Sari la conținut

La Cazane - Portile de Fier


beware !
 Share

Postări Recomandate

Anulam Cazanele pentru weekendul asta. Mergem spre Brasov , la Rasnov, poate Valea Doftanei, oricum, zona Bv...

Parerea mea este ca nu reusiti sa parcurgeti acest traseu in 2 zile, mai ales ca s-a micsorat ziua, motoarele nu sint de cursa lunga si distanta este de peste 600 km pe sens. Am mers in mai pina la Herculane si am facut 450 km in 8 ore, iar de acolo pina la Moldova Noua mai sint 150.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

programati in weekendul 24 - 25?

Ramana deschisa propunerea. Cine doreste weekendul 24-25 sa se inscrie, sa vedem cati suntem. Din pacate in perioada asta a anului, e cam greu sa pregatim plecarea cu 2 sapt inainte...dar vedem.

Deci cine se baga la Brasov (Rasnov) ?

 

Parerea mea este ca nu reusiti sa parcurgeti acest traseu in 2 zile, mai ales ca s-a micsorat ziua, motoarele nu sint de cursa lunga si distanta este de peste 600 km pe sens. Am mers in mai pina la Herculane si am facut 450 km in 8 ore, iar de acolo pina la Moldova Noua mai sint 150.

Ai dreptate, ar trebui plecat de vineri, ca sa avem macar sambata la dispozitie sa ne plimbam pe acolo, cu moto, cu barca...la relaxare, nu la raliu : haideti repede inapoi acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca nu reusiti sa parcurgeti acest traseu in 2 zile, mai ales ca s-a micsorat ziua, motoarele nu sint de cursa lunga si distanta este de peste 600 km pe sens. Am mers in mai pina la Herculane si am facut 450 km in 8 ore, iar de acolo pina la Moldova Noua mai sint 150.

L-am facut eu intr-o singura zi si am plecat si tarziu. Trei zile e prea mult. Nu-s prea multe locuri de vizitat (adica oprit si vizitat).

Editat de Marius '95
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, ar trebui plecat de vineri, ca sa avem macar sambata la dispozitie sa ne plimbam pe acolo, cu moto, cu barca...la relaxare, nu la raliu : haideti repede inapoi acasa.

 

Putem sa plecam la 4 dimineata de acolo si mergem relaxat, fara raliu.

 

Eu nu va onorez cu prezenta la Rasnov, sunt chiar impotriva mass-intrunirilor. Haos, zgomot, betie, am trecut de mult de varsta la care le toleram.

Dar vin in orice alta directie dar max 2 zile, nu pot mai mult. Vine sefu dupa mine si imi indoaie motoreta pe gat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se pleaca? E v-as propune ceva mai de dimineata la Valea Doftanei, la festivalul de acolo, cat nu e inghesuiala, apoi o vizita la Rasnov, la un gulas si o bere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se pleaca? E v-as propune ceva mai de dimineata la Valea Doftanei, la festivalul de acolo, cat nu e inghesuiala, apoi o vizita la Rasnov, la un gulas si o bere....

Pai cam asta era planul. Plecam in jur de 12 din zona Snagov. Facem un ocol prin Valea Doftanei, vedem ce-i pe acolo, si dupa o luam spre Bv, Rasnov. Timp suficient....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asta era planul. Plecam in jur de 12 din zona Snagov. Facem un ocol prin Valea Doftanei, vedem ce-i pe acolo, si dupa o luam spre Bv, Rasnov. Timp suficient....

 

Ok. Ne vedem la locul faptei. Dati un semn cand ajungeti sa bem o bere impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dam un semn....cum? Aaaa, stiu...facem un foc in varf de deal si dam semnale cu fumul, ca indienii :)))

Da nr de tel !! :)

Am primit o propunere pentru saptamana viitoare sa mergem la Hunedoara,la castel,si pe Transalpina,de Vineri pana Duminica.E interesat careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e in weekendul 24 25 merg eu

 

daca nu iese nimic ma duc la mare :)

 

ma duc sa-l alerg pe ene prin mamaia :)

 

am vb cu un coleg de munca si mi-a zis ca e foarte misto la cazane , si ca foarte interesant este drumul pe la sarbi , cica urca pe la 2 mii si ceva de km , are tuneluri ( sau tunele ? :)) ) si urmeaza sa vorbesc cu el sa intrebe care-i treaba cu alimentatul , daca se poate plati in euro / coroane sau ce draci au ei , daca se poate plati cu cardul .

 

dar revin cu problema ca nu pot sa merg decat in weekendul 24 - 25 .

 

 

a zis ca gasim si cazare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost cred anul trecut sau acum 2 ani, drumul e ata, m-am dus si m-am intors in aceeasi zi. vorbeste cu userul "magarusul marius", el a fost de mai multe ori, poate iti da informatii despre cazare. ceva lucrari erau intre tr severin si orsova, pe distanta mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul la sarbi este fain, paralel cu malul romanesc, practic se vede circulatia de pe celalalt mal. Nu stiu de unde a scos'o cu 2000 m :lol: ca'n toata Serbia nu's foarte multi munti munti si aia nu's cu mult peste mie :laugh:

 

Cat despre tunele, mare atentie.... la unul din ultimele, cel mai lung care nu era nici luminat n'avea nici marcaje reflectorizante, unul dintre noi a intrat de-a dreptul in zid.... mare noroc ca si el si chopper-ul au fost ok, just minor painful damages...

 

....si da, se poate plati cu cardul la sarbi. 1 euro = 100 dinari. si se poate intra doar pe baza de CI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul la sarbi este fain, paralel cu malul romanesc, practic se vede circulatia de pe celalalt mal. Nu stiu de unde a scos'o cu 2000 m :lol: ca'n toata Serbia nu's foarte multi munti munti si aia nu's cu mult peste mie :laugh:

 

Cat despre tunele, mare atentie.... la unul din ultimele, cel mai lung care nu era nici luminat n'avea nici marcaje reflectorizante, unul dintre noi a intrat de-a dreptul in zid.... mare noroc ca si el si chopper-ul au fost ok, just minor painful damages...

 

....si da, se poate plati cu cardul la sarbi. 1 euro = 100 dinari. si se poate intra doar pe baza de CI

@Lancelot, ti-am trimis sms-uri cu fumul, de ce nu ai raspuns? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Lancelot, ti-am trimis sms-uri cu fumul, de ce nu ai raspuns? :)

 

Cand....? :scratch:

 

I'm a lonesome cowboy, and a long, long way from home... Ain't see no indians on my way :moto:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu topicul acesta, pentru ca destinatia este aceeasi, saptamana e diferita : 24-25 sept.2011.

 

Plecarea : sambata, ora apx 10 am - stabilim la tel, unde.

 

Cazare : Drobeta sau mergem mai departe la Eselnita. (rezervam de pe net)

 

Traseul : Bucuresti - Pitesti - Craiova - Dobreta. KM = 340

Dobreta - Moldova Noua KM = 140

 

Eu propun ca a doua zi, duminica dimineata, sa mergem La Cazane, luam barca si ne plimbam un pic pe Dunare, la Statuia lui Decebal, ne dam cu moto spre Moldova Noua...si inapoi acasa, pe acelasi traseu rapid si plictisitor (asta e, daca locuim intr-o zona plata si trebuie sa conducem jdemii de km ca sa ajungem la zone interesante, macar sa ajungem rapid acolo).

 

Va rog postati daca sunteti sigur ca veniti!

Si daca ne strangem suficienti doritori, ne vedem vineri la un suc sa stabilim ce si cum.

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...