Sari la conținut

La Cazane - Portile de Fier


beware !
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare, ne bagam si noi la tura asta asa ca as propune sa mergem weekendu' asta pentru ca se anunta vreme buna. Ca si cazare, ce ziceti, nu am putea gasi o pensiune si cu camping? Ar mai fi doritori care sa stea la cort? :D

 

Cu siguranta se gaseste cazare destul de ieftina, nu e nevoie sa stam peste noapte exact acolo unde e scump. Nu prea suntem noi pretentiosi.

 

Putem sa campam si la 50km distanta unde e ieftin si frumos.

Ne trebuie doar: 2 copaci sa ardem la focul de tabara, un kil` de palinca si orice altceva pentru Alex

Editat de undacover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca exista o viteza minima de croaziera destul de greu de mentinut de altceva afara de sportive. Am mai iesit cu Iulia si se merge destul de tare.

Aaaa.....e un compliment, nu? :)))) Ene tu esti undacover?

 

DA, exista o viteza medie 100-120, cu exceptia localitatilor unde, dupa caz, se merge mai incet dar si portiunile drepte in afara localitatilor, unde....vajjjjj..... :moto:

Pentru vitezane s-a mers super (in plimbarile anterioare), dar pentru choppere s-a mers prea repede, asta ca termen de comparatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lies, all lies :D

 

Votez si eu pt 24 sept. Sa am ragaz sa reglez alea alea pana atunci.

 

un kil` de palinca si orice altceva pentru Alex

:haha:

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preferinte pt weekendul asta sau urmatorul?

Vineri facem intrunire si stabilim ce si cum. De data asta, poate chiar ne intalnim nu doar ne dam intalnire :)))

Eu pot sa vin weekendul urmator,sau de Martea viitoare incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-i in mana nu-i minciuna ... daca vremea e ok zic sa profitam. week-endurile n-ar trebui sa se excluda intre ele ci sa se completeze.

Cata dreptate ai tu Bibi (ce nume funny ti-ai ales,hihi). Asta zic si eu, cine poate weekendul asta, sa se alature si stabilim impreuna unde merge, cine poate weekendul urmator (si vremea ramane ok) ne intalnim din nou si continuam plimbarile :) :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pentru weekendu' asta. Se anunta vreme foarte buna. Daca amanam tura pentru alt weekend, deja e loterie la capitolul vreme.

Ar fi asa : Daniel-busa, Dan-F4, je-F3, Alex-R6, Dan-busa se mai gandeste, alti doritori?

 

Si eu la fel!Week-endul asta mai e si Rasnovul...

Cu tot respectul pentru Rasnov , pe care si eu l-am luat in considerare la inceputul saptamanii, nu are concerte, nu mai sunt locuri de cazare in zona (am sunat), nu stiu cum stau cu mancarea, banuiesc ca au un mititel ceva, dar suna mai mult a "intalnire" decat a "intrunire". Ca sa mananc o fripturica si sa beau un suc (ca deh, nu merge o bere, ca tre sa te sui pe motor sa te duci la o cazare mai departe de locatia cu mititelu'), pot sa o fac si la Cazane sau oriunde alta parte...unde traficul din acea perioada va fi mai putin aglomerat, decat Valea Prahovei - Poiana Brasov...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ iulia : undacover este dan din ct cu busa

 

deci se pare ca nu o sa pot veni weekendul asta , cu parere de rau , ca voi inca nu v-ati hotarat si e destul de tarziu sa fac schimb de tura , asa ca ganditi-va sa mergeti weekendul asta , ca peste 2 weekenduri sa aveti bai si liber sa mergeti si cu mine pe 24 - 25 unde vreti :) mie imi e indiferent . sa nu va aud ca nu aveti bani , ca va cotiti , ca sa vedem pe unde mergem ca nu stim etc . daca nu stiti ma uit eu pe harta si pun degetu pe harta :) . oricum mi-ar place sa mai apucam sa facem odata transalpina :D dar sunt deschis la orice drum , spre mare / munte etc , nu am preferinte :D doar dor de duca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ iulia : undacover este dan din ct cu busa

 

sa nu va aud ca nu aveti bani , ca va cotiti , ca sa vedem pe unde mergem ca nu stim etc . daca nu stiti ma uit eu pe harta si pun degetu pe harta :) . oricum mi-ar place sa mai apucam sa facem odata transalpina :D dar sunt deschis la orice drum , spre mare / munte etc , nu am preferinte :D doar dor de duca :)

 

Haha...cum spunea Dan-busa, noi "bogatasii" ne permitem oricand oriunde, hahaha :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...