata sau .... ?

Da este bun , cind verifici nivelul de ulei motorul e bine sa stea drept , chemi in vecin si ii dai o bere sa te ajute sa iti tina motorul cind tu verifici nivelul , nu te descurci dai un telefon cind incepi sa faci schimbul de ulei si daca nu sunt prins cu ceva te ajut prin telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut vro 200 km ... nu pot sa zic ca e vro schimbare.

 

 

genial :)

ce voiai, sa te pupe motorul in fund, pentru uleiul proaspat pus, a'la iutub??? sau sa se dea de tri ori peste cap, precum calu' lu' fat frumos dupa ce a halit jaratec...???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca uleiu proaspat, mere mai bine cutia si schimba mai bine decat cu ala vechi. Nici nu agata asa cand schimbi treapta :laugh:

 

Si apoi, uleiu vechi e negru. Asta nou, daca e "dã firmã", ramane galben ca urina multe mii de km :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...