Sari la conținut

chef de duca in weekend


CatalinC
 Share

Postări Recomandate

Salutare , pentru ca nu pot ajunge cu gasca de mai jos la Cazane :friends: , deoarece nu imi permite job-ul , am hotarat sa deschid un nou topic cu weekendul 24 - 25 .

 

Vreau sa ma plimb , asa ca sunt dispus la orice destinatie , atata timp cat e in tara , desi m-ar bate si gandul sa ies din tara dar , inca nu .

 

Deci am chef de o plimbare , indiferent de numarul de kilometrii , prefer drumuri cu asfalt si am zis asa :

 

Iulia : maramures

 

Eu : as face si niste cheile bicazului , sa facem galagie pe acolo

 

astept propuneri si participanti la o tura in weekendul 24 - 25

 

cred ca va fi ultimul weekend cu vreme ok pentru ieseala , desi pana nu da zapada se poate merge pe motor :)

 

va astept cu propuneri :friends: :banana:

 

baile felix ar fi iar o destinatie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vad ca gasca cu cazane nu zice nimic :)

 

@ angrenaj : hahahaha da , ce sa va fac daca v-ati luat BMW-uri si consuma mult , si mergeti racing , mie mi-a ajuns gas-ul pana spre valcea . si da cred ca ar fi excelent transalpina pe zi :) mi-as dori sa facem niste poze , sa vada lumea ca am fost si noi pe acolo , PE ZI :)) :friends: :friends:

 

----------------------------------------------------------------

 

ok , revin , se pare ca partea cu cazare pe transalpina a cazut , asa ca ramane varianta cu cazane daca mergem ?

 

daca nu merge nimeni , ma duc la mare , plec de vineri / sambata si vin duminica

 

cheers

Editat de CatalinC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cata: as fi vrut eu bmw, alea in cilindrii nu cred ca trec de 4.5%, orice le-ai face.

Totusi pe aia 900km mi-a luat 5.3%, si asta cu topcase, si alergat uneori. Dar mai departe de Horezu nu cred ca mai ajungeam ...

 

-------

 

Mai asteptam, in 14 zile se schimba multe (inclusiv vremea si disponibilitatile).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , indeed

 

ce sa va fac ma , sportiva , mie mi-a luat asta mica 5.5 in conditiile in care pe autostrada am mers cu george 180 :)

 

am vorbit cu iulia a zis ca vine , alex cu r6 vine , ene a vandut mobra , dan cu busa poate vine cu masina ca nu are gume , sa vedem ce zice dragos cu naked-ul ... etc ;)

 

hai ca , cred ca va fi ultima iesire , dupa aia , o sa ne dam in victoriei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragos cu GSR-ul cu flames stiu de atunci ca avea cauciucul consumat 101% dupa tura aia, poate l-a schimbat.

 

Si eu am de rezolvat consumabile (placute, ulei+filtru, gume, ulei furca) dar le fac pana atunci.

Editat de Angrenaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu curios sa ma alatur dar nu sunt sigur ca fac fata cu viespea mea. Cam cati kilometri aveti de gand sa trageti in 2 zile si la ce viteze ?

Cred ca nu trebuie sa explic nimanui cum sta nakedul la curent :). Plus ca este posibil sa am si pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu curios sa ma alatur dar nu sunt sigur ca fac fata cu viespea mea. Cam cati kilometri aveti de gand sa trageti in 2 zile si la ce viteze ?

Cred ca nu trebuie sa explic nimanui cum sta nakedul la curent :). Plus ca este posibil sa am si pasager.

 

brain si eu tot viespe am, vezi profil.Bine, eu nu am pasager, plus ca deflectorul de vant e cam stramb si e posibil sa il dau jos ,dar nu cred ca o sa fie o problema jucaria :)

Editat de G30RG3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salu all!Am vorbit ieri cu Cata si mi-a zis ca el are o mica problema, a facut operatie la o unghie de la picior si nu stie daca poate incalta cizmele.A ramas sa ne auzim spre sfarsitul saptamanii sa vada cum se simte.Sa vedem ce zice si el , in momentul asta nu e in Buc si d-aia nu a dat niciun raspuns pe aici.

@Dan, am vzut si eu ca vremea pare sa tina cu noi inca.... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sunt nou pe forum cat si in lumea moto am de o sapt motor..... si mi-ar placea sa merg cu voi dar imi este cam frica basca ca nu scap de gagica ... vrea si ea sa mearga. daca faceti un traseu mai scurt m-as incumeta si eu dar depinde si de viteza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sunt nou pe forum cat si in lumea moto am de o sapt motor..... si mi-ar placea sa merg cu voi dar imi este cam frica basca ca nu scap de gagica ... vrea si ea sa mearga. daca faceti un traseu mai scurt m-as incumeta si eu dar depinde si de viteza....

 

pentru binele tau nu cred ca ar fi bine sa incepi cu un drum asa de lung, iti va fi foarte greu. mai ales daca zici ca esti si cu pasager cred ca ar trebui sa parcurgi in ritmul tau cateva trasee scurte.

poti s-o iei spre Giurgiu sau pe autostrada sa vezi cum se comporta motorul la viteza, apoi poti sa te joci pe Cheia pana la Brasov si abia dupa ce treci prin astea iti recomand sa te alaturi unei gasti care va mai si slaloma in trafic.

 

de asemenea iti recomand sa te uiti la Twist of The Wrist 2 (il gasesti pe torente, sau daca nu ti-l dau eu)

 

Bafta si tine minte ca scopul e sa mergi cat mai mult nu cat mai repede :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...