Sari la conținut

Pocneala zona Udristei


->Bullet<-
 Share

Postări Recomandate

Coboram dinspre benzinarie spre vitan si fix dupa intersectia de la Udristei unde e verde intermitent un ''baet'' venind din fata mea se hotaraste sa faca stanga pe linia continua. Sincer nu mai tin minte daca am folosit franele la maximum ...din instinct cred ca da. 3 sferturi de range rover pe banda mea, trag dreapta cat pot motoreta se opreste in partea stanga a spoilarului fata. Era ''grabit'' .

Rezultat : motoreta zgariata pe partea stanga la impact; am avut noroc ca n-am scapat-o.

Concluzia : atentie si la neatentia celorlalti !!! :angryfire: :baldy:

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai patit nimic ? In cazurile astea, sunt mari sanse sa te lovesti rau la picior. Cum a ramas ? Te-a despagubit din buzunar, const. amiab. sau ai lasat-o asa ?

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am patit nimic multumesc de intrebare. m-a despagubit din buzunar amiabil ( :wink: ) avand in vedere ca vopseaua motoretei e verde perlat inchis....ma c.a.c. pe ele acte si asigurari ca ar fi durat o vesnicie ''pe cale legala'' . noroc ca nu era gen cocalar sau cioban, gen omul grabil la locul nepotrivit....pe banda mea de mers adica.

fieru are mici zgarieturi- liniiute care se vad...e vreo pasta ceva ce mai poate domoli aspectul ?

 

mersi inca o data pt intrebare :cheers:

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut noroc!...amiabil e cel mai bine...

 

S-a dat omu jos, a zis "scuza-ma, ma grabeam", a scos din buzunar 2 bancnote de 500 euro, a intrebat "este suficient pt. inconvenientul creat?"....tu ai zis "Da....multumesc!"...asa a fost? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva similar am patit si eu azi, insa din vina mea (sau nu..). Tipului nu-i mergeau stopurile, am realizat prea tarziu, am tras rapid stanga in speranta sa intru intre el si cel de pe banda 2. Rezultatul? I-am atins lateral spate pe amandoi. Am rezolvat amiabil, fara bani :) Oricum, daune minore. Noroc ca eram cu gixxerul de 1000, ca daca eram cu busa plangeam pana diseara...

Bine ca ai scapat fara pagube fizice!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa a fost?

 

 

 

 

 

e nici chiar....pocnit...el face semn ca trage pe dreapta (trage)...eu in spatele lui...nevasta-sa de pe trotuar pune niste buchete de flori in spate fara sa-si dea seama ce s-a intamplat (se duceau la ''ceva''- de unde si graba probabil). scoate 2 bancnote romanesti. zic aia e ce draq sa fac. si-i zic ca daca aveam viteza plonjam peste. el se scuza zice ca e singura data cand a avut probleme...

am frecat bine bine acum cu solutie de sters geamuri si a mai ramas o mica stersatura pe aripa :banana: deci vopseaua lui s-a bulit mai mult. bine ca a fost doar atat !!! deci ochii mari cat cepele :unsure:

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva similar am patit si eu azi, insa din vina mea (sau nu..). Tipului nu-i mergeau stopurile, am realizat prea tarziu, am tras rapid stanga in speranta sa intru intre el si cel de pe banda 2. Rezultatul? I-am atins lateral spate pe amandoi. Am rezolvat amiabil, fara bani :) Oricum, daune minore. Noroc ca eram cu gixxerul de 1000, ca daca eram cu busa plangeam pana diseara...

Bine ca ai scapat fara pagube fizice!

 

 

 

 

mersi la fel !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca esti sanatos! :friends: Mobra o rezolvi tu cumva..

Ai spus ca ai rezolvat pe cale amiabila, dar i-ai lasat 'frigiderul' gol?

 

multumesc.

sincer am fost oarecum socat asa ca prea multe nu aveam sa-i zic. adica vin din fata lui, el face stanga peste mine si pe linie continua...

 

 

Bine ca ai scapat nevatamat. Trebuie sa aprinzi o lumanare pt ingerul pazitor, sau sa dai de baut or somethin.

 

sanchiu. adevarat graiesti. lumanarea e mai ieftina :)))) kiddin

 

DOAR ATAT???eu i-am luat asiguarea si in 30 min si un cataroi

''dauna totala''=2000e....

 

eh.....n-am inteles faza, cataroiu' l-ai aruncat in moto ca sa ai dauna totala sau in el/masina lui ?!!!!

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc.

sincer am fost oarecum socat asa ca prea multe nu aveam sa-i zic. adica vin din fata lui, el face stanga peste mine si pe linie continua...

Inseamna ca stai bine cu nervii. Bine.. n-ai cum sa stii cum vei reactiona pana nu esti pus in fapt.

Atentie mare si un viitor fara incidente. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...