Sari la conținut

Fazer 1000


bec
 Share

Postări Recomandate

O intrebare indiscreta, cat consuma domne'?

Fazerul asta de 1000 ma incinge rau de tot cand il vad, dar consumul cat e? cat e consumul?

 

itre 8 si 10,tras de gaz cu incredere, dar nu prea merg in oras, mi-a luat si ~7 intr-o saptamana ploioasa.

 

oricum daca te incinge cand il vezi o sa te incinga si mai rau cand mergi cu el.

 

acum io am facut prostia sa ma dau cu un k1300s.. si cand m-am urcat pe fazer am zis ca merg cu, caruta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

itre 8 si 10,tras de gaz cu incredere, dar nu prea merg in oras, mi-a luat si ~7 intr-o saptamana ploioasa.

 

oricum daca te incinge cand il vezi o sa te incinga si mai rau cand mergi cu el.

 

acum io am facut prostia sa ma dau cu un k1300s.. si cand m-am urcat pe fazer am zis ca merg cu, caruta...

Hmmmmm.... fazer1000 caruta???Jignire domne,jignire!!! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hmmmmm.... fazer1000 caruta???Jignire domne,jignire!!! :unsure:

 

daca vezi cum franeaza panzeru ala , cum sta pe curbe de viteza, ce cu cata precizie raspunde la comenzi...

 

double bubble-gum, MDI , alta viata fata de MRA touring, totusi cred ca o sa incerc si zero gravity, oricum e ok cu asta, nu mai exista turbulente , cu mra-u era deranjant peste 150, cu asta incepe discomfortul pe la 170~ iar pana in 130-140 e chiar boierie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca vezi cum franeaza panzeru ala , cum sta pe curbe de viteza, ce cu cata precizie raspunde la comenzi...

 

double bubble-gum, MDI , alta viata fata de MRA touring, totusi cred ca o sa incerc si zero gravity, oricum e ok cu asta, nu mai exista turbulente , cu mra-u era deranjant peste 150, cu asta incepe discomfortul pe la 170~ iar pana in 130-140 e chiar boierie :)

 

 

Fain motor ai .....beton .......:)) am si io unu exact ca a tau , identic ,tot argintiu cu vreo 13.000 km. .....si mai am si un fazer de 600 s nou:)) ....... sunt cele mai bune allroundere cu excelente capabilitati de touring. Cum ne potrivim noi :)))

Editat de the_mephisto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

E aia a lui Jumba? :)

Ia zi, cum e FZS600 vs FZS1000? Este ca nu-ti mai venea sa te dai jos de pe Fazerul 600? :bounce:

 

da.. imi venea sa il imping :)) mai ales ca patina ambreiajul si cauciucul spate mai avea un pic si termina liceul...(de patinaj artistic), oricum mai bine asa ca am fost cuminte unsure.gif

 

in schimb mi-a placut aspectul de rat

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

da, pe bb nu-l face nimeni (el existand intr-un univers paralel in care tot ce viseaza se si intimpla)

 

stock nu am avut niciodata, asta e double bouble, am mai avut inca unul db de la alt producator MDB, si 2 touring (mra care e un rahat si , ala mare National cycles, cu o protectie la vant foarte misto)

 

hai ca am facut cativa km ... 150~, zeroG db e foarte tare in oras , chiar si pe autostrada 160-170 nu face turbulente dar zgomotul e infernal si nu il mai aud pe Budd

 

l.e. si parca face wheelie mai usor :))

 

new shit !

Editat de bec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Topsellerie !!!!!

 

dupa 5-600km.. e ok shaua dar parca e loc si de mai bine.. oricum merg un plin fara greturi... ma asteptam la ceva mai mult comfort, sa fac peste 800km dintr-un foc fara dureri de cwr

 

cred ca trebuie alta mobra pentru asa ceva :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa le trimit shaua stock in termen de 45 zile, daca nu le trimiti iti iau 300 epuroi de pe card....

 

am vazut si bagster.. arata cam la fel dar nu le poti customiza exact cum vrei tu, de la astia mi-am comandat mostre de material mai intai.. sa fiu sigur ca iese ce vreau io.

 

http://racetech.com/ProductSearch/2/Yamaha/FZ1/2001-05 spring rate calculator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...